Piękne światy do pobrania za darmo

1679111225

Komentarz

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @97wojtas97 Obawiam się że w tak małej osadzie musiałbyś żywić się głównie śledziami, sardynkami, małżami oraz skorupiakami. :wink:
    Też lubię takie surowe klimaty z domkami z podniszczonego przez sól morską drewna. Na wielu wyspach takich jak ta czas się zatrzymał gdzieś w poprzednim wieku.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano kwietnia 2020
    Postanowiłem zaprezentować pozostałe trzy miasta od Aarona.
    Mogliście w tym temacie zobaczyć już:
    Zostało jeszcze Mesa Grande, Strangetown i Amberville. Ale po kolei.

    [...]

    Mesa Grande - czyli jego pierwszy świat - wymaga samej podstawki i tak jak inne jego światy ma spakowane CC w jeden plik. W pliku tym znajdziemy przerobione królicze norki i przekolorowane rośliny. Miasto to jest oazą na pustyni. W stylu amerykańskim, momentami jest też nowocześnie i retro. Część z was może już kojarzyć to miasto z historii Fjord, którą prowadziłem w swoim kąciku.

    Miasto do pobrania tutaj:
    mediafire.com/file/bq6n17u20jp6meo/Mesa+Grande+1.5.zip

    Blog Aarona jest niestety usunięty, ale gdybyście chcieli pobrać jakieś dodatkowe parcele które zbudował do tego miasta, to przedstawiłem je w tym poście.

    Tak całe miasto prezentuje się z góry.

    1tzfc6sguds2.jpg

    Zbliżenie na centrum.

    s3lz6q1krudc.jpg

    Od niego zaczniemy.

    qavvgt3i9k9t.jpg

    xbqzdbtsgtr3.jpg

    Zawsze podobały mi się jego królicze norki. Mają dobrze zrównoważone kolory.
    Często są neutralne z mocniejszym akcentem - na przykład dachem.

    wtrnmjlf6k6n.jpg

    Ratusz mieści także policję i bazę wojskową.

    ju9lc6qc79fy.jpg

    Centrum ciągnie się za ratuszem.

    cef303j9n9ho.jpg

    a9p9jseted0w.jpg

    Przed spa mamy ładny park.

    fyz3uo4dvs1p.jpg

    Poniżej jest galeria, ogród publiczny oraz biblioteka.

    h0b2emnj59q5.jpg

    Stadion jest tuż za nimi.

    8qw0zzastn31.jpg

    Okolice małego jeziora.

    2116cfh4895k.jpg

    br1d17ik8r41.jpg

    4e8ryohkvnl7.jpg

    Nad barem jest wzniesienie z ostrymi zboczami. To wzniesienie jest dosyć rozległe.
    Na jego krańcu znajduje się malowniczy wodospad. Idealne miejsce żeby postawić arboretum.
    Parcela 10x10 powinna wystarczyć.

    w17tv57oz2a3.jpg

    Na innym wzniesieniu mamy park.

    udhq926mgypi.jpg

    Wyższe partie miasta.

    pr8ikfwuyuuj.jpg

    W tym zaułku są dwie puste parcele.

    vtuc9dxo8na4.jpg

    Jedne z droższych domów.

    9rwcmb7mqwi1.jpg

    hiy5ebcpw93g.jpg

    To łowisko jest śliczne.

    0j51i5fx5tai.jpg

    Wyjeżdzając z tego osiedla prawą drogą miniemy niedaleko dwa najdroższe domy w mieście.
    Aaron jest mistrzem optymalizacji w caw, więc nawet te domy nie spowalniają gry.
    Wszystkie jego miasta są bardzo praktyczne.

    n85yx85dlw4o.jpg

    A tak prezentuje się to całe osiedle.

    gu6e46cfnzjf.jpg

    Wracając do miasta napotykamy popularne miejsce.

    3psede3yl49b.jpg

    ymbluv32f7yz.jpg

    o1yqout16hnc.jpg

    Większość domów w tej części miasta to tańsze domy jednopiętrowe.

    1hp8ijb7jgof.jpg

    5dbnv283c47o.jpg

    Naprzeciwko jest plac zabaw.

    09vxrmgxtecb.jpg

    Okolice dużego jeziora.

    rdb82aanit6j.jpg

    Ten poniżej jest cudny. :love:

    kw8y65sf1ca0.jpg

    Na końcu drogi jest już droższy dom. W końcu z widokiem na jezioro. Ma też basen.

    ochudavp6cdb.jpg

    Tuż przy centrum znajduje się też przystań. Taka nieużywana trochę,
    ale pamiętajcie że to podstawka. Łódek się nie wyczaruje z podstawki.

    csgr5ak0qr5a.jpg

    Na końcu dużego jeziora znajdziemy plażę i kryjówkę przestępców.

    a0lx25o8a0hf.jpg

    udog05bu62vt.jpg

    tzhf6bwwnmxl.jpg

    Jezioro można okrążyć wąską ścieżką wzdłuż jego bardziej stromego zbocza. :smile:

    h99pxt639xl5.jpg

    Po jego drugiej stronie jest zaś nowoczesne osiedle.

    hicrv8pa5ggr.jpg

    7ah81xacqrfi.jpg

    e8eax4s3g79g.jpg

    Wschodni akcent.

    ijbrgidaha07.jpg

    Przy wyjeździe z miasta jest łowisko.

    v9dg09dqcryd.jpg

    Niedaleko łowiska jest cmentarz.

