Piękne światy do pobrania za darmo

1246725

Komentarz

  • waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano listopada 2016
    Cudowny kącik , ogrom pracy włożonej @Alicja , @chojrak , cudnie te światy przedstawiacie . Dodatkowych darmowych światów do trójki przetestowałam bardzo dużo , prawie wszystkie omawiane w tym kąciku oprócz Aleksandrii . Mam duży sentyment do wielu światów i te mam zostawione w grze , pozostałe usuwam . Potrafię jednorazowo pobrać , zainstalować i przetestować 20 światów :D a zostawiam z tego jeden , który mi się spodobał .Zazwyczaj lubię testować duże światy, gdzie jest dużo płaskiego terenu , tak żeby można było dostawić jak najwięcej parcel :) Chętnie bym porobiła reportaże ale mój komputer ze względów grywalności jest ustawiony na minimum w opcjach i zdjęcia wychodzą słabe :) Coś za coś bo jak włączę w poniedziałek grę i zapomnę wyłączyć to w czwartek będzie na chodzie , nie mam czegoś takiego jak wywalanie na pulpit ))

    ale ,ale może coś zobaczycie na tych fotkach :) Świat to Beach City i jak sama nazwa wskazuje jest miastem plażowym , pięknie usytuowanym nad brzegiem morza :) Miasto posiada piękne centrum z wieżowcami , dzielnice portowe z wieloma atrakcjami , dużo miejsc do nurkowania :) Są też ukryte wyspy , które można odkrywać :) Posiada także niezbugowane kurorty i to co lubię najbardziej czyli urocze zakątki do odkrywania i penetrowania :) Najładniejsze widoki , które mnie zachwyciły to niesamowite wodospady i chatki na wyspach .

    Twórca to znany z forum US RFlong7 , stworzył wiele grywalnych i pieknych światów :) Serdecznie polecam .
    Link do kącika na forum US http://forums.thesims.com/en_US/discussion/678409/beach-city
    Link do bloga http://myworlds-rflong7.blogspot.com/2014/01/beach-city.html

    Świat waży 122MB , zawiera 198 parcel :) Pobieramy pusty lub jak kto lubi z plikiem populacji )) Wymagania pod linkami powyżej ))

    Beach City w fotkach :)
    dcjukivza827.jpg
    wifpzv6yi9ar.jpg
    rlvilfgojxcq.jpg
    mm7eeelyoqrl.jpg
    9g3qg1dhm85e.jpg
    of2qeymi7vsk.jpg
    h05toumjq1qx.jpg
    0fbua848sko8.jpg
    2wly5x2vkbxg.jpg
    2en6lvesyaf8.jpg
    gx31b5ocwfww.jpg
    d7mh59r2qqzp.jpg
    v3sitvrxlz5c.jpg
    ptv5qhwuxcpa.jpg
    nq9h7xzbpuvf.jpg
    hltk9lze2r84.jpg
    c9dkjfraaeaq.jpg
    53berp102fvj.jpg
    ier6a4jrflga.jpg
    7r8ddap8iylw.jpg


    I film znaleziony na YT , pozdrawiam serdecznie ))



    https://www.youtube.com/watch?v=kTvKj_rfXu8
    Post edited by waniSims on
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano listopada 2016
    Śliczne są oba przedstawione przez Was światy @chojrak @waniSims , i na pewno oba przetestuję :) Urzekł mnie zarówno klimat Strawberry Acres jak i Beach City. Każde jest jedyne w swoim rodzaju. Marcinie - znasz widzę (chyba) moją niespełnioną miłość "dworcową" - przedstawiłeś z takim pietyzmem te torowiska :) Do dziś ubolewam, że twórcom gry nie przyszło do głowy zrobić dworzec w grze - nawet jeśli miałaby to być jedynie królicza nora. Animacja podróżowania mogłaby właśnie zaczynać się od przybycia na dworzec i znikania w nim - tak jak np wygląda animacja udania się do szpitala. Dochodzące z dworca dźwięki - gwar podróżnych, zapowiedzi z megafonów, szum pociągów - mogłoby dodać smaczku grze.
    Ale wracając do miast. Brak stadionu, policji i wojska, to - jak sądzę - niedopatrzenie Aarona - Te budynki znikły z później wydawanych miast, a ich menu dodano do ratusza lub innych parcel publicznych. Dodanie menu do ratusza to nic innego, jak umieszczenie tam specjalnych dywaników, które zawierają menu przypisane do konkretnych króliczych nor, lub parceli komunalnych. Np budując własny kurort trzeba umieścić w odpowiedni sposób na parceli dywanik, zawierający menu kurortu. I pewnie Aaron zapomniał o tych kilku dywanikach. Edytując parcele możemy te dywaniki dołożyć sami.

