Piękne światy do pobrania za darmo

1235725

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @aanielka Dzięki za info :smile:
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano kwietnia 2020
    Teraz mam dla was dwa światy które są podobne w pewnym aspekcie technicznym. Mianowicie mają niestandardowe królicze norki.

    Świat nazywa się Cladbridge on Stowe. Jest to małe brytyjskie senne miasteczko. Dosyć lekkie - niecałe 76mb zajmuje simspack.

    Link do katalogu:
    sims3.thesimscatalog.com/sims3/worlds/medium/cladbridge-on-stowe/

    Link do tematu autora na amerykańskim forum:
    forums.thesims.com/en_US/discussion/676906/cladbridge-on-stowe-an-english-village-on-the-exchange

    Do pobrania również na giełdzie:
    https://thesims3.com/assetDetail.html?assetId=7451577

    Wymagania:
    - Wymarzone podróże
    - Kariera
    - Po zmroku
    - Riverview (miasto ze store)

    Oprócz zdjęć tam przedstawionych przyjrzyjmy się bliżej.

    9xb1azxt8im5.jpg

    n9mdbnlug9gk.jpg

    f8youegu4mt5.jpg

    s8efwi9xikqu.jpg

    q1sz61k7d77x.jpg

    Czego dowiedziałem się nie dawno - nie potrzeba dywaników żeby zbudować własną króliczą norkę. Wystarczy że jakąś gotową z gry umieścimy w niedużej piwnicy (tylko wejście do króliczej norki musi znajdować się w piwnicy) a na powierzchni zbudujemy jakiś większy budynek ze znacznikiem ukrytych pokoi lub ominięcia poziomu.

    gqe9fvrhbk1c.jpg

    ddwzbd8rimsp.jpg

    8fnkkbt6zqid.jpg

    158tcgiz6dtn.jpg

    Nie powoduje to błędów. Tylko troszkę wydłuża czas, bo simowie muszą zejść po schodkach do piwnicy, a później do króliczej norki. Bardzo to praktyczne ponieważ możemy w ten sposób zmieścić dużą króliczą norę jak ratusz na parceli dużo mniejszej (oczywiście z kodem "moveobjects on"). Nawet jak macie wyłączoną opcję "chowanie obiektów" w ustawieniach grafiki to nie będzie wam prześwitywać ta norka na powierzchnię.

    Gdybyście chcieli tworzyć własne struktury tego typu to pamiętajcie że wejście do króliczej norki musi być umieszczone w granicy piwnicy. Dobrze by było też żeby zrobić szerokie schody na dół aby simowie się nie blokowali. Wejście do króliczej norki starajcie sie umieścić blisko schodów aby simowie nie musieli marnować czasu na przemijanie piwnicy. Dobrze byłoby jednak gdyby było trochę miejsca przed wejściem bo NPCe czasem zatrzymują się i gadają ze sobą albo zastanawiają się zanim wejdą do budynku. I bardzo ważne - centrum jeździeckie musi zawsze być na powierzchni. Konie nie wyjdą z piwnicy po schodach. :smile:

    Tylko szkoła i biuro z Riverview są na powierzchni.

    khywkudpirnc.jpg

    372xvo9c9ofm.jpg

    W samym mieście mamy sporo domków szeregowych do wynajęcia. Starterów jest niestety mało do wyboru.

    udql8o34l020.jpg

    o86yj08imykn.jpg

    tj1amyhn1vn4.jpg

    mvrplz3zuzhh.jpg


    Dom kultury

    qafg55eucog1.jpg

    xk0zsgh4626c.jpg

    Poniżej centrum.
    Po lewej stronie ratusz, po prawej biblioteka, na środku placu stoi muzeum.

    96u2p9tkrpxe.jpg

    Stocznia-cumownia

    38wa80bow5vl.jpg

    Most oraz druga strona, mniej zamieszkana.

    suo3a3etnusk.jpg

    0krn5ukc7itk.jpg

    Wysypisko śmieci, laboratorium i kryjówka przestępców.

    l4vubnytm23w.jpg

    Coś co na pewno spodoba się Alicji. :smile: Mieszkalny dworzec.

    03tip2wkbllw.jpg

    Wróćmy z powrotem na drugą stronę rzeki.

    Jest tam jeszcze cmentarz z kaplicą i domem grabarza.

    uj76u6qkjkxi.jpg

    Klub golfowy i basen.

    h4oz2cqcpkma.jpg

    e4a4rud60siq.jpg

    Piękna posiadłość z bramą.

    jrxx2fddwiae.jpg

    e6tl1bc0t03i.jpg

    b4ybjptchxb6.jpg

    Szklarnia na obrzeżu miasta.

    ukcecuwith72.jpg

    Klub z dala od miasta.

    w86nn4tfrr0p.jpg

    3sc0c75yvv57.jpg

    Super jest to miasto. :wink:
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    To bardzo dobry patent na króliczą norę bardziej własnego autorstwa (nadbudowanie czegoś na górze). Zawsze zdecydowanie bardziej doceniam otoczenia w których zamiast samych gotowców typu ratusz itd ,autor mapy wysila się bardziej budując własne rzeczy i tu także ten sposób się przydaje choć chyba sam nigdy nic w ten sposób nie zakpoałem ;) Piękna okolica! Nareszcie trochę miasta i to bardzo łądnego utrzymanego w stylu wysp brytyjskich. Szeregowce w tym stylu dodają realizmu, podobnie jak stacja kolejowa utrzymana w stylu tamtych rewirów. Świetny dopracowany świat. Architektura to bardzo dużo dlatego dziwnie czasem oglądać np na YT ładnie zrobione otoczenia w których zamiast tego rodzaju pomysłów mamy zwyczajowo ratusz z podstawowego otoczenia .sklep i "paryską" restauracyjkę. Piękne miacho i foty Twojego autorstwa z tego miejsca, dzięki za przyjemną wyciechę. Plusem dla autora jest także waga otoczenia przy tym bogactwie architektnicznym plus krajobraz także pasujący doskonale do wlk. Brytanii i brak dodatków cc.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    *Żeby było jasne, nie będę edytować wpisów bo raz mi już zjadło takiego co pisałem ponad godzinę. Z góry przepraszam za spam.