    4e1z5745c4lw.jpg

    g86j2dlva6i1.jpg

    wn7btj7q4zbs.jpg

    umc0xtvnxwrq.jpg

    Baza wojskowa i laboratorium są daleko od miasta i razem tworzą jednostkę wojskową.
    Są także trzy nieduże parcele pod rozbudowę. W razie gdyby ktoś chciał zbudować sobie koszary. :wink:

    scqpbly9u0az.jpg

    Szczegóły jednostki.

    y0bvwd1j0kbh.jpg

    ha6mt5jvtglz.jpg

    A to są już widoczki z historyjki o Fjord.

    r79y68e33345.jpg

    08gjqidnxrdg.jpg

    Jakby ktoś był zainteresowany to historia zaczyna się tutaj.
    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/comment/12408646/#Comment_12408646

    To tyle. :smile:
    Dzięki za obejrzenie. :kissing_heart:
    Post edited by chojrak on
  • Opcje
    97wojtas9797wojtas97 Posty: 633 Member
    W Dziwnowie nie za bardzo lubiłem grać. Tutaj i jeśli chodzi o trójkowe odwzorowanie tego miasta wyszło bardzo fajnie. Duża otwarta przestrzeń jest ok. Chociaż ja bardziej lubię średnie miasta. Sunset Valley (o ile dobrze to pisze) było fajnie skondensowane, wszystko ładnie pięknie i blisko. tutaj byłoby trochę latania. Rezydencja Papug bardzo dobrze a nawet w 100% odwzorowana. Pózniej klub "Stodoła" które bardzo mi się podoba. Jest tam taki niecodzienny, inny klimat. Wyschnięty basen, bardzo oryginalny pomysł. Podsumuję krótko. Dobrze odwzorowane parcele. Fajny ciekawy klimat miasta w którym i tak większość czasu spędzałbym pewnie na robieniu fotek widoczkom, bo sa na prawdę fajne :)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @97wojtas97 Dziwnowo faktycznie ma większą "powierzchnię czynną" niż Sunset Valley, choć oba miasta zostały zbudowane na największej mapie.
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano września 2017
    W Mesa Grande autor stworzył niesamowicie umiejętnie realistyczne klify a to nie łatwa rzecz, dzięki realistycznym górom całość wygląda z automatu realistyczniej. Dziwnowo też robi bardzo pozytywne wrażenie, nawet gdybym nie miał sklerozy ;) to pewnie porównanie miałbym kiepskie bo w Dwójce podobnie jak w Trójce nie bawiłem się za bardzo w światach nie tworzonych przez siebie ale pewne rzeczy faktycznie wyglądają jakoś znajomo i dwójkowo, fajnie że opisałęs to tak szczegółowo przypominając o zamysłach dwójkowych przy okazji, fajne cece tu są jak te bilboardy, ten światek to taki troche hołd dla dwójki, super sprawa :) Podoba mi się kolorystyka tych miast, kolorowe budynki plus jasne tektury pustynne i półpustynne dają fajne pozytywne odczucie ciepła :) Bezcenne będzie granie w takich światach także zimą ;)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator

    Dziś przedstawię ostatnie miasto Aarona. Według kolejności tworzenia jest przedostatnie -
    ostatnie było Strawberry Acres, które przedstawiłem tutaj.

    Miasto nazywa się Amberville, choć jego pierwotna wersja nazywała się Wonderland.
    Jest to najmniejsze miasto Aarona. Zostało zbudowane na najmniejszej mapie.

    Do pobrania tutaj:
    https://dropbox.com/s/50wrrnux8yt89jj/Amberville.zip?dl=0

    Link do jego bloga:
    createaworldblog.tumblr.com/

    W pliku który pobierzemy oprócz miasta znajdziemy także plik CC który umieszczamy w mods.

    Całe miasto prezentuje się tak.

    ddp635nxb9pa.jpg

    Zbliżenie na centrum.

    f9475h2kediu.jpg

    j72bzu07l2vj.jpg

    Rolę ratusza, policji i wojska pełni ten budynek.
    Dość niepozorny biorąc pod uwagę że oryginalnie był restatracją i biznesem w Moonlight Falls.
    Można jednak zauważyć że dostał ciekawszych kolorów i tekstur.

    m7qjtb90bfpq.jpg

    Park.