    Dywaniki od brakujących w Strawberry Acres króliczych nor znajdziemy choćby tu:

    https://www.thesimsresource.com/downloads/details/category/sims3-sets/title/custom-rabbit-holes/id/967779/


    A żeby nie było off-topu - prezentuję Wam niestandardowy Campus Uniwersytecki, z rozbudowanymi wydziałami uniwersyteckimi. Aby uniwerek działał jak prawdziwy - dodatkowo trzeba pobrać karierę uniwersytecką i kilka innych modów

    - świat do pobrania jest tu:

    https://homeworlduniversity.wordpress.com/page/2/

    cropped-untitled-11.jpg

    A tutaj dywaniki z dodatków

    http://simsl3gacies.com/downloads/


    Pozostałe rabbit holes, które doszły z Karierą czy Po Zmroku znajdziemy też tu (także od Zwierzaków, np menu Stadniny)

    http://www.mediafire.com/file/2qca8iitfrr88rs/Jynx_LN_RabbitHole-Rugs-PetsFix.7z
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    h05toumjq1qx.jpg

    @waniSims To jest chyba odwzorowanie świątyni z dwójki, z wakacyjnej wyspy Twikki. :wink: Tak mi się kojarzy.


    @Alicja Czy te dywaniki nie muszą być zaktualizowane? Te z podstawowej gry były opublikowane w 2010 roku.
    Będzie to działać dobrze?
  • waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano listopada 2016
    Fakt @chojrak dobrze Ci się kojarzy są tam dwie parcele z takimi ruinami ale bardziej w głębi wyspy nad morzem są za to takie parcele :) Stylistyka bardzo podobna :) Truskawkowe miasto pobieram bez dwóch zdań :) jest słodkie i ma śliczne i malownicze miejsca co najbardziej lubię ))
    xix5kd59uqj6.bmp
    Zdjęcie z aktualnej wyprawy jeszcze S2 nie zamknięte ))) @Alicja przepraszam za tą fotkę w tym temacie , wrzuciłam tylko w celach porównawczych a świat , który pokazałaś super ,jak zbiorę wymagane pliki zaraz testuję ,pozdrawiam ciepło ))
    Post edited by waniSims on
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano listopada 2016
    Dywaniki nie muszą być aktualizowane dotąd, póki nie pojawi się jakieś rozszerzenie do ich menu, a z tego, co mi wiadomo - chyba nowe opcje nie pojawiły się przy klikaniu na menu rabbit holes.

    Dlaczego w ogóle niektóre królicze nory zniknęły?
    Twórcy gry nie mieli gdzie postawić np stadniny - i polikwidowali je, a nawet zawłaszczyli większe puste parcele! Tak się stało np w Sunset Valley - po wgraniu Zwierzaków zobaczyłam, że nie ma już wolnej wielkiej działki koło pałacu Landgraabów i Alto, a stoi tam teraz Stadnina. Menu zlikwidowanych rabbit holes pojawiło się na ratuszu, na biurowcu i w szkole (chyba). Nie pamiętam już, co i gdzie dostawiono, ale założenie było takie, by zwierzaki mogły funkcjonować we wszystkich światach EA. Więc dokonano jedynego możliwego posunięcia - zwierzaki mogą być szkolone, za cenę króliczych nor, które wydały się mniej istotne (dla mnie takim zbędnym budynkiem była baza wojskowa, opuszczony magazyn i stadion. Wielkie toto a nic tam się właściwie nie działo.

    W jaki sposób umieścić dywanik pokazują obrazki załączone do dywaników Cazarupt z TSR. Link do nich wyżej w poście.

    Dokładnie tego nie pamiętam, ale wiem, że gdzieś na forum powinien być opis użycia tych dywaników. Ale na tych stronach, do których podałam linki też są opisy. Wiem, że muszą być spełnione określone warunki - odległość od wejścia i od boków dywanika.

    Na TSR niejaka Missyzim wyprodukowała kilka budynków użyteczności publicznej w stylu epoki wiktoriańskiej - w pełni funkcjonalnych - w tym ratusz, magazyny mody, etc. Użyła w nich właśnie owych dywaników od rabbitholes.
    Post edited by Alicja on
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Alicja napisał użytkownik: »
    Dywaniki nie muszą być aktualizowane dotąd, póki nie pojawi się jakieś rozszerzenie do ich menu, a z tego, co mi wiadomo - chyba nowe opcje nie pojawiły się przy klikaniu na menu rabbit holes.

    Do ratusza doszło chyba samozatrudnienie, a do szkoły zapisanie się na studia. Więcej nie kojarzę.