    Kolejny świat również posiada królicze norki w piwnicach.
    Zbudował go Nilxis. Nieprzepadam za jego światami bo są one olbrzymich rozmiarów i mają mnóstwo CC.
    Jednak ten świat który przedstawię wam niżej jest zupełnie inny.

    Nazywa się Saaqartoq. Jest to miasteczko na Grenlandii. Większość parceli - zarówno publicznych jak i domowych - ma malutkie i praktyczne rozmiary np: 22x18, 22x14 itd. Sam świat jest leciutki. Waży około 82 mb.

    Link do katalogu:sims3.thesimscatalog.com/sims3/worlds/medium/saaqartoq/

    Przycisk download przeniesie was na stronę Nilxisa. Z tamtąd możecie pobrać miasto w kilku wersjach (angielskiej zaludnionej, angielskiej niezaludnionej, hiszpańskiej zaludnionej, hiszpańskiej niezaludnionej). Zresztą zobaczcie sami:
    nilxisdesigns.blogspot.com.es/2015/04/saaqartoq-english.html

    Świat wymaga wszystkich dodatków, a także pakietów:
    - nowoczesny apartament
    - impreza w plenerze
    - szybka jazda

    Nilxis pisze że jeśli nie macie któregoś pakietu to nic się nie stanie. Obiektów z pakietów jest tam mało, jeśli nie macie któregoś to zostaną zastąpione. Sam nie mam szybkiej jazdy.

    Świat zawiera światło z Aurora Skies a do tego ma powiększony Księżyc i Słońce. Wygląda niesamowicie podczas wschodów i zachodów.

    Teraz bez dalszego pitolenia, zdjęcia jakie zrobiłem u siebie w grze.

    pfmn5m1qsf1h.jpg

    Wita nas lotnisko oraz laboratorium naukowe.

    eph80henul2p.jpg

    ff4fbbi3oseb.jpg

    dzudmbyb08ql.jpg

    Ruiny po drodze do miasta.

    s89vj3cantjr.jpg

    Działająca w nocy latarnia.

    8sq59ldpmvd2.jpg

    d60iqa44zv4z.jpg

    nce14rxb09t3.jpg

    Ja zacząłem grę od rodziny z tego domu. Mieszka tutaj młoda para.

    zgl3l7lnaa7p.jpg

    jrbzabu5fieq.jpg

    p9300s8txhlw.jpg

    5tka07xkds11.jpg

    7u237hyynkmo.jpg

    W tym dużym magazynie mieści się biuro. W kontenerach jest ukryta kryjówka złodziei.

    213vwgledvwz.jpg

    cntebex0gbct.jpg

    aimz49jhvqd6.jpg

    g106o4icuhzc.jpg

    Szpital i apartamenty w tle.

    6sn5fgigme25.jpg

    Basen, kaplica i cmentarz.

    914i87uoebnz.jpg

    05kfmqd4jrrh.jpg

    s5g2rdoiait6.jpg

    s496un8m9e9n.jpg

    v2fyyjhf90xf.jpg

    7vjskti2d5mn.jpg

    utx2v1yn4b18.jpg

    nrmeure3n494.jpg

    Lodowiec.

    oa6ngggl7ag9.jpg

    I obietnica działającej latarni.

    2ztytu376las.jpg

    W mieście znaduje się klub. Jest nim mała łódź.

    07f4thxno5xv.jpg

    Musiałem przetestować. :yum:

    g16d822lv8vk.jpg

    bnhfn7cdr70t.jpg

    jtox593m96ys.jpg

    Daleko poza miastem znajdują się baza wypadowa, arboretum, sklep ezoteryczny, gorące źródła, a także park ze sceną.

    2x4teaic1wd8.jpg

    2s0cnodlhdzz.jpg

    0z1s63fvlc0c.jpg

    em5b5a5xvtch.jpg

    qiih496ogzh5.jpg

    Kilka zdjęć wschodu i ujęcie parkingu dla statków.

    kdso2worclmz.jpg

    sovrcrcqg1cy.jpg

    5ttdyyl890wa.jpg

    1xn167rhl0xw.jpg

    nkeem8nxlfhj.jpg

    Ten świat jest jednym z moich ulubionych. :smile:

    Nilxis pisze że świat nie zawiera żadnych CC w grze. Widzę tam kilka nowych krzewinek ale one są użyte w świecie, a nie na parcelach, co chyba oznacza że gra nie czyta ich jako CC.

    Skoro już zajrzeliście na jego stronę to zobaczcie jego pozostałe światy w tej zakładce:nilxisdesigns.blogspot.com.es/p/mundos.html
    Możecie sobie przetłumaczyć, jest po lewej stronie translator.

    Nilxis nadal tworzy światy. Jeśli zajrzycie na stronę główną to zobaczycie taką perełkę:

    5e81k1emjjwl.jpg

    6swgh2h1qprj.jpg

    Jest już prawie na ukończeniu.

    To tyle. Mam jeszcze dwa światy, ale to kiedy indziej bo są naprawdę duże. :smile:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Genialny klimat zimnej północy uchwycił Nilxis i bardzo wiernie odtworzył tamtejsze realia, największe wow! jak dla mnie to chyba ten lodowiec. Myśle że właśnie z powodu zabawy w kreowanie otoczenia trójka jeszcze długo nie przestanie tak całkiem być popularna bo to daje sporo frajdy zarówno tworzącemu jak i zwiedzającym no i... podróżnikom dokumentalisto takim jak Ty :) Dzięki za świetną recenzyję bardzo fajnego otoczenia. Nowy jego świat wygląda jak rodem z innej gry, otoczenie fantazy łamane przez indie, mega zamysł i pewnie troche mu zeszło na zrobieniu tego wszystkiego.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano czerwca 2017
    Santa Madonna! Chojraku, po raz kolejny złapałeś mnie za serducho. Uroczo jest przeczytać - Alicji by się to spodobało!!! Ślicznie ci dziękuję za pamięć o moich upodobaniach :) I za ten dworzec. Tak - bardzo się spodobało!

