Poradnik - mody Nraas

2»

Komentarz

  • Opcje
    Sandzia123Sandzia123 Posty: 1,180 Member
    edytowano października 2012
    Mod pozwala na interakcję pomiędzy nastolatkami i dorosłymi. Oczywiście simowie nie mogą być dla siebie rodziną, czyli np. matką i synem.
  • Opcje
    SimowaOlaaSimowaOlaa Posty: 305 Member
    edytowano października 2012
    Sandzia123 napisał użytkownik:
    Mod pozwala na interakcję pomiędzy nastolatkami i dorosłymi. Oczywiście simowie nie mogą być dla siebie rodziną, czyli np. matką i synem.
    Aaa...ok już rozumiem dzięki. I jeszcze czy ten mod na cenzurę,to nowsza wersja ? Bo wiem że kiedyś był już jakiś na cenzurę ale ponoć powodował znikanie tęczy od jednorożców i jeszcze czegoś. Czy ten nie powoduje tych błędów ?
  • Opcje
    Basia_15Basia_15 Posty: 186 Member
    edytowano grudnia 2012
    Zainstalowałam Mover i Woohooer i coś jest nie tak. Niby mody działają, ale co chwilę gra się przycina i tak nie da się grać, to strasznie wkurzające. Myślicie że to przez to? Niby mam też inne mody, ale wcześniej się nic nie działo, dopiero jak zaistalowałam te z Nraas.

    Przy okazji powiem że pobrałam ubrania ciążowe z poppysims i zablokowały mi chodzenie do pracy. Po usunięciu ich można już normalnie pracować.

    Miał ktoś może podobne problemy z Nraas?

    Edit: rozwiązałam już problem, usunęłam mody, które również dotyczyły Woohooera ale nie są mi w sumie potrzebne, a zacinały grę: Woohooer_Scoring, WoohooerKamaSimtra, WoohooerSauna, WoohooerShowerOutdoor
    Pobrałam je w jednym pliku, więc myślalam ze wszystkie są potrzebne, ale jednak wystarczy jeden podstawowy Woohooer.
    Jednak nadal nie wiem skąd wziąć ubrania ciążowe dla nastolatek, tamte z poppysims mi nie działają.
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    kacpixxikkacpixxik Posty: 123
    edytowano stycznia 2013
    Witam. Niedawno pobrałem Nraas Master Controller i pamiętam że kiedyś można było tam podwyższyć swoje umiejętnośći teraz w podstawowym nraasie tego nie ma. Jest to w jakimś innym modzie?
  • Opcje
    PabloPablo Posty: 1,881 Member
    edytowano lutego 2013
    Jak widzę macie sporo problemów z MC,pozwolę sobie przytoczyć jego opis(nie mojego autorstwa)jednak bardzo przydatny:

    Opis modu MC:

    Wyświetliło się nam kilka kategorii opcji. Nowicjuszom radziłabym zapisać wcześniej grę, w razie niechcianego wyboru ustawień.
    x Uczyń aktywnym – rodzina, z której pochodzi zaznaczony sim automatycznie staje się aktywna, więc jeśli ktoś nie chce przełączać rodziny w trybie edycji miasta, jest to doskonałe rozwiązanie.
    x Stylista – nasz sim trafia do pomieszczenia stylisty. Możemy w nim zmienić fryzurę/makijaż i ubranie dowolnego sima.
    x Status – wyświetla dane statystyczne gospodarstwa domowego, kariery, danych osobowych, osobowości, progresji, relacji i umiejętności sima.
    x Progresja – otwiera nam się jedno z menu StoryProgression, w którym możemy ustawić między innymi pozwolenie na romanse/przyjaźnie/przeprowadzki/zdrady/karierę/ciążę/starzenie/ubytek potrzeb itp. sima.
    x Pokaż – przybliża kamerę i ustawia ją centralnie na zaznaczonego sima.
    x Ikony simów na mapie – opcja pozwala na dodanie ikony dowolnemu simowi na mapie. Dzięki temu będziemy mogli bardzo łatwo odnaleźć wybranego sima, który nie należy do naszej rodziny.
    x Export – pozwala na eksport danych gospodarstwa domowego, kariery, danych osobowych, relacji i umiejętności do folderu w Moich Dokumentach.
    x Gospodarstwo domowe – dotyczy parceli i ogółem rodziny, która ją zamieszkuje.
    o Dodaj sima – pozwala na dodanie dowolnego sima znajdującego się w mieście do aktywnej rodziny.
    o Eksmituj – eksmituje rodzinę i daje jej status „bezdomnych” .
    o Fundusz rodziny – pozwala na wpisanie dowolnej kwoty dla rodziny zaznaczonego sima.
    o Lista obiektów – wyświetla listę obiektów umieszczonych na parceli według miejsca, rodziny, sima, obiektów poza plecakiem i w plecaku wybranego sima.
    o Napraw wszystko – naprawia wszystkie zepsute przedmioty na parceli.
    o Nieruchomości – pozwala na ustawienie aktu własności parcel publicznych w mieście.
    o Opcje progresji – włącza jedno z menu StoryProgression.
    o Pokaż – pokazuje parcelę rodziny.
    o Reset obiektów w mieście – odblokowuje/zablokowuje resetowanie błędnych obiektów w mieście.
    o Resetowanie obiektu – resetuje wybrany obiekt umieszczony na parceli według miejsca, rodziny, sima, obiektów poza plecakiem i w plecaku wybranego sima.
    o Resetuj parcelę – resetuje całą parcelę wraz z zamieszkującymi ją simami.
    o Sortuj inwentarz – sortuje według ceny, kategorii lub nazwy.
    o Sprzedaj – sprzedaje obiekty znajdujące się na parceli.
    o Status – wyświetla status gospodarstwa domowego.
    o Wyczyść wszystko – czyści wszystkie brudne obiekty na parceli.
    o Zmień nazwę rodziny – daje możliwość zmiany nazwiska rodziny.
    x Opcje podstawowe:
    o Adopcja – pozwala adoptować dziecko
    o Adoptuj zwierzaka – pozwala adoptować zwierzaka.
    o Drzewo genealogiczne – wyświetla drzewo genealogiczne zaznaczonego sima.
    o Eksport genealogii – cechy genealogii zaznaczonego sima zostają wysłane do pliku dziennika w folderze ‘Moje Dokumenty’.
    o Idź do domu – opcja wymusza powrót do domu zaznaczonego sima.
    o Okazja losowa – gra losuje nam okazję do wykonania.
    o Okazja według kategorii – wyświetlają się nam wszystkie dostępne okazje podzielone na kategorie okazji wg posiadanych umiejętności i zawodu.
    o Okazje – wyświetlają się nam wszystkie dostępne okazje.
    o Potrzeby – opcja wyświetla informację statystyczną na temat potrzeb zaznaczonego sima.
    o Przyjęcie – wybieramy miejsce przyjęcia i gości, którzy mają na nim być.
    o Sortuj inwentarz – sortuje według ceny, kategorii lub nazwy.
    o Sprzedaj – możemy sprzedać dowolny przedmiot z wyposażenia zaznaczonego sima.
    o Tatuaże – opcja przenosi nas do studia tatuażu.
    o Transfer do – opcja pozwala na zabranie od wybranego sima w mieście rzeczy, które znajdują się w jego plecaku.
    o Transfer gotówki – przekazujemy dowolną kwotę pieniężną dla wybranego sima zamieszkującego miasto.
    o Transfer z – opcja pozwala na wysłanie od wybranego sima w mieście rzeczy, które znajdują się w plecaku zaznaczonego sima.
    o Zakup nagrody – opcja pozwala na kupienie kilku nagród za punkty szczęścia życiowego jednocześnie.
    o Zapisz w pliku dziennika – nazwisko zaznaczonego sima jest zapisywane w pliku dziennika w folderze ‘Moje Dokumenty’.