    Stadion dla mnie był przydatny, bo często wysyłałem simów na koncerty i mecze. Miałem ich z głowy na jakiś czas.
    Szkoda że Ea nie dało więcej opcji związanych z tym budynkiem, na przykład jakieś treningi, wystawy kotów, jakieś targi edukacyjne od których rosłyby losowe umiejętności, itd. W teatrze/kinie żałowałem że nie było więcej seansów, mogłyby być ze trzy razy dziennie. Szkoda też że teatr jest teatrem tylko z nazwy i nie ma kariery aktora teatralnego. I tak jest to praca w króliczej norze, więc jedyne co musieliby zrobić, to nazwać poszczególne etapy kariery, ustalić stawki, zaprojektować z dziesięć strojów i dorzucić jakiś obiekt-bonus za wysoki poziom kariery. Co prawda jest kariera aktora w Bridgeport, ale tylko tam i nie ma ona tego "uroku".

    Sorry za offtop. Ten temat i tak jest rzadko eksploatowany, więc każda aktywność wychodzi mu na dobre.
  • waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member
    edytowano listopada 2016


    Witam! Jakiś czas temu natknęłam się na na świat Dębowa Zatoka :) Autor to Grzegorz "Bloody" Urbaniak , którego możecie czytać na Simowym Brukowcu :) Świat zrobiony z podstawki , wymaga tylko Zwierzaków lub Nie z Tego Świata aby wczytały się mosty :) Świat jest duży i bardzo malowniczy .Plik waży 115Mb . Świat jest pusty :) W tym pięknym świecie jak w żadnym innym można zobaczyć kilka epok naraz :) Cały teren podzielony jest jakby na dzielnice , które różnią się klimatami i architekturą . W całym świecie można napotkać ruiny zamki :) miałam wrażenie ,że to miasto jest zbudowane na bardzo starym zabytkowym terenie :) Miejsce znalazła również plaża , łowiska z pięknymi wodospadami i mnóstwo ślicznych parków . Na stronie SB napisano ,że mogą pojawić się błędy trasowania -ja takich nie zauważyłam )) Jedyne co mnie trochę zaskoczyło to dużo maleńkich domków , oszczędnie urządzonych ale podziwiam i tak Pana Redaktora SB za przepiękne krajobrazy i niesamowity klimat miasteczka :)

    nknefqdyrw18.png

    Link do Simowego Brukowca
    http://simowy-brukowiec.pl/debowa-zatoka-zupelnie-nowy-swiat-do-the-sims-3/

    Link do pobrania
    https://www.dropbox.com/s/zbqias1xn1646bw/Dębowa Zatoka 2016 + Zdjęcia.zip?dl=0

    Fotki Bębowej Zatoki :)

    0veq7rqqn3kt.jpg
    kmgl6muoekro.jpg0bqq52kh5w02.jpg
    sy5ft6hzfoar.jpg
    0jlfgbfa1dhh.jpg
    xt8rneo9t5bg.jpg

    OOoops chyba nie wrzucę więcej zdjęć bo coś się blokuje , :'( jak będę mogła dodam więcej pozdrawiam wszystkich simomaniaków serdecznie <3<3<3

    mworjvdwlik1.png
    ywhux4xy3d6i.png
    r25yixa4osf3.png

    Udało mi się dodać kilka fotek , które blokują się po zamienieniu w jpg a png wczytują się dobrze )))
    Post edited by waniSims on
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano listopada 2016
    Nie przepadam za światami malowanymi z automatu. Wyglądają bardzo sztucznie na dużych różnicach wysokości. Sam stworzyłem dwa światy i kolorowałem je ręcznie. Manualne malowanie świata sprawia z kolei, że wygląda jak zszywany z kawałków, jak potwór Frankesteina. Aby świat pomalowany był realistycznie trzeba używać czegoś, co nazywa się bodajże "mapy przezroczystości", czy jakoś tak. To już zaawansowane. Narzędzie stwórz świat było zdecydowanie za trudne. Mogli je udoskonalić i dodać więcej przydatnych opcji.

    A wracając do Dębowej Zatoki. Świat trochę za pusty jak dla mnie. Podoba mi się jednak motyw z murami i zamkiem. Zaokrąglone centum również prezentuje się zachęcająco.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Tak, pobiadoliłem sobie, więc czas odświeżyć temat.
    Mam świat który jest prawdziwą bombą i jestem w nim obsolutnie zakochany! :love:

    Miasto nazywa się "Glaciar Isle" i jest miastem na lodowcu jak nazwa wskazuje. Stworzyła go earthgirl.
    Miasto ma mroźną atmosferę i trochę futurysyczny klimat. Dominującym kolorem jest zielonomodry, jest także biały i trochę brązowego. Świat wymaga wszystkich dodatków. Nie wymaga akcesoriów, store, modów ani cc.

