Kącika Arekisa - Family Cottage

«1345678
arekisarekis Posty: 2,661 Member
Witam ! Niedawno posiadałem tu jeszcze swój kącik, lecz niestety był źle prowadzony i zagracony :oops: , teraz zapraszam na jego ponowne otwarcie :P

Na początek kącika wstawię zdjęcia mojej ostatniej pracy, Przytulnego Apartamentu :P
Oto link, gdyby ktoś miał ochotę pobrać : http://www.thesims3.com/assetDetail.html?assetId=5783582

screenshotvh.jpg

screenshotbb.jpg

screenshot2ed.jpg

screenshot3tv.jpg

screenshot4jb.jpg

screenshot5tr.jpg

screenshot6va.jpg

screenshot7tk.jpg

screenshot8qe.jpg

screenshot9kn.jpg

screenshot10gq.jpg

screenshot11jf.jpg

screenshot12kv.jpg

screenshot13jg.jpg

screenshot14kh.jpg

screenshot15sr.jpg

screenshot16rz.jpg

screenshot17o.jpg

screenshot18aw.jpg

screenshot19u.jpg

screenshot20np.jpg

screenshot21hj.jpg

screenshot22zy.jpg

screenshot23a.jpg

Komentarz

  • Opcje
    Martyna109Martyna109 Posty: 2,113 Member
    edytowano maja 2012
    Najbardziej podoba mi się ten dom ;)
    Ma ciekawą bryłę : )
    Czekam na następne projekty :)
  • Opcje
    wercia2405wercia2405 Posty: 55
    edytowano maja 2012
    Fajny dom :D
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    Dziękuję za opinie :)
    Myślę, że możnaby zareklamować moje pierwsze wzory w ,, akcji ''
    To moja pierwsza sesja zdjęciowa, więc proszę się nie zdziwić jeśli pojawią się jakieś błędy :XD:
    Sesja zdjęciowa ,, Nad Basenem ''
    WZOREK 1
    screenshot19mc.jpg
    screenshot23tv.jpg
    screenshot24m.jpg
    WZOREK 2
    screenshot13s.jpg
    screenshot14pu.jpg
    screenshot15c.jpg
    WZOREK 3
    screenshotppk.jpg
    screenshot2it.jpg
    screenshot3lw.jpg
    screenshot7we.jpg
    screenshot8tb.jpg
    screenshot9zb.jpg
    screenshot20cd.jpg
    screenshot21b.jpg
    screenshot22f.jpg
    WZOREK 4
    screenshot4e.jpg
    screenshot5xs.jpg
    screenshot6z.jpg
    screenshot25gd.jpg
    screenshot26wj.jpg
    screenshot27rmc.jpg
    WZOREK 5
    screenshot10tw.jpg
    screenshot11s.jpg
    screenshot12na.jpg
    KACZUSZKOWY WZOREK
    screenshot17vg.jpg
    screenshot18oa.jpg



    Jeśli byłby potrzebny tu znajduje się link do otoczenia sesji : http://www.thesims3.com/assetDetail.html?assetId=5810649
    Wzorki znajdują się w moim studiu :)

    Jutro zamieszczę wzory na meblach, więc zapraszam także jutro :)
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    martys15martys15 Posty: 4,192 Member
    edytowano maja 2012
    Dam ci radę.

    Gracze oglądają domy nie tylko wewnętrznie ale i również zewnętrznie. Widzenie czegoś kwadratowego w mieście źle się ludziom kojarzy. Wymyśl jakąś nie typową bryłę, zagospodaruj zewnętrzną przestrzeń - ogród, garaż, dachy, elewacja, okna i drzwi, fundamenty, wiaty itp. Po połączeniu owych składników powstaje coś niesamowitego. :roll:
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    martys15 napisał użytkownik:
    Dam ci radę.