    4wzla7kckxk5.jpg

    Galeria sztuki.

    fdjvk5s7pzux.jpg

    9ze4icbp53du.jpg

    Spożywczak.

    hdvzh62irghq.jpg

    i1p56v1r0ibr.jpg

    Biblioteka.

    ecnmb5l2obgx.jpg

    c4ohyyqpwn1v.jpg

    Basen.

    e6264dsaj80o.jpg

    Siłownia.

    htqql1ve9wze.jpg

    8zqxm1qsc39d.jpg

    qm7te0do2y6z.jpg

    7vn0900s78vj.jpg

    Plac Zabaw.

    c9cqx11o9kp1.jpg

    Skrzyneczki. :star:

    6fgrxnh8ic35.jpg

    Ogród z kontenerami. Sporo roślin uprawnych.

    lp88maowkw5i.jpg

    Biznes/restauracja/dziennikarstwo.

    rwb8bqwgx2z5.jpg

    876cs869fz1k.jpg

    Zwróćcie uwagę na piękną jukę która dochodzi z miastem. :smile:

    j5r0xizjfr95.jpg

    W mieście jest problem z wywozem śmieci.

    p35dq65ovo9a.jpg

    Miasto jest zamieszkane przez czterech simów, w czterech osobnych rodzinach.
    Poniżej dwa zamieszkane domy i wnętrze jednego z nich.

    qltcga3y05kt.jpg

    sun0p83imkr2.jpg

    Cudny artwork.

    2anux2g45n6v.jpg

    Szkoła i cmentarz.

    0d3bwol2pxqp.jpg

    ozkv1sf6mspz.jpg

    p2tbx1llc4gn.jpg

    Po drugiej stronie drogi jest staw o wymownej nazwie - kałuża.

    0okvl2kowpon.jpg

    Za stawem są domki i park.

    xosi94pait33.jpg

    z4bl65wr1kfz.jpg

    Daleko od miasta natrafimy na tani motel i stacje benzynową.

    6ipvredlxy7j.jpg

    4m3e0f0q6ay0.jpg

    kg53ea6139pt.jpg

    70iy0qot13mc.jpg

    Zbliżenie na krater.

    0ddewuyoamd9.jpg

    Mamy do rozwiązania zagadkę kryminalną w pobliżu kratera. :smile:

    opmpi9232pnd.jpg

    xyf1o0vh7qgw.jpg


    Wybaczcie moją skłonność do podpisywania każdej parceli, nawet placu zabaw. Musicie to jakoś przeżyć :trollface:

    Miasto przywodzi mi na myśl horror "Legion" z 2010 roku. Tam akcja też się działa na podobnym pustkowiu.
    Jak zobaczyłem motel to od razu przypomniała mi się scena ze staruszką. :joy:
    To tyle. :wink:
  • Opcje
    dydonadydona Posty: 67 Member
    Wspaniały temat...brak mi słów...rozrzewnienie, sentyment i po dwóch latach ponowna instalacja sims3. Cudownie to robicie- przedstawiacie te Światy- dopiero jestem na 5-tej stronie czytania tematu ale pobieram niemal wszystkie i zaczynam grać )) Taka zachęta czy lekka krytyka co jest dobre, a z czym gorzej...to zachęca człowieka do powrotu, szczególnie jak się grało długi czas w sims3- jak ja )) Wspaniały temat i wszyscy pięknie doradzają ale chojrak ...robi to szczególnie)) Uwielbiam go czytać i fotki i podsumowanie jak przedstawia te Światy....cieszę się, że to robisz chojraku- inni również- Wspaniała Robota i taka świeżość dla sims3. Wzruszyłam się...dzięki ))))
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Dzięki Aniu. :smile:

    Kolejny świat to jeden z moich ulubieńców.

    Wykorzystuje dodatki:
    - podróże
    - kariera
    - po zmroku
    - pokolenia
    - zwierzaki
    - nie z tego świata
    - pory roku

    Nie wykorzystuje store ani CC.

    Świat nazywa się "Auberon" i jest to najlepiej zoptymalizowany świat w jakim grałem.
    Pomimo że jest spory i ma dużo domów, to są one malutkie i skromne. Nie sprawia to jednak, że jest pusto.

    Pamiętajcie, że gra woli jak parcele są małe i skromne - wtedy najszybciej przetwarza. Miasta z małymi domami są najlepsze jeśli chodzi o optymalizację. Lepiej więcej skromnych domków niż wielkie zapchane posiadłości w centrum miasta. Wtedy zwiechy macie gwarantowane.