    Swoją drogą - dobrze, że już nie funkcjonuje w obiegu pojęcie dworcowych dziewczyn (przeniosły się do wypasionych agencji), bo nieźle bym się wam kojarzyła :open_mouth:
    Nawiasem mówiąc - wg mnie dworzec i cmentarz z kaplicą powinny być w jednym świecie! Wtedy moja mroczna dusza spoczęłaby wreszcie w pokoju :)

    Pierwszy ze światów to spełnienie moich marzeń, dostałam gotowca do scenariusza rodem z kryminałów Agathy Christie, którą uwielbiam. Zaraz go pobiorę i wprowadzam tam pannę Marplę, Ariadnę Oliwier, małżeństwo Beresfordów, i wszelkie inne postaci żywcem wzięte z Agathy. Heculesa P. w pierwszej kolejności - rzecz jasna!

    Drugi świat - cudowny norweski klimat. Widziałam kiedyś film - jakieś romansidło z fiordami w tytule. Film jak film - ale jakie cudne widoki! Wodospady wpadające wprost do zatok, prawie pionowe urwiste wybrzeża, i niesamowity błękit gór i wody... Wszystko to jest w tym świecie! Wywaliłabym Aurora Skies i na jej miejsce wgrała ten, tylko że wiem, że tam grać nie będę, bo lubię ciepło :) Nawet jeśli to tylko wirtualny świat. Ale jest piękny. A twoje zdjęcia oddają tę urodę chyba w dwójnasób. Ja nigdy nie mam takich pięknych, nasyconych kolorów. Obrabiałeś czymś, czy może masz taką wypasioną kartę?

    Kolejny świat to mroczna nieco fantasy. Ale i tam można rozegrać ciekawy scenariusz. Już widzę Delsa i jakiś klan mnichów składający krwawe ofiary... Coś jak z filmu Rapa Nui (o Wyspie Wielkanocnej) https://pl.wikipedia.org/wiki/Rapa_Nui_(film)

    Dzięki za cały trud sporządzenia fotek i reportażu - mało komu by się chciało. Wielki szacun!
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Alicja napisał użytkownik: »
    Nawet jeśli to tylko wirtualny świat. Ale jest piękny. A twoje zdjęcia oddają tę urodę chyba w dwójnasób. Ja nigdy nie mam takich pięknych, nasyconych kolorów. Obrabiałeś czymś, czy może masz taką wypasioną kartę?

    Kolory są naturalne z gry. To światło z Aurora Skies taki efekt daje. Ja zdjęcia tylko lekko wyostrzam gdy je zmniejszam w infanview. :smile:
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator



    Do kolejnego świata mam mocno mieszane uczucia. Jest mega dopracowany i nie jest wymagający dla komputera,
    ale króluje w nim pomieszanie z poplątaniem. Wygląda jakby ktoś chciał wszytsko zmieścić w jednym mieście.
    Chyba już tylko pustyni tutaj brakuje.

    *Link do katalogu*

    Świat ten nazywa się Riverblossom Hills, czyli po naszemu Kwitnące Wzgórza.
    Tak. Miałobyć to odwzorowanie miasta z dwójki, które dochodziło z dodatkiem pory roku.
    Było to moje ulubione miasto z dwójki. Miało niesamowicie senny i wiejski klimat, którego nie ma żadne inne miasto w serii.

    W trójkowej wersji prezentuje się tak. Pokażę od gór w stronę morza.

    ulfylgwj1wwf.jpg

    bftdwibcomlc.jpg

    ghckpd2b7lm5.jpg

    fv8g7ty656dq.jpg

    Zacznę od najdziwniejszej dzielnicy, czyli od tej nad morzem.
    Jak mniemam jest ona też odwzorowaniem jakiegoś otoczenia z dwójki, którego nie widziałem.
    Na pewno nie była to część Kwitnących Wzgórz.

    m6khp313t7e5.jpg

    Znajduje się tutaj klub, salon i jedna rodzina.

    cy5u0e6unroc.jpg

    Jest też egzotyczna wersja domu Ćwirów z Sunset Valley.

    vtug607khm60.jpg

    Po drodze do miasta znajdujemy jeszcze to.

    psph65eh5ra1.jpg

    Na peryferiach miasta drzewa się wyraźnie zagęszczają. Pojawiają się też farmy.

    r2abf8p4t5c5.jpg

    2ex8wmq1ptt1.jpg

    1qbjlkhyz8ka.jpg

    ysi6v707xolu.jpg

    zcr24mv4e8km.jpg

    cpxcp8m2cfcg.jpg

    Poniżej dom rodziny Zielonka na pierwszym planie, a dalej dom rodziny Łopatka.
    Piszę tutaj polskie odpowiedniki bo nazwy są anglojęzyczne.
    Podejrzewam że nie wszystkie rodziny z dwójki rozpoznałem w tym mieście.

    12sazsw5rl4b.jpg

    W każdym razie rozczarowałem się, że dom rodziny Zielonka w niczym nie przypomina ogromnej szklarni z drugiej części gry.
    Może nie da się zrobić dachu ze szkła w trójce, ale autor się nawet nie pokusił o przeszklenia ścian.

    Jeśli ktoś nie pamięta, rodzina Zielonka to rodzina składająca się z naukowca Józka, jego żony Róży oraz ich dziecka Stokrotki.
    Róża i Stokrotka były simoroślami. Józek chciał się stać simoroślą aby być jak reszta swojej rodziny. Róża natomiast chciała się z tego wyleczyć.

    Rodzina Łopatka składała się z Aleksandry, Gieńka i ich córki Julki. Gieniek i Julka mieszkali w Kwitnących Wzgórzach,
    a Aleksandra zostawiła rodzinę żeby stać się piratką. :joy:

    W trójkowej wersji mieszka chyba tylko Aleksandra. Wklejam linki do poczytania o rodzinie Zielonka i Łopatka, jak i o samych Kwitnących Wzgórzach. :smile:

    Poniżej centrum z biblioteką.

    wevoq4rdxtxm.jpg

    1r5r9o0x7vs2.jpg

    891gez5h2due.jpg

    Park centralny jest odwzorowaniem Domu kultury na Wzgórzach.

    yrzsnfafiplm.jpg

    8u46mn28r2ho.jpg

    1m1ocpgstwt6.jpg

    Dziwny klub.