    Świat możecie pobrać tutaj:
    thesims3.com/assetDetail.html?assetId=9024047

    Temat earthgirl na amerykańskim forum, gdzie możecie zobaczyć proces powstawania świata możecie zobaczyć tutaj:
    forums.thesims.com/en_US/discussion/897045/glaciar-isle-beta

    To jest moje drugie oglądanie świata. Z racji że mam niedługo sesje to jeszcze nie miałem okazji pograć dłużej niż kilka dni. Za pierwszym razem obejrzałem dokładnie wszystkie parcele oraz teren świata, aby wiedzieć na czym się skupić pisząc relację. :smile: W temacie autorki jest co prawda mnóstwo zdjęć, ale ja pozwolę sobie na prezentację ze swoimi zdjęciami. :wink:

    Zacząłem grać w przytulnym starterze znajdującym się w załomie dróg, nieco ponad miastem gdzie zabudowa się już przerzedza.

    ai109evcb6lg.jpg

    ng3n40fy2vjm.jpg

    fbed6gj4ztm4.jpg

    Teraz uwaga, bo będzie cała mapa. :tongue:

    c87lfbcv6u5y.jpg

    ebgkvwymu0s3.jpg

    4yn14fjrxuwc.jpg

    d3crfxioco8o.jpg

    1dc7ihng8cje.jpg

    Tej wysepki omal niezauważyłem za pierwszym razem. :dizzy: Już miałem wyłączać grę gdy zauważyłem że za lodowcem skrywa się coś jeszcze.

    jdow3c9bafzq.jpg

    Z góry lodowca spływa wodospad do sadzawek wokół placu z ratuszem.

    g0y2j1aj5xs4.jpg

    ebu4n43tdsw2.jpg

    Czas na spacer po centrum.

    569rc1chkwgq.jpg

    1xgjatqtbcpe.jpg

    Muzeum na otwartym powietrzu.

    xbxpv7dpih7n.jpg

    ef3twfu57meu.jpg

    17hd0jia6fst.jpg

    rotgjntomzcb.jpg

    4r57ca7c54hm.jpg

    To powyżej to dom mieszkalny. :smile: Z zewnątrz wygląda na jakiś budynek publiczny. Wewnątrz ma ładny świetlik.

    Futurystyczny plac. To pośrodku to ogromny kryty basen. Szukałem basenu w tym mieście bardzo długo. Nawet nie wiem jak mogłem go przeoczyć. :lol:

    ymsgwspu6ts4.jpg

    Poniżej galeria sztuki.

    os441zaazfrb.jpg

    Bar karaoke nad klifem.

    nxqln12ca54u.jpg

    Kolejna duża budowla czyli siłownia.

    ztbzo5pdbbc0.jpg

    5pi8wgmblioz.jpg

    Salon

    xzadmudem41y.jpg

    p59toy7rry10.jpg

    Straż pożarna i komis. Komis z eliksirami znajdował się trochę wcześniej.

    j1n4ccb9vozp.jpg

    Na wyższym piętrze miasta rzuciło mi się w oczy małe jeziorko.

    qyqnl5ctgg2u.jpg

    Altanka idealna na przyjęcia.

    ax3oq6xv1olt.jpg

    rf56n07dzr6u.jpg

    Punkt widokowy.

    0qnvuskhuve4.jpg

    ozhtqxjw9hwl.jpg

    3zvgcg063t26.jpg

    Wciąż na tym samym piętrze, ale w drugą stronę ulicy. Dwa arktyczno-wiktoriańskie domki.
    Bardzo ładne wewnątrz. W tle widać stadion w kotlinie.

    34ie5lyl2t6m.jpg

    k2lhburfr0c7.jpg

    iubdgexo7lfn.jpg

    Drugi :smile:

    9h8x79rqbkg3.jpg

    0wvc0habtyz4.jpg

    h69pxv7824g0.jpg

    Nieco dalej.

    hl13wuce1fsv.jpg

    Biblioteka.

    shakhvmd463v.jpg

    myf2z2ou3dv2.jpg

    kx5y6kh41t14.jpg

    Starterki.

    q07hcu49k7aa.jpg

    Na wyższym piętrze znajduje się kolejne osiedle. Już odmiennie stylistycznie.

    85vutnr49b7r.jpg

    uer2drdowvdc.jpg

    Ten wyjątkowo kwiecisty park nazwałem sobie parkiem country. Ze względu na to że wszystko tutaj jest w krowie łaty i kojarzy mi się z tym rodzajem muzyki. :lol:

    0u0b7vans3h2.jpg

    Kilka wnętrz z tego rejonu.

    4kh5bww74en0.jpg

    g08wi5usnolj.jpg

    Najdroższy dom stąd ma wnętrza pałacowykowe.

    q0rdaupw586d.jpg

    ommat9m967i6.jpg

    Dalej znaduje się kawiarnia z salonem gier oraz kręgielnia (ten niższy budynek)

    91cn4cfker2z.jpg

    Klub sportowy już wyżej od naszego pierwszego startera.

    isofdbjpdnyt.jpg

    Jakiś dom po drodze.