    Auberon jest podobne do Bridgeport. Zarówno z klimatu, szarej pogody, zabudowy, jak i układu miasta.
    Nie jest to jednak przeróbka, lecz osobny projekt. :smile:

    Tutaj jest post autora, w którym możecie znaleźć link do pobrania i wszystkie ważne informacje:
    sims.blackdaisies.com/the-city-of-auberon-a-sims-3-world/
    Tutaj jest więcej zdjęć:
    sims.blackdaisies.com/the-city-of-auberon-photo-gallery/

    Ale teraz moje zdjęcia.
    Zaczynamy.

    q9s5v3a6ldd4.jpg

    5yy1zeujaqrh.jpg

    Miasto można podzielić na cztery podstawowe części:

    1. Część miejska z wysokimi wieżowcami (city)

    i04mawarga8x.jpg

    ck612fvctz6s.jpg

    2. Trinity Valley, czyli dzielnica małych domków o wymiarach 10x20.
    Domki są ustawione blisko siebie i dosyć gęsto, ale są skromne wewnątrz.
    Jeśli widzicie tutaj jakiś większy dom, to najprawdopodobniej jest podzielony
    na apartamenty i tylko niewielka część jest użytkowana.

    gq43z7cokiog.jpg

    7xwjao7dfau2.jpg

    34oq2mggliyj.jpg

    7fojy7qr4n9x.jpg

    Świetlica dla dzieci.

    oqespuoyt2dv.jpg

    Pralnia w tajemniczym fiolecie.

    v1zi43lqshrz.jpg

    Blisko tej dzielnicy znajduje się muzeum. Urządzone w dużej posiadłości.

    zau16z30thli.jpg

    Szczypta wnętrz z muzeum.

    cam5p6dcrx68.jpg

    3. Nieco oddalona od Trinity Valley jest dzielnica z wyższymi apartamentowcami.
    Trochę na kształt kamieniczek.

    sjccexkcz7lf.jpg

    sazya9bi3jnz.jpg

    9gp9pk00rksh.jpg

    vol6mgvre7so.jpg

    Poniżej remiza.

    fj934o0ckg2r.jpg

    Pobliski park.

    0cn0qxm7jz4z.jpg

    Obok tej dzielnicy jest stadion i plac z fontanną.

    l5xshayajkui.jpg

    4. Po drugiej stronie rzeki jest zdecydowanie mniej domków i jest trochę luźniej. Tutaj jest swoisty misz-masz.

    y86u82wevkx9.jpg

    Z jednej strony mamy droższe domu z widokiem na zatokę.

    rcpbo2tgcyxs.jpg

    i9mq5itox8rp.jpg

    A z drugiej strony są apartamenty w sercu tej dzielnicy.
    Jednak te apartamenty są niższe i mniejsze niż te, które spotkaliśmy po drugiej stronie rzeki.
    Ta dzielnica jest trochę oderwana od miasta i jest bliżej natury.

    rkocl60mk8tg.jpg

    c8y8ylvefa15.jpg

    Urbanistyczne zakątki na dachach apartamentowców.

    9bgjg04elnyi.jpg

    cw42gafumjqk.jpg

    Osobliwy dom w tej dzielnicy. :smile:

    t2g0f3qdumm4.jpg

    Oczywiście w mieście są jeszcze parcele, które nie znajdują się w tych dzielnicach.
    Z reguły są nieco oddalone od zabudowań, bo są większe i droższe. Jest to zrobione w trosce o optymalizację. :smile:

    Tutaj możecie zobaczyć fragment mapy z większymi domami. Na lewo od Trinity Valley i city.

    nvv1bewooxmn.jpg

    uo489dyzbvjd.jpg

    2p5evr7cqqoi.jpg

    wx6vvt37sk8g.jpg

    Wysoko ponad miastem też są rozsiane parcele.

    zpym7rowxpoo.jpg

    Na przykład stadnina, albo schronisko górskie. Zdjęcie schroniska jest poniżej.

    qyakxjo9gdtq.jpg

    Poniżej kilka większych domów z różnych części miasta.

    8j3vc0xrd204.jpg

    s8ppv2pwh3n1.jpg

    ppq4go7iei2t.jpg

    Ten jest mój ulubiony.

    8wnuq2t1z9r2.jpg

    Wnętrze.

    oofq6xcymls5.jpg

    Kolejny mroczny dom.

    uatf8blf9lmx.jpg

    Skoro wczuliście się w klimat, to tak wygląda cmentarz.

    p9rzo4hvibxh.jpg

    ks5u93apj5n6.jpg

    A tak kościół.

    pbc8hov7gwfs.jpg

    Kilka wnętrz z apartamentowców i wieżowców. Żebyście wiedzieli z czym macie do czynienia.

    2qq8sbap47up.jpg

    2vddycygm4ld.jpg

    le02vl6zoqip.jpg

    Wnętrza z dwóch większych domów.

    mruoi3idzj9c.jpg

    biy5dx1duvga.jpg

    W mieście jest też sporo klubów i kawiarenek. Jak to w klubach, nie za wiele widać.
    Wyjeżdząjąc z city można natknąć się na elegacki klub. To chyba jakieś towarzystwo historyczne było o ile dobrze pamiętam. :smile:

    7mjaevou4sf9.jpg

    eiuyc93g799e.jpg

    Tutaj kolejny elitarny klub w wyższych częściach miasta.

    kkkx20d9tyqy.jpg

    Ogród pod szklarnią i brutalistyczne budynki.