    Gracze oglądają domy nie tylko wewnętrznie ale i również zewnętrznie. Widzenie czegoś kwadratowego w mieście źle się ludziom kojarzy. Wymyśl jakąś nie typową bryłę, zagospodaruj zewnętrzną przestrzeń - ogród, garaż, dachy, elewacja, okna i drzwi, fundamenty, wiaty itp. Po połączeniu owych składników powstaje coś niesamowitego. :roll:
    Dziękuję za poradę :P
    Ale to była sesja głównie ze względu na wzory. Nie przykładałem się do tej parceli bo ona była planowana jako tło dla wzorków.
    A co do Przytulnego Apartamentu to wziąłem taką bryłę, bo w pobliżu były akurat takie domy, więc aby nie mieszać zrobiłem podobny :P
    PS : ,, Nie typową '' p i s z e s z ,, nietypową'', coś cienko u ciebie z ortografią :wink:
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    kakanova2000kakanova2000 Posty: 1,210 Member
    edytowano maja 2012
    P.i.s.z.e się ''nietypową'', rzeczywiście, ale czy to takie ważne? :roll: Mniejsza z tym 8) Fajny kącik, domek i wzory, ale dlaczego uważa.s.z., że tamten kącik ci nie wyszedł ?
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    kakanova2000 napisał użytkownik:
    P.i.s.z.e się ''nietypową'', rzeczywiście, ale czy to takie ważne? :roll: Mniejsza z tym 8) Fajny kącik, domek i wzory, ale dlaczego uważa.s.z., że tamten kącik ci nie wyszedł ?
    Stary kącik był taaaki zagracony...
    Za dużo postów się pisało :oops: :XD:
    Bałagan tam był, posty były przydługie, obrazki zaczęły wygasać...
    Po prostu już mój kącik padł przez... ,, niechlujne '' prowadzenie :XD:
  • Opcje
    PomaranczowaPomaranczowa Posty: 1,780 Member
    edytowano maja 2012
    Do sesji polecam Ci używanie kodu hideheadlineeffects on - dzięki niemu nie będzie widać kryształków nad głowami simów. Sesja nie powala na kolana, ale źle nie jest. Na Twoim miejscu dużo bym ćwiczyła i brała przykład z profesjonalnych twórców - na przykład blakc, jej nowe sesje inspirują :D
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    Bo ona ma pose playera, z którym nie chce mi się ,, kombinować '' , może jutro ściągnę...
    A ten kod jest mi już znany, tylko czasem zapominam go wpisać :XD:
  • Opcje
    Martyna109Martyna109 Posty: 2,113 Member
    edytowano maja 2012
    Zgadzam się z Pom, sesja nie jest najlepsza, ale i nie najgorsza ;)
    Bo ona ma pose playera, z którym nie chce mi się ,, kombinować '' , może jutro ściągnę...
    Ściągnij od razu Insall Helper Monkey ;)
    Nie będziesz wtedy musiał zbytnio kombinować : P
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    W sumie to moja pierwsza sesja, więc jeszcze nie jestem jakimś profesjonalistą, ale kiedyś trzeba zacząć próbować...
    I jakoś nie rozumiem tej pomocnej małpki :lol:
  • Opcje
    Martyna109Martyna109 Posty: 2,113 Member
    edytowano maja 2012
    I jakoś nie rozumiem tej pomocnej małpki
    Tu nie trzeba prawie nic rozumieć ;)
    Wczoraj skorzystałam z małpki chociaż nie byłam do niej przekonana... i proszę, wszystko działa xD :lol:
  • Opcje
    kakanova2000kakanova2000 Posty: 1,210 Member
    edytowano maja 2012
    A ja przy okazji spytam: skąd ściągnęłyście i małpkę i PP? Ile zajmuje pamięci? Czy powoduje jakieś błędy? Są jakieś pozy podstawowe, czy od razu trzeba ściągać?
    To tyle ^^
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    Ja to się wgl na tym nie znam :XD: Chcę to ściągnąć ale nie wiem jak :mrgreen:
    Martyna, jak Ty to zainstalowałaś ? :P

    A przy okazji już dodam zdjęcia sesji wzorków na meblach i ścianach

    Sesja ,, Wygodna Sypialnia ''
    WZOREK 1
    screenshot7ks.jpg
    screenshot8ks.jpg
    screenshot9yj.jpg
    WZOREK 2
    screenshot13pi.jpg
    screenshot14g.jpg
    screenshot15qi.jpg
    WZOREK 3
    screenshot4is.jpg
    screenshot5zlz.jpg
    screenshot6vr.jpg
    WZOREK 4
    screenshotckv.jpg
    screenshot2tl.jpg
    screenshot3dq.jpg
    WZOREK 5
    screenshot10qc.jpg
    screenshot11lu.jpg
    screenshot12di.jpg
    KACZUSZKOWY WZOREK
    screenshot16kj.jpg
    screenshot17e.jpg
    screenshot18mv.jpg
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    Martyna109Martyna109 Posty: 2,113 Member
    edytowano maja 2012
    @kakanova2000
    PP ściągnęłam z Mod The Sims <trzeba mieć konto, ale ja korzystam z konta koleżanki>
    Małpkę z chomikuj.pl
    Tylko trzeba ściągnąć wersję na swój komputer, ja mam Windows 7
    Pamięci zajmuje mało i przynajmniej u mnie nie powoduje żadnych błędów :)
    Pozy trzeba ściągnąć <w poradniku są linki do ciekawych póz>
    @arekis
    Ściągasz małpkę np. z chomikuj.pl
    Instalujesz ją tak jak każdy program, czyli klikasz otwórz, wyskakuje Ci okienko instalacji a Ty klikasz dalej, gdyby wyskoczyło Ci, że program moze nie być zainstalowany poprawnie, klikasz opcję "zainstaluj poprawnie program"
    następnie wchodzisz w dokumenty, Electronic Arts, The sims 3 i tam tworzysz nowy folder i nazywasz go Mods, w folderze Mods tworzysz folder Packages
    Następnie pobierasz plik Resource.cfg i wrzucasz go do folderu Mods
    Później pobierasz Pose Player <zamiast obrazka z simsami powinien być obrazek małpki> wrzucasz go do folderu Packages
    Ściągasz pozy <również powinny mieć obrazek małpki> i wrzucasz je do tego samego folderu co PP
    Wszystkie w folderze Packages powinny być w formacie Package, jeżeli nie są w formacie Package musisz je rozpakować Winrarem
    Gdy włączysz grę <tam gdzie się wybiera rodzinę> powinno Ci wyskoczyć okienko w którym wyświetlą się zainstalowane pliki <może wyskoczyć jeden plik lub kilka>
    W dekoracjach powinien być klaps filmowy, umieszczasz go byle gdzie i w trybie życia klikasz simem na klaps klikasz "pose name" <czy coś takiego xd> i wpisujesz nazwę pozy <musisz znać nazwy póz>
    Jest również lista póz, ale tam nie wyświetlają się wszystkie pozy ;)
    Jakbyś miał jakieś pytania, zadaj je w moim kąciku lub na mojej stronie, żeby nie robić tu zbyt dużego offtopu :wink:
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    Nadal nie rozumiem xd
    Helper Monkey nie wiem po co jest, gdzie się znajduje itd.
    Gdy chcę pobrać PP to wyskakuje : No cookies found =,='
  • Opcje
    PabloPablo Posty: 1,881 Member
    edytowano maja 2012
    arekis: Jak do diaska udaje ci się nakładać twoje wzory na ściany i meble,za chińskiego boga mi to nie wychodzi.
    Nick na orgin: pawel0674
    twitter.com/Pawe60835471
    ax2bcah90lb6.jpg