    82llu5de0kpd.jpg

    Sałatka urbanistyczna.

    egkt6redewen.jpg

    cyernpzsylcb.jpg

    Komis.

    yvkc6qtsiuiq.jpg

    Zobaczcie, że wewnątrz komisu sufity są pomalowane, a stojaki na ubrania stoją nierówno.
    To dbałość o szczegóły.

    uvv1uy3obogt.jpg

    Kawałek za centrum znajduje się kwitnąca polana i wzgórza.
    Znajdują się tam małe domki w stylu azjatyckim i pole namiotowe.

    p65pmf80arl6.jpg

    wcc7c61mnb1m.jpg

    3x0e3zmeym13.jpg

    Na tych kwiecistych łąkach mieszkają dwa roboty.
    Osiedle z polanami i wzgórzami ustępuje mrocznej i mglistej części miasta.

    pk16q77potbz.jpg

    Znajduje się tam podziemny klub ukryty w trawie i pośrodku zamglonego pola. Ja bym tam nie wszedł. :tongue:

    jmix69e2huz2.jpg

    x3sd1ctnpqdz.jpg

    Jest też kilka dostojnych i podniszczonych posiadłości.

    sokyol05khuf.jpg

    No i jest szklarnia.

    eoer7qlyevyw.jpg

    Bliżej centrum znajduje się boisko, stadion jest ukryty w piwnicy o ile dobrze pamiętam.

    au9oiv5xhcbc.jpg

    Jest też malutkie osiedle w stylu azjatyckim gdzie jest park dla karateków, basen i siłownia.

    52tqpa6dgabn.jpg

    Na przeciwko jest małe osiedle bardzo podobnych domków.

    qk6uw48ltlil.jpg

    W domu poniżej mieszka rodzina Gołoledź. Ich dom w dwójkowej wersji wyglądał tak.

    msdux28vuhqw.jpg

    Sporą część miasta zajmuje bagno i ośrodek naukowy.

    wft595zsfi15.jpg

    fwc64x3bzq9g.jpg

    dw4awbhuwgoh.jpg

    Te cztery budynki za ośrodkiem są tylko atrapą. Tylko w jednym z nich znajduje się klub.

    Ta dziwna wieża jest grobowcem-muzeum. Jest to muzeum technologiczne stworzone przez szaloną panią naukowiec,
    która mieszka w równie ekscentrycznym domu.

    w1cwa43m329p.jpg

    vfs8dou76qz0.jpg

    Za jej domem dzieją się dziwne naukowe zjawiska.

    cffqy3vfucyh.jpg

    Nie mam niestety jej zdjęcia. Jest ona twórczynią tej wieży i właścicielką kilku parceli w mieście - tej wieży także. Sam grobowiec ma mnóstwo ciekawych opisów i nie jest trudny. Jednak żeby przejść dalej trzeba bardzo rzadkich rzeczy, bodajże rtęci i plutonu. Grobowiec przenosi się na kilka innych parceli także jest ciekawie. :smile: Ale ja nie spojleruję. :tongue:

    Wspomniane wcześniej roboty zamieszkujące kwitnące osiedle są również jej dziełem. Poniżej jeden z nich.
    W chmurce nad jego głową możecie zobaczyć jak ona wygląda.

    6sjzuf45h2y4.jpg

    Poniżej dom rodziny Sęk oraz skromny cmentarz.

    yed8s42tlbbj.jpg

    Poniżej dom rodziny Siejba. Bardzo charakterystyczny dom dla tego otoczenia w dwójce. Pomimo że bryła była prosta, to wyróżniał się na tle pozostałych domów w Kwitnących Wzgórzach. Był o wiele większy, bardziej dostojny i z zewnątrz oddawał kwintesencję tego otoczenia. W dwójkowej odsłonie prezentował się tak.

    tq6ev9ftxjp7.jpg

    Jeszcze kilka zdjęć o wschodzie Słońca.

    oy9g9f9gv3dq.jpg

    z05lybj530ca.jpg

    v7uolvbktj6k.jpg

    45gilwy0l6ki.jpg

    r6sen41ffpch.jpg

    Poniżej jest stary dom aptekarza-zielarza. O ile dobrze pamiętam, to jest oznaczone jako muzeum albo galeria sztuki.

    btcpszsei0ao.jpg

    Na skraju świata jest chyba reklama jakiegoś innego świata.

    nq9lnhq22sbe.jpg

    To tyle. :smile: Miasto jest mega dopracowane i jest sporo rodzin z dwójkowych Kwitnących Wzgórz, może nawet wszystkie. Jednak świat stracił sporo na klimacie przez te wariacje z różnymi osiedlami. Z jednej strony bagno, z innej kwitnąca polana, a z jeszcze innej plaża z palmami i dziwnym zamkiem. Do tego naprawdę dziwne wystroje wnętrz w domach w całym mieście. Ktoś ma ekscentryczny gust. Przynajmniej zwiedzając miasto czułem ciągle element zaskoczenia. Świat przypomina bardziej połączenie Kwitnących Wzgórz z Dziwnowem. Choć jest kilka zgrzytów wizerunkowych, to zostawię je w grze. Może są tam jeszcze jakieś tajemnice do odkrycia. :smile:
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2017
    Dzięki za link Gabi. :smile: Już znalazłem w nim kilka ciekawych światów do przetestowania.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    @Alicja Chciałaś doświadczyć jesieni w Hidden Springs, więc teraz masz okazję. :smile:

    Znalazłem Hidden Springs specjalnie zedytowane pod dodatek pory roku. W mieście jest kilka zmian:
    - dodano piaszczystą plażę
    - dodano drzewa liściaste
    - zmieniono latarnie uliczne
    - naprawiono drogi
    - nowe puste parcele
    - dodano kilka ozdób terenu

    Tutaj kilka zdjęć

    z7xihej09go1.png

    2kic06wkblch.jpg

    aimq1hsue5p1.jpg

    bzdd6no5zuni.jpg

    l37lgi3juute.png

    4tt8nnap1uye.jpg

    9avwjdw92a96.jpg

    Sam nie mam Hidden Springs, więc nie przetestuję.
    Wymagane jest Hidden Springs ze store. (niech będzie to wyjątek w tym temacie)
    Tutaj link do pobrania:
    mediafire.com/file/9dcjbdrcgev880u/Hidden+Springs+2+%28world%29.rar

    Instalacja:
    1. Powinno się zrobić kopię zapasową Hidden Springs, w razie gdybyśmy chcieli wrócić do oryginału ze store.
    2. W tym celu trzeba otworzyć ten folder >> Documents\Electronic Arts\The Sims 3\InstalledWorlds
    3. Skopiować "HiddenSprings.world" gdzieś do innego folderu poza grą.
    4. Zastąpić wersję ze store tym co pobraliśmy.