    s5i4ig2da0pu.jpg

    To tyle. :smile:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Rozbawiłeś mnie tym problemem z wywozem śmieci :smiley: Fajny ten kolejny pustynny światek, ostatnio jakoś przekonuje się i w kolejnej odsłonie gry do bardziej pustynnych klimatów no ale min takich cudów jak wywalony wózek z Tesco z kupa śmieci tam nie ma ;)
    Rozwalony wóz i krew to już full odjazd !
    Dzięki za kolejne wyciechy, ostatnie miasto ma bardzo ładne domy w stylu szeregowców rodem z amerykańskich miast typu San Francisco, bardzo ładna jest ta niska zabudowa. Ciekawe pomysły jak z tymi kontenerami, myślałem przez chwilę że to udaje bardziej jakąś rozdzielnie prądu czy coś. Podejrzewam jednak ,że w grze najbardziej spodobałyby mi się te okolice powyżej z wodospadem i bardziej zróżnicowanymi willami budowanymi z pomysłem i dużą starannością oraz klubem, który wygląda bardzo elegancko. Fajna jest też ta "pudełkowa" zabudowa bardzo realistycznie przypominająca kamienice w Shicago czy Nowym Jorku.
    Fanie, że przy okazji udzielasz wskazówek potencjalnym architektom światów, rzeczywiście im mniej na parceli tym lepiej ,u mnie działało to tak, że ilość parceli faktycznie nie przeszkadzała tylko raczej zawartość dlatego mam miasto, które raczej każdemu otwiera się stosunkowo długo i cza jeszcze odczekać 5 minut zanim gra się z nim oswoi choć potem jest już dobrze oraz takie które działa lżej niż trójkowa zatoczka (Sunset Valley) więc fajnie, że zwracasz na to uwagę bo większość światów ,które prezentujesz powinna chyba na większości kompów względnie lub dobrze działać. Superowa prezentacja, czekam na kolejny biuletyn ;)
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Zapomniałem dodać, że miasto jest zaludnione. :smile: Domy i rodziny miały też rozpisane opisy i biografie o ile dobrze pamiętam.

    @SimDels Pisząc kontenery miałeś na myśli ten budynek na ostatnim zdjęciu? Wcześniej tego nie zauważyłem, teraz faktycznie przypomina mi kontenery, choć metalowej elewacji nie ma. Odnośnie San Francisco, to zawsze mnie dziwiło, jak strome ulice tam mają. Niektóre wyglądają na prawie 40 stopni. Parkowanie bez zaciągniętego ręcznego musi tam mieć fatalne skutki. :smile:
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano października 2017
    Przejęzyczenie słowne jak mawiają nasi szanowni politycy ;)Kontenery miałem na myśli w pierwszym światku tym pustynnym ale zdanie wplotło się nie tam gdzie trzeba. A co do brutalizmu w tym zielonym światku to akurat fakt,że tez może się kojarzyć z kontenerami ale wygląda ciekawie, trochę futurystycznie. Co do tych zaciągniętych ręcznych to wystarczy jak oblukasz sobie niektóre miasta w Polsce np Bystrzyce Kłodzką ;) Zawsze się zastanawiałem jak oni tam jeździli zwłaszcza kiedyś maluchami ,żuczkami itd :smiley: swoja drogą świetne miacho więc polecam podobnie jak pobliskie Kłodzko.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Następny świat nazywa się Willapa Valley i jest to całkiem nowy świat. Został wydany w lipcu tego roku.
    Jest podobne do Twinbrook, choć jest w zimniejszym klimacie i są tutaj głównie lasy iglaste. Leży nad zatoką.
    Tych lasów jest tutaj sporo. Tworzą one tajemniczą atmosferę.

    Wymaga dodatków:
    - po zmroku
    - zwierzaki
    - na studiach
    - rajska wyspa

    Z akcesoriów wymaga:
    - miejskie życie
    - nowoczesny apartament
    Użyto mało obiektów z tych akcesoriów. Ja nie mam Miejskiego Życia i jedyna zmiana jaką zauważyłem,
    to to że mam podmienioną króliczą norkę bistro (droga restauracja) na tą z podstawki.

    Ponadto wymaga Riverview ze store.

    W mieście użyto gzymsów od awesims. Są one zapakowane razem z miastem. Umieszczamy je w folderze mods.
    W mieście użyto też kilka drzwi-dziupli. Więcej informacji w poście autora.

    Post autora w którym znajdziecie wszystkie ważne informacje:
    99simsonthewall.tumblr.com/post/163199895821/willapa-valley-final-release-71917-the-third
    Link do pobrania:
    mediafire.com/file/uqh4qz05r72jlti/Willapa+Valley.7z

    Tak prezentuje się cała mapa:

    ofvcqaucgcg7.jpg

    Zbliżenie na centrum.

    62r6c6voqb9g.jpg

    Mała dzielnica ze starterami, tanimi motelami i podejrzanymi spelunami.

    dyczhrksw2dg.jpg

    Teren z farmami i osiedle nadmorskie (to skupisko).

    yxbsecnk54h0.jpg

    Wracamy do centrum. Okolice ratusza.