    4rwd8vtpig58.jpg

    Szkoła artystyczna już wysoko w górach.

    qie7ra0rp0xs.jpg

    aw9o5dunbt7t.jpg

    Dom nieopodal niej.
    Charakterystycznym smaczkiem w tym mieście są takie miniparki robione z chodników. Są jeszcze w kilku innych miejscach. Co dziwne, tych ławek i stolików można normalnie używać. Trzeba jedynie pilnować aby sim nie jadł posiłku na nich bo może zostawić talerz którego nie będziemy mieli jak usunąć. (tak przynajmniej domniewam) Niewiem czy ognisko działa bo nie sprawdziłem. :wink:

    qvd5j25kdaje.jpg

    zid78lykjipc.jpg

    Na najwyższych szczytach mieści się park festiwalowy.

    pstrf7kn97al.jpg

    Mamy też starterek i ruinę.

    v42b2vcxrgy1.jpg

    0wgjvvfehjin.jpg

    Ktokolwiek tutaj mieszkał, miał super widok.

    m9your7r182l.jpg

    Mamy także pustą działkę.

    2rydbffdlcxk.jpg

    Na tym najwyższym poziomie znajduje się także cmentarz.

    2ruimpbg190l.jpg

    Te posępne i wysokie mury wysoko w górach kojarzą mi się z kolebką życia.

    Wysepka za lodowcem.

    4wdr3eftk408.jpg

    g95hjqo2t21c.jpg

    7r7ci0a20ze8.jpg

    0oou7i280tuv.jpg

    To poniżej to klub na plaży. Jedyna parcela publiczna na tej wyspie.

    9k3v5wrmh3bg.jpg

    Dwa najdroższe domy.

    ndyk6gcjdqvs.jpg

    Naprzeciwko, w ramach równowagi mamy dwa małe domki.

    pg0absqnday5.jpg

    hdfke3xiy1cm.jpg

    Wyspy z drugiej strony mapy.
    Na jednej plaża z wieżą widokową, a na drugiej nieduży dom mieszkalny.

    y5e0ual3vjjp.jpg

    4417y09d5mc1.jpg

    xmre8u4w5ocf.jpg

    Na plażę pod szpitalem mozna się dostać tylko łódką.

    2elogsi1tksh.jpg

    Charakterystyczną budowlą w mieście jest Pałac Shanti (Shanti Palace)
    Znajduje się naprzeciwko naszego startera z początku.

    eqsmygw7c4k4.jpg

    Ma niesamowity widok.

    ky3je0momxsr.jpg

    5agtb3j9apyy.jpg

    2m6a3r4x909d.jpg

    9x3wcbwkky5h.jpg

    Jeszcze widoczek na koniec. :smile:

    vu3kw382rwrk.jpg

    Ogólnie miasto jest zbudowane na średniej mapie (wszystkie światy EA są na dużych mapach dla porównania, duże mapy są cztery razy większe od średnich). Uwielbiam tutaj to, że wszystko jest blisko. Nie marnuje się tym czasu na dojeżdżanie gdzieś daleko.

    Domy i wnętrza są spójne biorąc pod uwagę że wykorzystano meble z wszystkich dodatków. Miasto jest podzielone na dzielnice w konkretnym stylu więc nie odczuwa się tak tego. Parcele publiczne także w miare spójne.

    Szata roślinna tego miasta jest już mniej spójna. Mamy tutaj arktyczny klimat, a dużo roślin jest egzotycznych i kwiecistych. Iglaków jest za to mało. Najbardziej ten chaos dał się odczuć tutaj.

    Mi to nie przeszkadza, świat jest przez to kolorowy. Budzi także skojarzenie do Shangri-La.

    Podoba mi się duża ilość roślin ze skoku w przyszłość. Stanowiły one "bazę" szaty roślinnej. Rośliny z tego dodatku mają ładny kontrast i kolory, dlatego mi się podobają. :smile:

    Miasto chodzi mi płynnie. Jednak nie miałem okazji grać dłużej, jak na przykład pojawi się więcej rodzin, albo zwierząt wolno biegających. Świat jest niezaludniony ale earthgirl kombinuje nadal żeby stworzyć zaludnioną wersję. :wink:

    Mam nadzieję że miło się wam czytało. Pozdrawiam. :kissing_heart:
  • SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Też używałem dywaników to świetna sprawa bo dzięki temu można samemu zaprojektować budynek króliczej nory... choć przyznaje, że mnie te królicze nory zawsze odrobinkę wkurzały a Grzegorz zrobił kawał dobrej roboty ale jakoś nie miałem okazji sprawdzić tego otoczenia w grze.
    Widać, że jest tam sporo do odkrycia ; kamienne kręgi, zamki ,ruimy... super pomysł!
    Ten lodowy świat natomiast to mega pomysł ,coś nowego zwłaszcza z tymi roztopionymi miejscami pod budowe nowych budynków czy zielenia lub tam gdzie jest zabudowa. Bardzo oryginalne otoczenie, coś nowego i ciekawego ,może tam jeszcze kiedyś pohasam ludzkiem. Fajne sa te roztopy ,spodobało mi się to jeziorko i pomysł z wodospadami. Z samych budynków spodobał mi się projekt biblioteki ,która wygląda jak kilka książek obok siebie ogólnie zabudowa przyjemna choć w takim otoczeniu fajnie wyglądałyby też różnokolorowe domki w stylu Rekjawiku. Niemniej architektura udana, zwłaszcza także fajny pomysł z małymi osiedlami jak to. Dzięki za relację.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Świat jest rzeczywiście uroczy, ale chyba bardziej by mi się podobało, gdyby miał zabudowę w skandynawskim stylu, pasującą do tego otoczenia. Niemniej jednak nie widziałam jeszcze świata "na lodowcu", i wygląda na bardzo grywalny.
    Jeśli go sobie wgram, to na pewno trochę poprzerabiam domki. Póki co nie zanosi się na to, bo są moje długo wyczekiwane toddlersy w czwórce, no i ten tego :)
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Może tak będzie ewoluować styl skandynawski w przyszłości. :wink:
    Chociaż drzewa oliwkowe na wyspie sąsiadującej z lodowcem mocno mi zgrzytnęły.
    Otoczenie to jest na pewno utopijne i z lekkim podejściem bez sztywnego trzymania się tematu.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator


    Kolejny świat, który chcę wam przedstawić to Russelleton.
    Autorem tego miasta jest loaf01.

    Link do tematu znajdziecie tutaj:
    forums.thesims.com/en_US/discussion/899871/russelleton-beta

    Link do pobrania:
    mediafire.com/file/yqqkw9lxig3ojti/Russellton.Sims3Pack

    W dużym skrócie. loaf01 zbudował dawno temu świat dla swojego przyjaciela, który chciał coś na kształt miast z dwójki, przy czym miasto miało być nie duże, żeby można było objąć je na mapie bez przesuwania. Miasto jest teraz uaktualnione o wszystkie dodatki, bez store i akcesoriów.

    Miasto jest niezwykle praktyczne, jest chyba zbudowane na średniej mapie. Waży bardzo mało - niecałe 38 Mb. Dla porównania, Riverview ze store waży 90 Mb.

    W temacie autora macie już co prawda sporo zdjęć, ale ja postaram się dołożyć bardziej z góry.

    nea7tre3f9xr.jpg

    v0ofsvcyi0pd.jpg

    Po bokach placu centralnego mamy różne budynki publiczne. Fryzjer, straż pożarna, kręgielnia, kawiarenka, bar, komis, biblioteka itd.
    W niektórych piętra mają znacznik pominięcia poziomu, więc nie cały budynek jest użytkowany.

    6302h9rpzy5b.jpg

    oztmz3x6xgos.jpg

    nh8vumy87qxq.jpg

    ay91rxps8bkd.jpg

    wlevbqa2etyd.jpg

    emisycjuyzda.jpg

    h053xrk91ham.jpg

    y7s6yov5w1nv.jpg

    0gu6g0ii0mcl.jpg

    t9v5cpo3qpie.jpg

    ed50q926s345.jpg

    wc7qf9hev2pb.jpg

    28eeayy61xry.jpg

    artyfvhuue5e.jpg

    msusnsn2r1tq.jpg

    03tkb86f68qu.jpg

    Cmentarz jest lekko oddalony od miasta.

    dsqspntf1inl.jpg

    Są dwie plaże w pobliżu jeziora. W samym jeziorze mamy też dwa miejsca do nurkowania.

    crktcu7raeeo.jpg

    Mój ulubiony dom to ten musztardowy. Wnętrza w całym mieście są klasyczne i bez szaleństw.

    c85drtybqgy2.jpg

    yyjobiuhnl23.jpg

    i3dnbntmpd9v.jpg

    Świat jest zaludniony przez osiem rodzin. Można też pobrać dodatkową, która chyba jest częścią tego uniwersum i historii które są w tym mieście. Na zdjęciu jedna z tych rodzin zamieszkujących to miasto.

    saei4eqcke9j.jpg

    Zachęcam także do zobaczenia innych światów loaf 01.
    Tutaj macie tematy jakie założył. Są też daty kiedy była ostatnia wiadomość.
    forums.thesims.com/en_US/profile/discussions/1089537/loaf01
    Z tego co patrzyłem, to wszystkie jego światy są w podobnej stylistyce i też ważą niedużo. Jak będę po sesji to może sobie ściągne kilka do gry, ale raczej nie będę przedstawiał. Zdjęć w tamtych tematach jest sporo, a autora już wam przedstawiłem. Zanim pobiorę inne to sobie jeszcze trochę o nich poczytam.

