Problem z instalacją dodatków

Gdy chce zainstalować dodatke pojawia mi się taka informacja:z3z05yfoijvd.jpg
Gra The Sims 3 jest zainstalowana i nie mam pojecia czemu pokazuje się, że nie jest

Komentarz

  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Za mało podałaś informacji, uruchamiasz grę za pomocą platformy Origin, Launchera, czy innego programu (jakiego?).
  • panikuleczkapanikuleczka Posty: 162 Member
    @Danuta720 grę uruchamiam za pomocą Launchera
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Sprawdź, czy masz zainstalowaną grę na: (u mnie>)C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3
    Jak zajrzysz do srodka, powinny się w niej znaleźć foldery:
    - Cahes> Sunset Valley oraz plik tekstowy: TCC_Version
    - Game>Bin - w środku dużo różnych plików, w tym S3Launcher
    - GameData>Shared, WIN32, plik tekstowy conent_version
    - Support
    - Thumbails
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Akurat laucher jest też w wersji cyfrowej. Po wciśnięciu "graj" w originie, wyskakuje program startu i z niego uruchamiamy. :smile:

    @panikuleczka Jeśli masz grę w wersji cyfrowej (czyli pobranej z origina), to powinnaś naprawić grę za jego pomocą.

    Obok pomarańczowego przycisku "graj" znajduje się ikonka zębatki. Po kliknięciu zobaczycie opcję "napraw". Origin zacznie weryfikować i naprawiać pliki gry. Może to trochę potrwać. :wink:

    Jeśli chcesz coś zmienić w swojej grze (dodać mody albo usunąć zapis) to robisz to tylko i wyłącznie w folderze "The Sims 3" w katalogu Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3. Folder ten może się po usunięciu odbudować gdy zostanie włączona gra.

    Ale folder "The Sims 3" w folderze Program Files (x86) nie powinien być nigdy ruszany, bo można trwale uszkodzić pliki gry. Wtedy tylko reinstalacja może pomóc (w przypadku gry instalowanej z płyty) lub naprawa za pomocą origina (tylko gra cyfrowa, wyżej napisałem jak to zrobić).
  • panikuleczkapanikuleczka Posty: 162 Member
    @Danuta720 wszystko jest zainstalowane
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Może po kolei, bo to ważne:
    1. Czy posiadasz pudełkową wersję podstawy gry wydaną przed rokiem 2012,
    2. Inne dodatki, jeżeli tak to czy wszystkie są w wersji pudełkowej
    4. No i czy zwierzaki są także w wersji pudełkowej.
    5. Jaką masz ostatnią aktualizację gry: 1.67, czy 1.69 ?

    Jeżeli na wszystkie moje pytania Twoja odpowiedź brzmi tak, to:

    - Czy rejestrowałaś grę na platformie Origin - jeżeli tak, to na czas włączania Launchera powinnaś mieć wyłączony Origin, gdyż może on kolidować z Twoją grą (kiedyś zepsuł mi grę aktualizacją 1.69 i musiałam ją na nowo instalować, a także instalować wszystkie dodatki).

    Jeżeli Twoja gra została zakupiona po roku 2012 i zaktualizowałaś ją do wersji 1.69 ,to niestety musisz podłączyć ją do swojego konta Origin, zsynchronizować ją z nim (sprawdzić, czy na Origin wyświetla się, czy gra jest zainstalowana) bez niego nie będzie działać. A wtedy też wszystkie dodatki, w ty Zwierzaki musisz rejestrować na koncie Origin i stamtąd je instalować na swoim komputerze.

    Jeżeli żadna z tych opcji nie pomoże to najlepiej będzie odinstalować grę, wyczyścić rejestry Cleaner-em, a potem przy wyłączonym internecie oraz wyłączonym koncie Origin - zainstalować grę z pudełek według kolejności wydania wszystkich jej dodatków: https://pl.wikipedia.org/wiki/The_Sims_3
  • panikuleczkapanikuleczka Posty: 162 Member
    @Danuta720 odpowiedź na wszystkie pytania brzmi tak. Ostatnia aktualizacja gry to 1.67.
    Probowałam odinstalować grę, wyczyściłam rejestry i zainstalowalam ponownie ale dalej wystepuje ten błąd. Pojawiasię on przy wszystkich dodatkach jakie mam
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @panikuleczka Czyli instalowałaś grę i dodatki z płyt?
    Jak instalowałaś dodatki to wybierałaś domyślne lokalizacje folderów? Jeśli zainstalowałaś wszystkie dodatki razem w jednym folderze, to gra może ich nie czytać.

    Skoro nie działa to chyba będziesz musiała zainstalować grę w wersji cyfrowej, czyli pobrać z twojego konta origin. Możliwe że ten instalator na płytach jest przestarzały i instaluje grę która nie współgra z twoim systemem. Myślę, że nie ma co mordować twojego dysku twardego kolejnymi instalacjami z płyt, skoro to nie działa. Spróbuj zainstalować z origina.

    Oznaczę @EA_Kuba. Może on będzie mieć jakiś pomysł.
  • EA_KubaEA_Kuba Posty: 610 EA Community Manager
    edytowano sierpnia 2018
    Hej @panikuleczka :)

    Podejrzewam, że ponowna "czysta" instalacja gry powinna rozwiązać problem :) Będziesz musiała odinstalować ręcznie wszystkie pliki z gry + usunąć kilka wpisów w rejestrze Twojego komputera. Dokładną instrukcję krok po kroku znajdziesz tutaj (przejdź do części "Gra nie działa - Na PC:")

    Po usunięciu gry pobierz ją za pomocą programu Origin :)

    Edit

    Znalazłem nawet podobny problem na forum który został rozwiązany w wyżej wymieniony sposób :)

    http://forums.thesims.com/pl_pl/discussion/comment/8957727/#Comment_8957727
    Kąciki Twórców Problemy techniczne? - AHQ
  • panikuleczkapanikuleczka Posty: 162 Member
    @EA_Kuba Niestety ale to nie pomogło
  • EA_KubaEA_Kuba Posty: 610 EA Community Manager
    @panikuleczka w takim razie problem może być związany z kluczami, które posiadasz :) Najlepiej będzie jeśli skontaktujesz się z nami telefonicznie. Przed rozmową przygotuj sobie klucz od podstawowej wersji gry, jak i dodatków:)

    Jak zamówić rozmowę z EA?
    Kąciki Twórców Problemy techniczne? - AHQ
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top