    61z56k20r18n.jpg

    W mieście jest niestety tylko jeden park, ale za to spory i dobrze wyposażony.
    Jest nawet wieża obserwacyjna pośrodku.

    eqzz2kkpybc9.jpg

    8mniygj7angc.jpg

    Jak wspomniałem, gra mi podmieniła bistro. Pierwotnie był tam nowoczesny budynek z akcesoriów
    "Miejskie Życie" o takim samym kształcie, tyle że nowoczesny. Ta szara przybudówka obok jest nieużytkiem,
    nie możemy zajrzeć do środka.

    wl7j3jb67d5k.jpg

    W tym sympatycznie wyglądającym ceglanym budynku jest pub nazwany na cześć Amy Winehouse.
    Chyba wszystkie budynki w mieście mają rozpisany opis, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy,
    na przykład kiedy powstał dany budynek lub dom.

    2byh4g5wrtfd.jpg

    Dalej jest biznes, teatr i wjazd na molo.

    56occzthec7u.jpg

    Domki-łodzie na molo. Część z nich możecie kojarzyć ze świata West Victoria Island, który przedstawiłem wcześniej.
    Autor tego świata pomagał przy tworzeniu West Victoria Island.

    98xgop6qda2o.jpg

    kr1vpqtgqo0z.jpg

    Na końcu tego molo znajduje się falochron z kamieni oraz mały pub.

    vn0tmfni71z0.jpg

    ikg6mfcjkemr.jpg

    s0fsm220v3rk.jpg

    Wracając do miasta, po drugiej stronie ulicy widzimy siłownię, mały bar oraz bibliotekę.

    ln3lga5p8cy9.jpg

    Prawdziwa perełka znajduje się na końcu - zabytkowy hotel.

    5aq3a5gus04m.jpg

    Domy przy centrum prezentują się tak.

    3es4azg4f6rc.jpg

    5918njkbrk5m.jpg

    Zauważcie, że prawie wszystkie domy w pobliżu centrum mają dojazd od tyłu.
    Można zbudować garaż który będzie miał drzwi od drugiej strony parceli i nie będzie to wyglądało nienaturalnie.

    ikaoplytb64a.jpg

    Te drogi to tylko wymalowane ścieżki, czyli nie można podjechać od tyłu domu,
    ale już sam pomysł daje więcej możliwości przy budowaniu garaży. Nie musimy już ograniczać się do frontu parceli.

    Wyżej mamy osiedle droższych domów. Jest tutaj dosyć stromo, zwłaszcza przy podjeździe do garażów.

    btq7oyg164sb.jpg

    12ca60usq22e.jpg

    Tak prezentują się domy w tej dzielnicy.

    1tn4i67qpr6q.jpg

    uc5q0pjaqtwe.jpg

    Najdroższy prezentuje się tak.

    fs4jhpgzcsao.jpg

    Na krańcu tego osiedla znajduje się kościół i cmentarz.

    l4ykvpha95cp.jpg

    Przy wyjeździe z centrum szczególnie rzuca się w oczy duże boisko z bieżnią.

    fi7v7qmseoqc.jpg

    Dalej jest już mniej zabudowań.

    564e6l0fsjds.jpg

    Natrafiamy na szpital i laboratorium.

    60mwig42wfvz.jpg

    Jest też muzeum w starej posiadłości.

    uswz0bhvndx6.jpg

    Jest tutaj także basen, plac zabaw dla dzieci, a dalej widać jeziorko.

    z8x9d95c1sbn.jpg

    W tej dzielnicy jest niedużo domów. Głównie są to postmodernistyczne domy w stylu lat 50.
    Poniżej dwa jako przykład.

    vaht30m7tka8.jpg

    51e5h86asbbr.jpg

    Zbliżenie na tańszą dzielnicę w środku lasu.
    W lewym górnym rogu widać trzy domy mieszkalne. W lewym dolnym rogu widać dwa motele. Ten większy jest kurortem.
    W prawym dolnym jest dziupla-bar. A w prawym górnym jest podejrzana speluna.

    3rm50amageh3.jpg

    Wysoko w górach i gdzieś w wielkim lesie, znajduje się jezioro z kempingiem.
    W tym mieście są jeszcze inne kempingi. Niekoniecznie nad jeziorem. Można je znaleźć w leśnych terenach na dużej wysokości.

    crrkqro5kkom.jpg

    Tutaj jest dzielnica plażowa. Na drugim krańcu mapy.
    Domów jest tutaj mało, ale są spore.

    wiertammwexm.jpg

    Znajduje się tutaj także spa i sklep spożywczy o ile dobrze pamiętam.
    Jeśli nie pobierzecie dziuplo-drzwi o których wspomniałem na początku, to spa i spożywczak nie będą wam działać.

    ln63h8w26z77.jpg

    Jest też mała jadodajnia - smażalnia ryb. :sweat_smile:

    bfqdktp3rcys.jpg

    Ponadto znajdziemy sporo domów rozsianych w różnych miejscach. Często w środku lasu, albo gdzieś na brzegach zalewu.
    Jest tutaj sporo do eksplorowania. Wszystkiego nie byłbym w stanie pokazać w jednym poście.

    hhj7wvf1mgos.jpg

    qa3rtduxmrxn.jpg

    w2helf4zh52d.jpg

    Domy w środku lasu mają ciekawą historię. Niektóre są nawiedzone. :scream:
    Idealny materiał na horror.