    o Zaproś sima – opcja pozwala na zaproszenie dowolnego sima zamieszkującego miasto.
    o Zapylanie – pozwala na zapłodnienie zaznaczonego sima z dowolnym simem zamieszkującym miasto.
    o Zmiana ubrania – możemy ręcznie zmienić ubranie sima na codzienne, wizytowe, sportowe, kąpielowe, do spania, do pracy lub nagość.
    o Zmień nazwę – możemy zmienić imię i nazwisko zaznaczonemu simowi.
    x Opcje zaawansowane:
    o Cechy charakteru – możemy zmienić cechy zaznaczonego sima oraz dodać ich dowolną ilość.
    o Edycja w CAS – pozwala na edycję sima w Stwórz Sima.
    o Genetyka: losowość – wpisujemy wartości liczbowe dla poszczególnych cech wyglądu zaznaczonego sima np. twarzy.
    o Książki – możemy wybrać książki, jakie przeczytał nasz sim.
    o Poziom umiejętności – możemy ustalić dowolny poziom wszystkich dostępnych umiejętności.
    o Pragnienie życiowe: zmiana statusu – ustalamy wartość liczbową punktów, które są potrzebne do wypełnienia pragnienia życiowego. Wpisanie maksymalnej liczby NIE powoduje wypełnienia pragnienia.
    o Reset sim – resetujemy sima do bezpiecznego miejsca w grze (miejscem tym jest na ogół dom).
    o Rodzina – możemy dodać rodzica, rodzeństwo lub dziecko zaznaczonemu simowi.
    o Selekcja – opcja pomija zaznaczonego sima w selekcji statystyk.
    o Transfer genetyki – genetyka zaznaczonego sima jest kopiowana dla wybranego sima w mieście.
    o Uśmierć – wybieramy rodzaj śmierci zaznaczonego sima.
    o Wybierz usługę – możemy ustawić zaznaczonego sima jako dowolnego NPC.
    o Zmień autonomię – możemy pozbawić lub ustawić wolną wolę zaznaczonemu simowi.
    x Opcje zaawansowane:
    o Dziecko niespodzianka – na naszej parceli pojawiają się niemowlęta, będące potomkami zaznaczonego sima i sima wybranego spośród wszystkich, którzy są dostępni w mieście.
    o Max motives – potrzeby zaznaczonego sima wypełniają się do maksimum.
    o Moodlets – wybieramy dowolny nastrójnik dla zaznaczonego sima spośród wszystkich dostępnych.
    o Poziom gwiazdorstwa – ustalamy dowolny poziom gwiazdorstwa simowi.
    o Pragnienie życiowe – możemy zmienić pragnienie życiowe zaznaczonemu simowi.
    o Preferencje seksualne – wybieramy zainteresowanie obiema płciami zaznaczonego sima.
    o Punkty gwiazdorstwa – wpisujemy dowolną ilość punktów gwiazdorstwa.
    o Rzeźba ciała – wpisujemy wartość liczbową wielkości umięśnienia zaznaczonego sima.
    o Szczęście życiowe – wpisujemy dowolną ilość punktów szczęścia życiowego.
    o Transfer odzieży do innego sima – odzież zaznaczonego sima jest dodawana do garderoby wybranego sima w mieście.
    o Tusza – ustalamy tuszę zaznaczonego sima poprzez wpisanie jej liczbowej wartości.
    o Ulubione – wybieramy ulubioną muzykę, potrawę i kolor zaznaczonego sima.
    o Wiek – wpisujemy ilość przeżytych dni zaznaczonego sima.
    o Wielkość biustu – wpisujemy wartość liczbową wielkości biustu zaznaczonego sima.
    o Wielkość muskulatury – wpisujemy wartość liczbową wielkości muskulatury zaznaczonego sima.
    o Wywołaj zmianę wieku – wywołujemy przejście do następnej grupy wiekowej.
    o Zodiak – wybieramy znak zodiaku zaznaczonego sima.
    o Długoterminowe relacje według kategorii – możemy ustawić wybranego sima, który zamieszkuje miasto jako wroga, małżonka, przyjaciela itp.
    o Długoterminowe relacje według wartości – wpisujemy wartość liczbową poziomu relacji z wybranym simem w mieście.
    o Kariera – możemy wybrać dowolną karierę zaznaczonemu simowi, ustalić jej poziom, wybrać szefa, współpracowników, zaangażowanie, dni wolne itp.
    o Okultyzm – możemy zmienić naszego sima w dowolną postać nadnaturalną.
    x Dodatkowo jeśli zaznaczona simka jest w ciąży pojawiają się nam opcje dotyczące wyboru płci dziecka, ustalenia prawdopodobieństwa bliźniaczej ciąży oraz usunięcia ciąży.
    Klikając na ratusz wyświetlają się dodatkowe opcje. Opcje gospodarstwa domowego i sim omówiłam wyżej.
    x Miasto – opcje znajdujące się w tej kategorii pozwalają na reset całego miasta, zajęcie się zmarłymi, wyświetlenie listy wszystkich obiektów, które znajdują się w mieście itp.
    x Ustawienia – są to główne ustawienia moda. Domyślne ustawienia są wystarczające.
    x Statystyki – wyświetlane są statystyki całego według kategorii:

    Drodzy simowicze już nasza kochana Alicja informowała aby bardzo uważać przy zabawie z modami bo mogą uszkodzić grę jeśli ktoś nie ma pojęcia o tym. :?
    Post edited by Nieznany użytkownik on
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • Opcje
    lola-108lola-108 Posty: 4
    edytowano marca 2013
    Robiłam zgodnie z instrukcją i nic. Zainstalowałam parę modów ,ale nie pojawiły się one w grze.
  • Opcje
    PabloPablo Posty: 1,881 Member
    edytowano marca 2013
    lola-108 napisał użytkownik:
    Robiłam zgodnie z instrukcją i nic. Zainstalowałam parę modów ,ale nie pojawiły się one w grze.

    Bardzo prawdopodobne że nie posiadasz aktualnego pliku 'resource'
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • Opcje
    666Karo666Karo Posty: 177 Member
    edytowano marca 2013
    Basia_15 napisał użytkownik:
    Zainstalowałam Mover i Woohooer i coś jest nie tak. Niby mody działają, ale co chwilę gra się przycina i tak nie da się grać, to strasznie wkurzające. Myślicie że to przez to? Niby mam też inne mody, ale wcześniej się nic nie działo, dopiero jak zaistalowałam te z Nraas.

    Przy okazji powiem że pobrałam ubrania ciążowe z poppysims i zablokowały mi chodzenie do pracy. Po usunięciu ich można już normalnie pracować.

    Miał ktoś może podobne problemy z Nraas?

    Edit: rozwiązałam już problem, usunęłam mody, które również dotyczyły Woohooera ale nie są mi w sumie potrzebne, a zacinały grę: Woohooer_Scoring, WoohooerKamaSimtra, WoohooerSauna, WoohooerShowerOutdoor
    Pobrałam je w jednym pliku, więc myślalam ze wszystkie są potrzebne, ale jednak wystarczy jeden podstawowy Woohooer.
    Jednak nadal nie wiem skąd wziąć ubrania ciążowe dla nastolatek, tamte z poppysims mi nie działają.

    Zanim pobierze się jakiekolwiek mody trzeba uważnie czytać co jest przy nich napisane,Nraas ma wszystko ładnie opisane,gorzej jak ktoś ma problem z angielskim,ale chyba można włączyć w przeglądarce tłumacza czy coś. Tak się składa,że niektóre mody kolidują z innymi,nie można wrzucać do gry wszystkiego jak leci,szczególnie jeśli są to mody różnych twórców,jednak trzeba uważać i czytać instrukcje,bo nawet w nraasie są mody,które "gryzą"się ze sobą. U ciebie problem wywołać mogły części modu: WoohooerShowerOutdoor i WoohooerSauna,ponieważ to mody tylko dla tych którzy posiadają okolicę Sunlit Tides z Sauną i prysznicem zewnętrznym,jeśli jej nie masz lub nie zainstalowałaś mody będą wywoływały błędy,o czym p i s z ą nad plikiem do pobrania modów.Scoring i KamaSimtrę możesz wrzucić do gry. Trzeba też pamiętać o wyrzucaniu starych i wrzucaniu nowych modów po każdej aktualizacji (NRaas z reguły jest zaktualizowany w parę dni)