    Tutaj link do posta z tumblra. Niewiem kto jest autorem przeróbki, bo ten ktoś usunął już blog.
    Post jest tylko zreblogowany. Zapis do pobrania jest na szczęście jeszcze dostępny.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2017
    Zbierałem się kilka dni żeby napisać tego posta, ale zawsze mi coś wypadało.
    Fajnie by było jakbyście dzielili się swoimi przemyśleniami odnośnie światów. :wink:
    W każdym poście wrzucam dużo zdjęć, żeby dobrze przedstawić miasto. Strona długo się już ładuje.



    Kolejne miasto, które Wam zaprezentuje, nosi nazwę "Evensdale Country".

    Pobrałem je tutaj:
    mysimrealty.com/WORLDS_EvansdaleCounty.html
    Macie tam tabelkę z kilkoma wersjami, dokładnie jest opisane co zawiera która. Ja pobrałem pierwszą od góry.

    Świat wymaga dodatków:
    - kariera
    - po zmroku
    - zwierzaki
    - zostań gwiazdą
    - nie z tego świata
    - pory roku
    - uniwersytet
    - rajska wyspa


    Niewiem czy wymaga Skoku w Przyszłość. Nie zauważyłem żeby było coś z tego dodatku. Akcesoriów ani store na pewno nie użyli.

    Zdjęcia świata na stronie autorów są z pierwszej wersji miasta. Sporo parcel doszło w drugiej wersji, którą ja Wam pokażę.
    W tym mieście zostało kilka dużych wolnych działek. W linku który podałem wyżej jest świat. Jeśli jednak zjedziecie niżej na tamtej stronie, to zobaczycie dodatkowe parcele do tego miasta. Większość z nich zawiera materiały ze store, ale jest też dostępny sklep dla plumbotów i większy park festiwalowy, które nie zawierają store. Warto przejrzeć dokładnie ich blog bo znajdziemy tam świetnie światy i parcele bonusowe do nich.

    t0giqwrwrhjv.jpg

    lv4g970usnje.jpg

    Apartament w najwyższym budynku mieści się w cenie startera jeśli wybierzemy nieumeblowany. :smile:

    pllgox14j4ul.jpg

    Poniżej domy akademickie. Miasto ma "uniwersytet". Co prawda nie funkcjonuje on bez modów, ale zawsze simowie mogą tam mieszkać jeśli czują się wiekszymi studentami. :tongue: Jest to dobra alternatywa dla biedniejszych simów. My wynajmujemy tylko jeden pokój. Reszta jest oznaczona jako przestrzeń wspólna.

    9efcr1ttw5vk.jpg

    ij3l0ma63bxp.jpg

    Dalej są budynki gdzie studenci się uczą i spędzają czas.
    Zawsze mogą podszlifować umiejętności, gdy wrócą w przerwie między semestrami z tego "prawdziwego" uniwersytetu.

    h5rtb4ahncrr.jpg

    yom0fa1zld3t.jpg

    lxo3rovtadg5.jpg

    Poniżej ładny placyk z biblioteką gdzie można spędzić czas. Dwa budynki na boku mają znaczniki ukrytych pokoi i są puste.

    wdnrcr0ei29j.jpg

    uwae3l1du4xe.jpg

    keptlkkzfry0.jpg

    Domy nad wodospadem przy plaży. Oba robią bardzo dobre wrażenie z środka.

    97raccr4mv1n.jpg

    43u8v2pb4ko0.jpg

    th1oyfrid5kg.jpg

    rofjn7ovxwhp.jpg

    dkcn24k6hi6x.jpg

    Przepraszam za kratki. :smile: Można je co prawda ukryć w trybie budowy jeśli włączy się malowanie terenu,
    ale w trybie budowania łuki, drzwi i okna zasłaniają wnętrza. Więc coś za coś.

    Niektóre domy, jak ten wyżej, mają nieumeblowane pokoje. Mało jest jednak tych domów.
    Są też takie domy, które są zaczerpnięte z Sunset Valley albo Bridgeport, jednak są lepiej umeblowane i przeszły spory lifting. :smile:
    Ten jeden poniżej jest na przykład z Bridgeport.

    cf3a0spzdb1c.jpg

    Tutaj macie większe.

    eu9nf7zyeutj.jpg

    xsf3k3f6kebi.jpg

    95gu75f630ks.jpg

    Dzielnica wiejsko-farmersko-konna.

    vxxmusyq8e0b.jpg

    Dzielnica podmiejska.

    9tehxbtrl1m7.jpg

    eh5d0yoim4rb.jpg

    btyvr8k0zxue.jpg

    Centrum miasta. Za ratuszem jest park festiwalowy. Wyżej wspomniałem, że jak chcecie,
    to możecie pobrać większy park festiwalowy na pustą parcelę w dzielnicy podmiejskiej.
    Wystarczy zjechać w dół strony z linka i poszukać.

    en54dkjzyfj3.jpg

    xyglp3bolyub.jpg

    9qw6x7fw86qs.jpg

    Na skraju miasta są startery urządzone bardzo przytulnie i bogato - a przy tym gustownie.

    zr6slc0fvwbd.jpg

    1rykoaggcy5v.jpg

    w29jyko6l90z.jpg

    dw9aoq68eyuq.jpg

    W mieście są też bardziej "głodowe" startery. Jednak oferują więcej miejsca pod umeblowanie albo rozbudowę. Coś za coś.