    5lbnu5q0jbp8.jpg

    coaojqrieafo.jpg

    Pogoda jest kapryśna w tym mieście. Przegrałem kilka dni i mogę napisać, że słonecznie i jasno jest przeważnie do południa.
    Później pogoda staje się szaro-bura. Poniżej kilka fotek w różnych częściach dnia.

    tvov2ifg037g.jpg

    ys5pdvipj6tk.jpg

    6r1kvv8r3p0o.jpg
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Z racji, że autor nie ma dodatku kariera, to poprosił swoich obserwatorów na tumblerze, żeby stworzyli jakieś parcele z kariery do jego miasta. Tak powstała remiza i komis. Umieszczamy je na którejś z trzech pustych parceli, tuż za zabytkowym hotelem. Tuż przy wyjeździe z centrum.

    z5mguu4rphy8.jpg

    W tym temacie podałem linki do pobrania:
    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/comment/12438260/#Comment_12438260

    Wybaczcie za brzydkie zdjęcia w tamtym temacie. :confused: Pogoda nie jest łaskawa w tym mieście i wyszło jak wyszło.
    Specjalnie nie dawałem więcej swoich zdjęć, tylko odesłałem do zdjęć autorów. Oni focili w innych miastach i lepiej to wygląda.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Marcinie - długo mnie nie było na forum, ale teraz spieszę nadrobić zaległości. Śmiałam się przy niektórych fotkach, bo najwyraźniej Aaron ma wisielcze poczucie humoru. Ale nie o fotki, które rozbawiły Delsa mi chodzi, a o to rondo z luksusowymi domkami - z widokiem na cmentarz na rondzie :) Na dodatek z rozkopanym grobem!
    Ale sam świat rzeczywiście ma świetną kolorystykę, jest bardzo szczegółowo (a więc pracowicie) dopieszczony. Jedno mnie tylko drażni w tych światach Aarona, które przedstawiłeś jako ostatnie - taka aż do bólu geometryczność planów miasta. Pod względem zaplanowania i całej architektury przestrzeni podoba mi się dużo bardzo Auberon. Rzeczywiście Michał ma słuszne skojarzenia z uliczkami San Francisco, a szczególnie z jedną, wzdłuż której znajdują się słynne Painted Ladies

    images?q=tbn:ANd9GcQmQKA7ICuk1SSgzQl-Smv-dqlLF6Ne9QDG2PMPdiu2Um5I_T2IPg

    Co prawda Auberon ma domki w innej kolorystyce, ale ich kształt i szeregowa zabudowa przywodzi na myśl tamte

    7xwjao7dfau2.jpg

    Auberon naprawdę mi się podoba, ale serce skradło mi Willapa Valley. Uwielbiam wszelkie tajemnicze miejsca i baardzo mnie zaintrygowały te nawiedzone domki w lesie. Pięknie opracowany jest port z zacumowanymi w marinach jachtami. I nawet jacht-club! To miód na moje serce, bo nawet kiedyś obie z kamelią miałyśmy plkan na przerobienie Sunset Valley na taki właśnie porcik z porządnym jacht-clubem. Nie zauważyłam latarni - jest w tej okolicy?

    No i jest tutaj też porządny cmentarz - nie jakieś ogrodzone płotem miejsce z kaplicą (lub nie), tylko porządny - czyli mroczny, groźny, zadrzewiony park z cmentarzem. Jak wrocławskie Osobowice...
    Mocno mnie kusisz, Marcinie na zainstalowanie obu ostatnich okolic. Ale ciągle jeszcze tkwię na wyspie Gallahada...
    Mewy krzyczą w Willapie? Dużo mew? Nie wyobrażam sobie jacht-portu bez tego szalonego wrzasku!

  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano października 2017
    @Alicja Za painted ladies nie przepadam. Gdyby te domy stały osobno to pewnie bym je bardziej lubił, jednak gdy są poustawiane w rządku to nie budzą we mnie jakieś szaleńczej miłości. :confused: Wyglądają jak kopiuj-wklej. Pomimo że mają inne barwy, to kształt ten sam i zero indywidualizmu.