    Pa. :wink:
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Rzeczywiście miasto jest małe, i przez to na pewno bardzo grywalne. Stylistyką przypomina mi jakieś nieduże osiedle w środkowych stanach USA, gdzie królują parterowe domki na przedmieściach. Ja ostatnio jednak zachwyciłam się Hidden Springs - miastem ze store, które miałam od dawna, a w którym - przyznam ze wstydem - raz tylko pograłam trochę.
    Mam też z tą okolicą śmieszną przygodę. Gdy weszły Cztery Pory Roku, akurat grałam sobie świeżo stworzoną rodzinką w Hidden. Gdy zaczęłam rozgrywkę, było lato - dookoła zielone drzewa, łąki, w oddali ośnieżone szczyty gór - słowem typowy górski krajobraz. Skończyło się lato, zaczęła się jesień, więc czekam na spektakularne objawy tej pory roku. A tu nic. Liście nie spadają, nic nie żółknie, nie brązowieje ani nie czerwienieje nawet :( Mój Sim z grabiami w rękach czeka dzień, drugi, trzeci. Nadal nic. Myślę sobie - coś się zbugowało. Lecę do innej rodzinki w innej okolicy - tam jesień jak się patrzy! No nic - myślę sobie, może się odblokuje jakoś. Przyszła zima i sypnęło śniegiem. Myślę sobie - no nie - skoro pada śnieg, to czemu liście nie oblatywały??? Ale przyszło mi do głowy aby przyjrzeć się bliżej drzewom w Hidden, i parsknęłam śmiechem! Co miało żółknąć i oblatywać, skoro w Hidden Springs są same świerki i jodły - i inne iglaki :)
  • Endo223Endo223 Posty: 6
    edytowano lutego 2017
    Alicjo, Chojraku - zaglądam na forum ale rzadko z braku czasu. Powoli zgłębiam forum i jego zasoby. Dzięki za pokazanie tu tych światów - są prawdziwą konkurencją dla tych ze store, a trudno coś znaleźć bez wskazówek i z ryzykiem, że coś się w tej kapryśnej grze uwali. Spodobało mi się St. Claire ale z podanego linku już nie można. Czy macie może coś "w zanadrzu"? Tzn czy może jesteście w posiadaniu tego świata.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Endo - mam St. Claire - napisz mi na priv swój adres mailowy - taki ze skrzynką opróżnioną - by ci nie odrzuciło pliku z powodu przeładowania skrzynki. Szkoda by było mojego czasu, bo to spora paka i długo się ładuje.
  • aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    Ależ jak najbardziej można ściągnąć z podanego w pierwszym poście linka, link przekierowuje cię na stronę thesimscatalog, gdzie masz linki (niebieskie przyciski pod opisem świata) do pobrania samego świata jak i save'u do niego na dropboxie. Działa, bo sama pobierałam niedawno wersję do Seasons, teraz też sprawdzałam i można pobrać bez problemu :)
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Pisałem już wczoraj tego posta ale po edytowaniu go wcieło.

    Świat który wam przedstawię nie za bardzo mi się spodobał. Co prawda jest to temat z pięknymi światami, ale myślę że skoro zrobiłem już zdjęcia w grze, to warto wstawić ku przestrodze.

    Link do katalogu:
    sims3.thesimscatalog.com/sims3/worlds/large/wailenburg/

    Wyszukiwałem na amerykańskim forum nazwę świata, ale nie znalazłem nic. Żadnego tematu, żadnych zdjęć, ani wskazówki. Nie wiem kto jest autorem.

    Świat nazywa się Wailenburg, a w grze widnieje jako Wailenburg Coutry. Świat jest zbudowany na największej mapie. Ktoś zbudował świat pod distain terrain, czyli daleki teren bądź inaczej tło terenu. Jest to obiekt występujący w większości światów od EA który tworzy iluzję gór, pól, i ogólnie dalekich terenów poza granicami świata. Stwarza wrażenie że świat nie jest wyspą, a jest śródlądowy (np: Hidden Spring, Riverview, Moonlight Falls) lub nad brzegiem morza (np: Sunset Valley, Starlight Shores).

    Z racji że tła terenu pasują tylko do największych map, to niektórzy na siłę starają się zbudować miasto na największej mapie żeby tło terenu dopasować. W przypadku osób nieobytych z CAW światy te często świecą pustkami. Podobnie z Wailenburg Country. Autor (lub autorka) porwał się z motyką na Słońce.