    Poniżej ładny koci park.

    pdyff1j03oxy.jpg

    c7fh4h6bwtsb.jpg

    Klub pod mostem. Brzmi jak brzmi, ale jest cudowny. Szczególnie podczas zachodu. :smile:

    uvzuzbfov5xo.jpg

    pckat7rwduse.jpg

    r3jqvebbjim3.jpg

    opxch1p1xhav.jpg

    W mieście jest powtarzająca się nazwa "Malibu" w różnych konfiguracjach. Miasto ma egzotyczny klimacik.
    Ma też światło z Monte Vista. Poniżej kilka losowych zdjęć z różnych zakątków.

    yi8p5vzgnndt.jpg

    323nvms937as.jpg

    Sklep z eliksirami. Jest tuż przy tych "gustownych starterach" które pokazywałem wcześniej.

    ict52tmrabjj.jpg

    jybu3nj7l2f9.jpg

    de70jdxrteol.jpg

    ge9qpq3nxx8i.jpg

    Plaża z łabądkami.

    ai0i0mn46qkm.jpg

    Leśne zakątki.

    487e78ykw1ya.jpg

    cmscwvk4apbi.jpg

    a28szrrqc6qw.jpg

    Cmentarz

    awjlllvd5q5g.jpg

    Kluby w przemysłowej dzielnicy.

    dvke6m02o1ob.jpg

    fuai5vi8ok9a.jpg

    zvkdd2art4j4.jpg

    Park z altanką w dzielnicy podmiejskiej. Można wziąć ślub z widokiem na most, plażę i miasto.

    htyv83gzdomg.jpg

    mbdpwt8isrtp.jpg

    f7t0xxtprf62.jpg

    Działki na wyspach.

    e2amupkaixm9.jpg

    tqop443zhunm.jpg

    Miasto jest pełne atrakcji i nie ma tam nic na siłę, czy zapchaj dziurę.

    To tyle. Ciesze się że w końcu udało mi się pokazać to miasto. Forum ma co prawda zapis postów na później, ale nie lubię zostawiać rozgrzebanej roboty na później, bo tracę wątek.

    Przepraszam za chaotyczną prezentację. Mam 141 zdjęć i musiałem sporo się ograniczać. Żeby przedstawić całe miasto musiałbym poświęcić kilka postów, a tego wolałbym nie robić. :wink:

    Zachęcam do zwiedzenia całego bloga My sims Realty. Jest tam pełno dobrych parcel oraz światów. Pod światami znajdziemy suplementy w postaci dodatkowych parcel na które zostały przewidziane puste działki w ich miastach. (czasem zawierają materiały ze store)

    Blog z tego co zauważyłem jest jeszcze czynny. Autorzy na facebooku zamieścili ostatni post w lutym tego roku i pracowali wtedy nad jednym z miast. Śpieszcie się, bo szkoda by było gdybyście nie zdążyli pobrać tych wszystkich cudowności. :smile:

    Dzięki za przeczytanie. :kissing_heart:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano lipca 2017
    Temat prowadzisz świetnie pokazując - przynajmniej w moim odczuciu - najmocniejszą cechę wyróżniającą ts3 czyli możliwość tworzenia i pobierania światów / otoczeń i z pewnością znajdzie się trochę ludków anonimowo przeglądających ten temat ale dzięki licznym fotom zachęconym do pobrania tego czy innego świata więc szczero i nie cukrując - odwalasz kawał świetnej roboty dla światka graczy.

    Co do Hidden Springs to szczerze powiem, że zdecydowanie wolę oceniać autorskie światy niż nawet najlepsze przeróbki bo jednak coby nie powiedzieć przeróbka wymaga zawsze dużo mniej wysiłku, choćby odchodzi tworzenie w miarę realistycznych gór / wzniesień czy ewentualne tworzenie mostów na wodzie a te elementy zawsze przynajmniej dla mnie były rekordowo czasochłonne obok oczywiście budowy samych parcel. Hidden Springs chyba też nie posiadałem ale niezależnie od tego na ile różni się od oryginału, wygląda bardzo fajnie, zwłaszcza motyw z wodospadem (jeśli go nie było w oryginale to brawa dla autora bo z tym też się trzeba nieźle nadziabać) .

    Edit: nie zauważyłem tego wszystkiego co się ukryło pod "spoilerem" a tu bach! kolejna świetna prezentacja otoczenia, które spodobało mi się bardziej niż przeróbka Hidden. Przypomina mi trochę to oryginalne otoczenie EA płatne z lunaparkiem (raczej bez bo jak dobrze pamiętam dziadoki wtedy dały tylko miejsce pod lunapark i lunapark - rollercoaster oddzielnie na store) choć bardziej w klimacie umiarkowanym jeśli chodzi o zieleń i barwy. Mam słabość do bardziej wielkomiejskiego otoczenia w simsach bo za dużo "wioskowatości" jak dla mnie zawsze w tych otoczeniach z reguły było a wieżowce (z umiarem, sensownie skleciona zabudowa) plus funkcjonalność daje bardzo dobry efekt.
    Wcześniej wspomniałem o górach, tworzenie realistycznych gór to sztuka a tu dzięki temu elementowi otoczenie wygląda świetnie i bardzo realistycznie. Autor co prawda nie wysilił się na budowanie zbyt wielu własnych budynków przynajmniej większych (choć to nastręcza w trójce pewne problemy) - jakaś świątynia z wyższą wieżą co można uzyskać za pomoca fundamentu lub coś innego co wyróżniałoby się obok znanych wieżowców - gotowców a miasto nie wydaje się duże (w sensie obszaru miejskiego) ale i tak podejrzewam, że do grania będzie to świetna okolica bo Twoje foty zachęcają do niej bardzo. Fajnie że podałeś ta stronkę i że wyszukujesz takie perełki. Hotplota głosi, że tworzysz też coś własnego, może przy okazji słówko o tym lub jakieś pierwsze screeny chociażby w osobnym temacie ? :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    @SimDels Evensdale Country ma bardo ciepłe barwy, mi kojarzy się bardziej z klimatem śródziemnomorskim który przechodzi w umiarkowany. Są potężne drzewa, ale jest też sporo palm. Lubię to, że plaże się ciągną prawie wzdłuż całego miasta. Samo miasto nie ma też pustych przestrzeni, które by kłuły w oczy.

    Ja lubię wieżowce-gotowce. :smile: Mają ciekawy kształt, a na szczytach mają fajne gzymsy. Poszaleli z wieżowcami w dodatku Po Zmroku, bo dali kilka stylów do wyboru - jest wieżowiec nowoczesny, gotycki, art deco i mieszane stylami.

    Swój świat chcę skończyć do końca tego roku. Nadal jestem przy rzeźbieniu terenu, ale już kończę.
    Wolałbym jednak jeszcze nie pokazywać.