    Myślałem Alu że nie spodoba się Tobie Willapa Valley, bo pogoda i atmosfera zbyt zimna i ponura. :smile:
    Jeśli chodzi o latarnię, to jej nie ma. Mogłaby być na jednym ze wzgórz przy ujściu zatoki, ale są tam kempingi.
    Swoją drogą, na tym ujściu jest chyba mielizna, więc statki i tak nie wypłyną na otwarte morze.

    wtdzndqbhu2a.jpg

    Ja akurat takich wymagań co do dźwięków nie mam. Mew nie zauważyłem w centrum,
    ale wróciłem do Willapy specjalnie żeby ich poszukać. :lol: I znalazłem ich kilkanaście na plażach poza zatoką.
    No i krzyczą oczywiście. :smile:

    gz1dnhpvuihi.jpg

    Pojawiają się nad prawie każdą parcelą oznaczoną jako plaża, ale trzeba poczekać aż gra je wygeneruje.

    5ub6wbax2r4s.jpg

    W mieście naprzeciwko jacht-klubu jest jeszcze jeden podobny budynek, choć jest to łowisko.

    ad4jnj3qw6d6.jpg

    hvisive1f5gu.jpg

    Wewnątrz w zasadzie nie ma nic ciekawego. Są jakieś automaty z jedzeniem, toalety oraz wyłączone pokoje.

    p2iiumuoo6w4.jpg

    Znalazłem jeszcze mały domek tuż przy plaży.

    an47pn4qd19j.jpg

    gpso5hljwl65.jpg

    l7m3mvytp32y.jpg

    l46gf67be88k.jpg

    Tak zaś wygląda zachód na plaży i w mieście.

    i5nk1aewa4ud.jpg

    93oyr5xflfy7.jpg

    Mam świat w którym mewy nie dawały spokoju i krzyczały w wielu miejscach. :smile:
    Jest to nieduży świat i zbudowany z prawie samej podstawki, więc nie ma tam nic sensacyjnego, ale swój klimat ma.
    Wkrótce się tutaj pojawi.
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Marcinie, czy może już rozgryzłeś te lochy znajdujące się na Wyspie Gallahada? Bardzo mnie intrygują - z ciekawości pozwoliłam sobie na podgląd w trybie buduj tutaj - są olbrzymie - wielopoziomowe - wyglądają imponująco. Jak zrobię fotki (za pomocą wspomnianego podglądu) to wkleję.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Ostatnio nie grałem na Wyspie Gallahada. Mam spory przemiał światów w grze i na bieżąco usuwam te, które już przetestowałem, żeby zrobić miejsce na kolejne. Na razie nie zatrzymuję światów, żeby nie obciążać gry. Do Wyspy Gallahada na pewno wrócę, podobnie jak do innych ulubionych światów. :smile:
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    No więc veni vidi i... padłam z wrażenia... Auberon jest śliczne! Cudne! I tak łatwo się w nim gra, że szok po ciężkim (masywne góry) Hidden Springs, w którym zrobiłam sobie klimatyczną odskocznię od mojej ukochanej Wyspy Gallahada.

    Wybrałam jednak Auberon do wgrania, posłuchawszy twojej rozsądnej rady Marcinie :)

    Moje własne fotki:

    Dzień się budzi w Auberon

    yhsk3sksf57n.jpg

    nlkedw34uycf.jpg

    Nocą

    7432vje69ie3.jpg

    wqbdpgo700da.jpg

    Kilka wybranych budynków

    Straż Pożarna

    klwe713fo3r2.jpg

    Zabudowa jak z Brooklynu

    k4mw5mdg1u87.jpg

    Jeden z kilku loftów

    yap1dover45d.jpg

    cdn


  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Wieżowce rodem z Bridgeport

    cfwqz602tk1z.jpg

    Te przypominają mi zabudowę starówki w St. Claire z Avesims albo Sam Myshuno z czwórki

    hkdrwrbcjahk.jpg

    awqldt45q4ys.jpg

    Domek jak z wampirzego miasteczka Sleepy Hollow

    jx7pw012d2lq.jpg

    A tu okolica przypomina mi Moonlight Falls z trójki

    24d5ouavas9w.jpg

    W tym domku (obiecałam) zamieszka Maxwell, przypadkowy Sim, którego wybrałam do zwiedzania miasta, i który wzbudził moją sympatię swoją nieporadnością. Zamieszka jak się dorobi - a że jest -póki co- biednym jak mysz kościelna naukowcem na dorobku - to trochę dom poczeka.

    u72rtz3nl89w.jpg

    Jest bardzo dużo ładnie zakomponowanych zielenią i uroczymi drobiazgami zakątków

    ruiny zburzonego domu - ostał się tylko osmalony kominek

    04gn2128ouxm.jpg

    opuszczony młyn

    u3ka429ja1m6.jpg


    Jest też kilka większych parków z zarybionymi stawami, w którym można też znaleźć mnóstwo nasion rzadkich roślin

    oc0v3fsz1ix7.jpg

    W arboretum brakuje mi trochę drzewek, z których można "podkraść" dojrzewające owoce. Są za to wspaniałe rośliny z Sixam

    w06hrrg7mfi2.jpg

    I urocze obozowisko Cyganów

    xt3pkuyy8pq8.jpg




Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top