    Ciuchy z Poppy w większej ilości zamulają grę,ale jeśli pobierzesz kilka powinny działać,tyle,że są w formacie packages więc wrzuca się je do folderu Mods/Packages,ale to na pewno wiesz.
    Tutaj zdaje się są oprócz zwykłych również ciążowe dla nastolatek,ale trzeba czytać które (teen maternity) http://www.platinumsimmers.com/community/files/category/1-the-sims-3/page__sort_order__DESC__sort_key__file_submitted__num__10
    I tu się coś znajdzie,jak się poczyta: http://maximussims.blogspot.com/2012/10/papa-dont-preach-maternity-clothes-for.html
    A także tu,jeśli się zarejestrujemy i zalogujemy,a w wyszukiwarkę po prawej wystarczy wpisać "teen maternity"i już nam wyskakują krocie ciążowych ubranek dla nastolatek: http://www.thesimsresource.com/downloads/browse/category/sims3-clothing/search/teen maternity/


    Edit: Dla tych,którzy nadal nie wiedzą jak utworzyć folder Mods i mają problem z tym gdzie go utworzyć lub gdzie ma się znaleźć plik Resource.cfg mój poradnik,jak zrobić to bez małpki i niepotrzebnych komplikacji; na blogu: http://www.thesims3.com/mypage/666Karo/myblog zrodzony z wściekłości,że wciąż muszę tłumaczyć te same banalne dyrdymały,łopatologiczny jak tylko się dało,poza tym dla każdego ;)

    Co do usuwania tych przeklętych małpek,jeśli faktycznie nie możecie jej znaleźć w systemie ręcznie ani żadnym narzędziem zainstalujcie sobie jakiś program do konserwacji np. CCleaner,bo jest w polskiej wersji językowej: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html zainstalujcie go,uruchomcie i po kliknięciu w narzędzia (po lewej) powinien pokazać sie na liście,wystarczy zaznaczyć w Cleanerze małpkę i kliknąć odinstaluj i bay bay człekokształtna raz na zawsze.Uffff!!!
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano marca 2013
    Uwagi dodatkowe
    1) Nalezy zawsze przed aktualizacja, cz wgraniu nowego dodatku wyrzucic plik z modami z gry na pulpit i odczekac az NRaas zrobi nowa wersje modow do tej EA aktualizacji lub dodatku.
    2) jesli nie macie modu Story Progression NIGDY nie nalezy instalowac ostatniego czlonu modu MasterController-Progression bo gra bedzie sie ciela i gorzej. Moze wcale sie nie uruchomic.
    3) Nalezy czytac informacje NRaasa na biezaco - tam sa oglaszane info ktore mody juz mozna uzywac po danej aktualce. Na przyklad do SZ na dzis tylko trzy kluczowe, ktore nie pasowaly do SZ oficjalnie potwierdzone przez NRaas Oprocz nich oczywiscie mozna uzywac tych ktore z SZ nie kolidowaly typu Decensor, czy OnceRead , ktory prywatnie bardzo lubie. Czekamy jeszcze na mod Progression na dzis i Woohoer ktore do SZ powinny byc zaktualizowane. Dzialaja juz nowe wersje MasterController, Register, Traveler
    Jest tez nowa lepsza wersja ErrorTrap. Na temat Overwatch po nowym do aktualki 1.50 NRaas siedzi cicho - moze ta wersja nie koliduje z SZ? Niektorzy twierdza, ze Woohoer z SZ chodzi bez problemu;) jak moja szanowna przedmowczyni tutaj ja tam jednak ryzykowac nie bede :)
    tu link: http://nraas.wikispaces.com/State+of+the+Mod
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    PabloPablo Posty: 1,881 Member
    edytowano marca 2013
    Z tego co jest mi wiadomo z innego forum to mod Story Progresion,Overwatch,Decenzor oraz MC są juz przystosowane do nowego dodatku SŻ jak również: Traveler,ErrorTrap.
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano marca 2013
    Masz racje Pawel sprawdzilam na stronie NRaasa z tym, ze co do Story Progressiom Twellan nie ma 100% pewnosci jak sie bedzie zachowywal. Na razie wrzasku nie ma wiec chyba OK. Od paru dni jest tez nowa wersja bazy Woohoera teraz nr.104 ale dalej nie ma niestety poprawionych innych czesci tego modu, ktore raz dzialaja a raz nie. Chodzi o Scoring i Kamasutre, ktore nawalaja od czasu aktualki 1.50 i poprawiane pod nia nie byly. Tworcy zakladali, ze beda dzialac ale niestety nie dzialaja ;/
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    SimowaOlaaSimowaOlaa Posty: 305 Member
    edytowano czerwca 2013
    Wie ktoś może czy nie będzie problemów z Woohooer'em i Decensor'em przy najnowszej aktualizacji i studenckim życiu? Są już z tym kompatybilne?
    + Dzięki Woohooer'owi można ustawić możliwość kąpania się dorosłych nago,gdy w pobliżu są dzieci czy działa to już na bieganie nago ze studenckiego życia?
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano sierpnia 2013
    Decensor jak dotąd nie był aktualizowany i działa prawidłowo. Jednak trzeba w menu master controllera (albo menu decensora - nie pamiętam) - ustawić, jakie sytuacje mają być cenzurowane a jakie nie. Np bara bara koni - jeśli to komuś potrzebne :P