    Póki co chcę przetestować wszystkie światy które sobie wypatrzyłem. Nie będą wiecznie w internetach.
    Już teraz jest kilka, które niestety nie są dostępne. Chciałbym zatrzymać sobie moje ulubione i zgrać na płytę, aby mieć w zapasie na kiedyś.

    Mam jeszcze kilka dawno zbudowanych domów, które chciałbym pokazać w kąciku.

    Jeśli niezauważyłeś ostatniego spojlera, to zobacz też post nad ktosikowym postem. Tam użyłem spojlera pierwszy raz w tym temacie. Teraz będę ich już zawsze używał w tym temacie, żeby było bardziej przejrzyście. O ile forum pozwoli mi wysłać posty ze spojlerem. :tongue:
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Postanowiłem przetestować jeszcze trzy inne światy z bloga Mysimsrealty, które przypadły mi do gustu ze zdjęć na tym blogu. Ich wczesne światy mi się nie podobają, a te najnowsze są strasznie zapchane i ciężkie dla gry.

    Gdy przedstawię już wszystkie trzy, to podsumuje ich wady i zalety oraz napiszę, który jest najlepszy - moim zdaniem. :wink:

    Następne miasto, które idzie pod moją lupę, nazywa się "Anne Arbor". Jest niezaludnione.
    Do pobrania *tutaj*
    Zwróćcie uwagę, że należy pobrać trzecią wersję miasta. Czwarta wersja jest pusta i nie zawiera żadnej parceli.

    Większość tych nowszych światów z bloga mysimsrealty jest podzielona na dwie części.
    Część miejską i przedmieścia/farmy.

    W tych miastach, które mają ten podział, powtarzają się królicze norki. Ale nie wszystkie, nie ma tragedii. Chodzi o to, że na przykład zarówno część miejska jak i przedmieścia mają po jednym sklepie spożywczym i szkole, żeby simowie nie musieli jechać na drugi koniec miasta, żeby kupić pomidory. W Evensdale Country tych norek się powtarza trochę więcej - część podmiejska ma drugi teatr, szkołę, sklep spożywczy, księgarnie oraz biznes. Autorzy tych robią niejako dwa miasta w jednym świecie. Z tą różnicą że część podmiejska nigdy nie ma własnego ratusza i "podlega" pod część miejską. Mam nadzieje, że zrozumiale to wyjaśniłem.

    W każdym razie w Anne Arbor powtarza się tylko szkoła i sklep spożywczy w dzielnicy podmiejskiej. Lepiej niż w Evensdale Country.

    Widok miasta i dzielnice.
    Najpierw ta miejska.

    qwodtunqewa0.jpg

    Obrzeża dzielnicy miejskiej.

    s5bzrzp12v9u.jpg

    b3zo37vgsc13.jpg

    Poniżej widać drogę do drugiej części miasta.

    e2qxczwfxdup.jpg

    A to są przedmieścia.

    o33oumsd5r8x.jpg

    Ale zanim tam, to zwiedzimy część miejską.

    egfc2fcrbdy0.jpg

    znk8zeilg29v.jpg

    3pb47j9w5tqi.jpg

    Trzy kluby obok siebie.

    lp7ipyzgftqn.jpg

    q7y6oc84eb10.jpg

    Wnętrze jednego z nich. Jedno z jaśniejszych wnętrz w tym mieście.

    pd20jb0ryfpq.jpg

    Obok jest luksusowy klub.

    8sz9808hgq61.jpg

    4mztm7abdtzj.jpg

    Hol wejściowy w apartamencie mieszkalnym. Lubię to, że ich apartamenty mają na dole prawie zawsze siłownie albo jakiś salonik do posiedzenia, często też jest mały pokoik na pralnie, ale on już znajduje się raczej na górze, żeby nasi simowie nie musieli latać między piętrami. Oczywiście siłownia i pralnia nie liczą się do ceny apartamentu. :smile:

    vxwzarp22w2l.jpg

    Tutaj akurat jest dwupiętrowy apartament.

    kta3p692g9cn.jpg

    036gycd067w5.jpg

    Niestety zdarzają się też puste domy i apartamenty. W tym poniżej możecie pralnie w korytarzu oznaczoną jako własność wspólna mieszkańców.

    af0n190g314l.jpg

    Jest mało bardzo pustych domów/mieszkań, ale jednak są. :cry: W Evensdale Country też się zdarzały puste apartamenty, o czym nie wspomniałem. Przepraszam za to, ale nie zwiedzałem jakoś specjalnie apartamentów w tamtym mieście. :lol: Dopiero niedawno ponownie przeanalizowałem dokładnie Evensdale Country. :smile:

    W Anne Arbor jest nie codzienny widok - Autostrada.

    lnm5ggujuky6.jpg

    Apartament gardenia. Bardzo fajna idea - ogród i pastelowe barwy.

    26rivavv5yd2.jpg

    wdsfn3vh3zvr.jpg

    Na dachu tego apartamentowca mamy jeszcze baseny, siłownie oraz większy ogród w którym możemy urządzić grilla. :smile:

    ha0aow8ixs17.jpg

    z2y43yv6ngg3.jpg

    Park z arboretum.

    xpzj4cazi9fb.jpg

    Dwa najdroższe domy w Anne Arbor są umieszczone na wzgórzach nad centrum miasta. Obok nie ma żadnych innych domów (i dobrze, bo posiadłości długo by się ładowały). Niestety jeden z tych największych domów jest pusty wewnątrz.

    ek20dnqeklbb.jpg

    4ze26g4kxt8p.jpg

    Drugi z nich.

    k11ac4y1lm8p.jpg

    bvb88i59tnbu.jpg

    Zauważcie że one są podobne z bryły. Tylko, że lekko przerobione i przekolorowane. Takie kalki są powszechne w pracach z tego bloga. Obecny jest także recykling parceli. Kilka domów oraz parceli publicznych występuje we wielu ich światach, czasem z większymi przeróbkami, a czasem nie. Zazwyczaj nie jest to dużo parceli i można je policzyć na palcach jednej ręki.