    7w651plqd4m2.jpg

    kgh8vnrjbvzf.jpg

    twskvwict7tu.jpg

    367dzszj8gfp.jpg

    k76vf1e8o00b.jpg

    2mwgo8do33r3.jpg

    t3rbwewvaelp.jpg

    46nsfqmykxs3.jpg

    zz4t1zcbkaj8.jpg

    0kovvjcwj5vr.jpg

    esa6900pgsd7.jpg

    synf95x4wdke.jpg

    2qua1f2gx6pn.jpg

    ifn44g5ixrbk.jpg

    hjjicsp9p236.jpg

    W centum miasta jest nawciskane króliczych norek aby zapełnić miejsce. W każdym mieście powinna być tylko jedna królicza norka danego typu - czyli jeden teatr, jedno spa, jedna restauracja, jeden bar itd. Nie powinniśmy dawać kilka króliczych norek tego samego typu ponieważ gra musi do każdego takiego budynku stworzyć szefa oraz kilku współpracowników dla naszego sima (najczęściej 2-3 współpracowników). To dodatkowo zapycha pamięć i niepotrzebnie męczy komputer, dlatego powinno być po jednym rodzaju danej króliczej norki na świat. W centrum Wailenburga można znaleźć przynajmniej trzy restauracje, kilka sklepów z książkami, kilka spa, kilka sklepów spożywczych itd.

    W Wailenburg Country drzewa są porozstawiane na chybił trafił. Podobnie pomalowany jest teren. W ciapki.

    raggrub8c30q.jpg

    Domy w tym świecie często się powtarzają, byleby zapchać miejsce. Powstały tutaj "osiedla klonów".

    jfl6sezrbdhs.jpg

    u4dp3buhm046.jpg

    67pb2fhcwbm7.jpg

    Ogólnie to Wailenburg byłby dobrym światem, ale na mapce małej albo średniej. Wtedy byłoby to lepiej rozplanowane.

    Dla ciekawych. Poniżej grafika którą na szybko zrobiłem w paint. Pokazuje ona rozmiary światów.

    iqofrr9hfa48.jpg

    Światy składają się z bloków. Są to części które służą do tego, żeby komputer skupiał się tylko nad tym obszarem nad którym aktualnie działamy. Będąc kamerą nad danym blokiem detale są wyświetlane bardziej szczegółowo, a gra sprowadza do nas więcej simów z innych obszarów które są jakby "uśpione" dopóki do nich się nie przeniesiemy.

    Wymiary światów są bardzo zróżnicowane. Każdy kolejny wymiar mapy jest cztery razy większy od poprzedniego.

    Najmniejszy jest Tiny czyli malutki. Składa się tylko z jednego bloku i w zasadzie zmieści się tutaj tylko kilka parceli. Z terenem też nie poszalejemy bo będzie to malutka wysepka co najwyżej.

    Następny jest Small czyli mały. Bok tej mapy ma 2 bloki, także świat składa się z czterech. Tutaj zmieścimy już więcej parceli, ale miejsca jest wciąż za mało żeby poszaleć z jakimś większym pasmem gór, lub dolinami itd.

    Mapa Medium czyli średnia, ma bok o długości czterech bloków, czyli ma w sumie 16 bloków. Ten rozmiar jest prawie idealny. Nie zabraknie miejsca, ale też nie zmarnuje się za dużo.

    Największy jest Large, co znaczy olbrzymi. Bok składa się z ośmiu bloków, czyli w sumie mapa posiada ich 64 (jest 64 razy większy od najmniejszej mapy!). Tutaj powinni sie poruszać tylko doświadczeni. Trudno jest zagospodarować teren, często takie światy świecą pustkami albo osiągają dużą wagę pliku. Niektórych kusi aby zbudować świat śródlądowy i użyć dalekiego terenu np: z Shank Simla.

    Niestety EA dało bardzo okrojone i niedopracowane narzędzie. Sami też mieli z tym problem. Ich oryginalna wersja CAW zawierała narzędzie stwórz jezioro, które pozwalało stworzyć zbiornik wodny na poziomie innym niż poziom morza. Niestety powodowało to mnóstwo błędów i sami tego nawet nie używali i musiali znaleźć inny sposób na zrobienie zbiorników wodnych na różnych poziomach. Na modthesims można było kiedyś pobrać narzędzie nazwane SuperCaw, które było bardziej rozbudowane od tej wersji EA. Jednak nie mam do tego linka, a podejrzewam że nie jest też to narzędzie aktualizowane.

    W nadchodzących dniach przedstawię wam kolejne cztery światy. :smile: Będą lepsze. Są też istne perełki, więc stay tuned.
  • aanielkaaanielka Posty: 86 Member
    Witaj Chojraku, jeżeli chodzi o aktualne wersje SuperCAW to w tym wątku są linki do wersji 1.63/1.67 oraz 1.69: http://www.modthesims.info/showthread.php?t=468279&c=1&ht=&page=1&pp=25#startcomments. Sama ostatnio bawiłam się trochę w CAW, żeby odrobinę zmodyfikować poprawioną wersję Bridgeport autorstwa Rflong7 - dla zainteresowanych: http://myworlds-rflong7.blogspot.com/2014/07/my-bridgeport.html - stąd mój mały research na temat CAW w ogólności, ale w związku z tym, że moje poprawki były naprawdę kosmetyczne zrobiłam to w zwykłym CAW i nie miałam potrzeby używać tych programów. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top