    Wooher jest aktualizowany progresywnie - czyli po każdej większej aktualizacji EA trzeba sprawdzać, czy jest dostępna nowsza wersja. Obecna to v116

    Pusiczko - dzięki za uznanie - tobie również należą siębrawa za dokładne przytoczenie, do czego służą poszczególne części master controllera. Może napi.szesz jak posługiwać się travellerem?
  • Opcje
    Cześć! skąd mam wziąść plik resource. :'( ??
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Stad czyli kliknij na zalacznik do tego postu :) Rozpakuj go w jakims folderze prawym myszy na okladke "wypakuj tutaj"
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    KitsuneMinLisKitsuneMinLis Posty: 1 Member
    Cześć,czy ktoś jest w stanie mi pomóc?Otóż pobrałam kilka modów,mam też plik resource,folder znajduje się w dokumentach ea/sims/mods ale mimo wszystko nie działają ;-; Nie wiem już co robić ;c
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lipca 2018
    @KitsuneMinLis
    Jakie mody pobrałaś? Wklej linka do nich.

    Jeśli już piszesz gdzie coś się znajduje, to bądź bardziej dokładna. Gra na pewno nie znajduje się w takich folderach.
    Jeśli już to: Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Mods. Niektóre mody lub CC trzeba rozpakować programem winrar.

    Gdy pobierzesz plik w formacie rar lub zip, to musisz je rozpakować przy pomocy tego programu.
    Rozumiem, że skoro piszesz w tym dziale, a dokładniej w tym temacie, to twój problem dotyczy modów Nraas'a do The Sims 3?
  • Opcje
    edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages tu wklejasz mody i cc w folderze Mods powinien być plik resource i folder Packages
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lipca 2018
    @KitsuneMinLis , dokładnie tak, jak napisała @edakraft2.
    Musisz pamiętać, że plik Resource musi się znajdować bezpośrednio w folderze Mods, natomiast wszystkie inne pliki muszą być rozpakowane i włożone do podfolderu Packages, który znajduje się w folderze Mods. Inaczej gra nie przeczyta tych plików.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top