    Staw blisko tych dwóch domów.

    kuaqshzwqi4r.jpg

    Stadion również na obrzeżach.

    sv4sogthrojq.jpg

    Podoba mi się pomysł baru sportowego przy stadionie. :smile:
    Kibice mają gdzie rozładować emocje.

    tb07vpp2ob6h.jpg

    47saj1iy3l1q.jpg

    Błyskawicznie przenosimy się na przedmieścia, aby zobaczyć park festiwalowy.

    qgjla1sp74h0.jpg

    Droższe domy przy tym parku.

    lmorhb0heo1g.jpg

    Niektóre budynki wyglądają dziwnie z podglądu otoczenia lub gdy nie są załadowane. Na przykład ten brązowy dom ze zdjęcia powyżej.

    p0p6feajgiad.jpg

    Parcele publiczne też obok tego parku.

    ljwf60g4ezch.jpg

    Zielona biblioteka. Bardzo mi się podoba.

    ia0ta9kelt8s.jpg

    rd8xu3f85h5d.jpg

    kh3m50i2hfbi.jpg

    ov0vjq2br8sk.jpg

    3mgp2lwht1u2.jpg

    Koci park.

    babw265hk9ek.jpg

    Bulwar przy plaży.

    rrz1kkvicgs0.jpg

    c4nncs5idwna.jpg

    h7hhodzujuqy.jpg

    Klub seniora. :lol:

    387bgi2oeavk.jpg

    Urocza kawiarenka.

    x65erc9ij75z.jpg

    Eliksirownia.

    xsvf9c1aahod.jpg

    Tańsze domki i psi park.

    umdjyb4ozvdo.jpg

    Park z mostkiem.

    xcpqinjbg1ga.jpg

    Kolejne małe domki.

    gc21k7hnu8b9.jpg

    Kurort z wnętrzami utrzymanymi w przyjemnym, miętowym kolorze.

    q62kl4d3dl5h.jpg

    xdic8l75cjm0.jpg

    Wzgórza po stronie przedmieść z wolnymi działkami.

    03iz0kicfvpj.jpg

    Miejsce spotkań czarownic.

    cf17wyfg7lp0.jpg

    Kolejno:
    Stadnina, farmy i sklep spożywczy.

    fyjrg1imb25d.jpg

    5xatl5vk0moq.jpg

    i63txcbai3od.jpg

    zzmnuzngcknc.jpg

    Na skraju tej części miasta możemy jeszcze spotkać bar z koniczynką.

    g7phthkf55et.jpg

    Są tam też trzy śliczne startery które pokazywałem w Evensdale Country. Anne Arbor zostało zbudowane przed Evensdale Country. Jak wejdziecie w zakładkę "custom worlds" to zobaczycie w jakiej chronologii zostały wydawane. Najnowsze są na górze listy.

    rhafl1zp62aj.jpg

    Po stronie miejskiej jest jeszcze parterowy kurort utrzymany w beżowo-brązowych barwach. Królicze norki kurortów są schowane w piwnicach.

    uu9k7s3p932l.jpg

    i5f2bab793n6.jpg

    Ten klub w dzielnicy przemysłowej także uległ późniejszej reinkarnacji w Evensdale Country.

    kb90crjqp1uf.jpg

    Dwa mroczne apartamenty, kryjówka przestępców i złomowisko.

    vhi9844zdbdl.jpg

    Nierozumiem po jaką cholerę umieszczali klub na tej samej parceli co kryjówka przestępców. Jakby nie było wystarczająco klubów w mieście.

    6fr8td4dp0bw.jpg

    4maxgldzcz1y.jpg

    Domki szeregowe.

    5liigbmtn8v7.jpg

    9v92ntlv1j7n.jpg

    Mieszkając w apartamentowcu nie musimy się martwić o zwierzaki. Mają one specjalne parki z budami i zabawkami między wieżowcami.

    rotixn1yzr4w.jpg

    To by było na tyle. Dzięki za obejrzenie. :kissing_heart:
    Mam nadzieję że dotrwaliście. Duże światy niestety wymagają dużej ilości zdjęć, żeby pokazać pokaźną ilość atrakcji. :smile: Wszystkiego i tak wam nie jestem w stanie pokazać.

    PS:
    Jak ktoś wie, to niech mi napisze jak usunąć niepotrzebną ścianę przy tym skwerku. Pisze mi, że nie mogę edytować niczego poza własnym apartamentem. Może jakiś kod?

    rakf2v9ip4pk.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Właśnie zdałem sobie sprawę, że nie ukryłem prezentacji za spojlerem i zjadłem kilka wyrazów.
    Nie będę edytować poprzedniego posta bo boje się że mi go zje. :tongue:
  • Opcje
    aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    @chojrak do odblokowania edycji apartamentów należy wpisać w okienko konsoli kod "testingcheatsenabled on" a następnie "RestrictBuildBuyInBuildings false" - true na końcu drugiego kodu znów ogranicza możliwość edycji :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Dzięki @aanielka :smile:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano sierpnia 2017
    Ciekawe choć dość specyficzne otoczenie. Początkowo wydało mi się mało ciekawe - klockowate domy w szarawych barwach ,ale po ponownym przejrzeniu fotek klimat wydaje mi się nawet ciekawy, taki trochę amerykański styl ale pomieszany z czymś odrobinę mrocznym, takie trochę miasteczko Twin Peaks (nie licząc wieżowców i nietypowej autostrady) ;) Architektonicznie spodobał mi sie najbardziej ten haus i ten zakątek . Nie wiem co tam robi chatka czarownicy ale zaintrygowały mnie parki - psi i koci :smiley: Chyba nie wyczymię i zainstaluje sobie Trójkę najwyżej komp mi wybuchnie :smiley: Ciekaw jestem bardzo twojego podsumowania. Większość światów mi się bardzo spodobała, ten ostatni chyba najmniej choć też ma swój urok. Fajnie, że założyłeś taki temat ,świetna prezentacja jak zawsze.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Delsie - http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/743091/piekne-światy-do-pobrania-za-darmo/p1 :(

    Ale cieszę się, że Marcin to kontynuuje.

    Trójka nadal mnie fascynuje i zachwyca. I nie odinstaluję jej za żadne skarby. A jeśli komp wybuchnie - no cóż, już kupiłam ten pierwszy - specjalnie pod trójkę, więc nihil novi... :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top