  • Opcje
    bwsunnybwsunny Posty: 1,255 Member
    edytowano maja 2012
    To jest tak, pobierasz PP z Modthesims.com, a następnie Install Monkey Helper(wpisz w google) i nic z nim nie robisz. Oprócz tego musisz posiadać Winrar'a, bo to on powinien wypakowywać wszystkie pliki. Nie zapomnij o pliku Resource.cfg. Do wszystkiego są podane liki w poradniku założonym przez Alicja1957 i kontynuowanym przez Blakc.

    To tutaj Z resztą sobie poradzisz :D
  • Opcje
    arekisarekis Posty: 2,661 Member
    edytowano maja 2012
    Pusiczko ( :? Nie wiem, jak to odmieniać ) nakładanie wzorków jest naprawdę proste :)
    1. W grze są wgrane różne wzory, lecz jeśli chcesz mieć swoje w grze musisz je wyeksportować na GW, potem pobrać do gry, to chyba wiesz, jak się robi.
    2. Włącz grę
    3. Postaw mebel / ubierz sima w dowolne ubranko w Stwórz Sima
    4. Wybierz narzędzie zmiany stylu ( mam nadzieję, że wiesz, o co chodzi :P, jeśli nie wiesz, to między narzędziami obrotu kamery a dostępnymi meblami, znajdują się narzędzia ręki, zakraplacza, młotka i zmiany stylu ( paleta malarska ) po wybraniu kursor myszki powinien wyglądać jak paleta malarska ),kliknij mebel / element ubioru / wcześniej pokrytą ścianę / wcześniej pokrytą podłogę itd., którego wzór chcesz zmienić
    Po prawej stronie powinien wysunąć się niebieski panel !
    5. Nad tęczowym kółkiem znajduje się zbiór wzorków. Jeszcze wyżej masz pasek kategorii wzorków, wybierz kategorię, do której zaliczyłeś swój wzór,który stworzyłeś lub poszukaj w kategorii, która Cię interesuje, potem w niej odpowiedniego wzoru z gry.
    6. Przed kliknięciem wzoru wybierz strefę ubrania / mebla ( kwadraciki po lewej stronie panelu stylu ), której wzór chcesz zmienić. Są ich 1 - 4, gdy najedziesz na jeden strefa ubrania będzie lśnić.
    7. Kliknij wzór, wzór nałoży się na strefę ubrania, którą zaznaczyłeś
    8. Jeśli nie pasuje ci kolor wzoru,który stworzyłeś, możesz zmienić kolor wzoru, wybierz jedno z okrągłych stref wzoru ( tuż nad tęczowym kółkiem ), następnie możesz ,, nakierować '' małe kółko, które znajduje się w tęczowym kółku. Najedź na odpowiedni kolor na tęczowym kółku ( nazwijmy to może paletą, bo tęczowe kółko jest za długie )
    9. Zatwierdzasz / anulujesz w prawym dolnym rogu ,,mewką'' / krzyżykiem zmianę stylu.
    10 KONIEC !
    Nie umiem tego prościej wytłumaczyć, jeśli nie rozumiesz to nie wiem, weź instrukcję i poczytaj o nakładaniu wzorków :P
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • Opcje
    bwsunnybwsunny Posty: 1,255 Member
    edytowano maja 2012
    Dodasz jakąś sesyję, czy nadal męczysz się z tym modem? :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top