Gra nie rozpoznaje 'po zmroku'

Ostatnio dokupiłam do TS3 dodatek 'po zmroku' i w sumie same z niego problemy. Jest to super dodatek ale najczęściej gra go nie rozpoznaje,tj. w programie startu jest zaznaczony jako aktywny w grze ale po załadowaniu miasta wyskakuje okienko o brakującym obiekcie. Chciałam uruchomić grę bez launchera i zauważyłam że Po zmroku jako jedyny dodatek nie ma osobnego folderu na dysku tylko jest dodany do folderu podstawy. Czy tak ma być? Można jakoś na to zaradzić? Bo ciężko tak kilkanaście razy restartować grę aż w końcu załapie że ten dodatek ma tam być.

Komentarz

  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    A masz wersję cyfrową czy instalowaną z płyty?

    Prawdopodobnie źle się zainstalowało. Folder powinien być osobno skoro inne dodatki też są osobno.
    Chyba jedyna droga jaka Tobie pozostała, to odinstalować dodatek i zainstalować go ponownie. Sprawdź dokładnie płytę, może jest uszkodzona.

    Niestety wersję płytową powinno się instalować w kolejności wychodzenia dodatków (od pierszego do ostatniego dodatku), a odinstalowywać w odwrotnej kolejności (od ostatniego dodatku do pierwszego). Zakładając że masz zainstalowane wszystkie dodatki z płyty, musiałabyś odistalować wszystkie dodatki i akcesoria wydane po dodatku "Po Zmroku". Czyli zacząć od końca poniższej listy. Zawiera wszystkie dodatki i akcesoria w kolejności wychodzenia.

    The Sims 3 (czyli gra główna)
    The Sims 3: Wymarzone Podróże
    The Sims 3: Nowoczesny apartament Akcesoria
    The Sims 3: Kariera
    The Sims 3: Szybka Jazda Akcesoria
    The Sims 3: Po zmroku
    The Sims 3: Impreza w plenerze Akcesoria
    The Sims 3: Pokolenia
    The Sims 3: Miejskie Życie Akcesoria
    The Sims 3: Zwierzaki
    The Sims 3: Luksusowy wypoczynek
    The Sims 3: Zostań gwiazdą
    The Sims 3: Słodkie niespodzianki Katy Perry Akcesoria
    The Sims 3: Diesel Akcesoria
    The Sims 3: Nie z tego świata
    The Sims 3: Cztery pory roku
    The Sims 3: Szalone Lata 70. 80. i 90. Akcesoria
    The Sims 3: Studenckie życie
    The Sims 3: Rajska wyspa
    The Sims 3: Film Akcesoria
    The Sims 3: Skok w Przyszłość


    Odinstalowywując sam dodatek Po Zmroku możesz jeszcze bardziej rozwalić grę. Trójka musi jest jak wieża, która musi być budowana i rozbierana w odpowiedniej kojejności, inaczej runie. To oczywiście tyczy się tylko wersji instalowanej z płyty. Jeśli masz pobrane z origina, to możesz odistalować sam dodatek Po Zroku bez konsekwencji.
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    Wersja z Origin,postaram się w weekend przeinstalować :)
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    Dodatkowo teraz widzę że na trybie pełnoekranowym obraz jest bardzo ciemny mimo maks. ustawień jasności ekranu.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    edytowano lutego 2018
    Ten problem był już omawiany choć nie znaleziono rozwiązania.
    forums.thesims.com/pl_PL/discussion/773919/przyciemniony-obraz-w-the-sims-3#latest

    Trzeba będzie poszukać na to odpowiedzi na amerykańskim forum. Teraz mam mało czasu, ale może kiedyś poszukam.
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    Edit: reinstall nic nie zdziałał, folder dalej nie jest osobno,gra strasznie chodzi :|
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Niestety po aktualizacji 1.69 na Origin występują w grze problemy z grafiką i dlatego jest ciemno w grze. Przy wersji pudełkowej gry nie ma tych problemów.
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    Danuta720 napisał użytkownik: »
    Niestety po aktualizacji 1.69 na Origin występują w grze problemy z grafiką i dlatego jest ciemno w grze. Przy wersji pudełkowej gry nie ma tych problemów.

    Tyle że na aktualizacji 1.69 było cacy na full screen,tylko jak dodałam 'po zmroku' to się zaczęło.. nie może być to winą modów czy cc, wszystko jest sprawdzone i dopasowane do aktualizacji.
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Ten błąd pojawia się dopiero po jakimś czasie.
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    Pal licho ciemny ekran....ciągłe wyłączanie się gry to masakra. Wieczne 'Program the sims 3 przestał działać'...
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lutego 2018
    Grałam dzisiaj przez ponad dwie godziny i ani razu gra się nie wyłączyła. :)
    Gra może się wyłączać z:
    - słaby komputer, a gdy masz laptop nie przystosowany do gier to zapomnij o trójce,
    - za bardzo przeładowana CC, wtedy także może się zawiesić launcher,
    - nie usuniecie z komputera plików ze starej gry co skutkuje różnymi błędami (nie wystarczy usunąć gry, trzeba potem przeczyścić komputer, np Cleenaner, następnie w Programie Files sprawdzić, czy wszystko zostało usuniete, jeżeli nie to usunąć ręcznie).
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    Żadna z tych 3 rzeczy nie jest możliwa,ostatnio nawet sporo CC usunełam żeby płynniej chodziło. Może save przeładowany,gram na dużym świecie który sama stworzyłam i do niego przeniosłam rodzinę którą gram od prawie 3 lat :x
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lutego 2018
    A jednak masz jakieś błędy w grze, skoro gra Ci nie działa. Proponuję zatem odinstalować świat, który sama stworzyłaś i sprawdzić grę w innej okolicy.
    Ponadto na forum już wielokrotnie pisano na ten temat, iż granie długo w jednej okolicy powoduje w grze błędy.

    @Edit: Jest jeszcze inny sposób sprawdzenia gry - nie musisz odinstalowywać gry, czy jej dodatków lub/i CC. Wystarczy, że do starego folderu w Moich dokumentach dodasz jakąs nazwę lub numer, np The Sims 3-1 i włączysz grę i następnie do niej wejdziesz , a w Moich dokumentach utworzy się nowa gra, oczywiście będzie bez CC oraz obcych światów . Do tej gry dodawaj malutkimi partiami (po parę CC i jeden świat) obce elementy i sprawdzaj grę.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano lutego 2018
    Nie utworzy się nowa gra, tylko folder TheSims3, który będzie całkowicie czysty (nie zawierający niczego, co doinstalowałaś).

    @MaDzIoLa10
    Instalując cokolwiek z Origina , zanim zaczniesz instalować - sprawdzaj w Originie ścieżkę dostępu (miejsce instalacji). Najprawdopodobniej Po zmroku postanowił sobie wybrać błędną. Nie może być doinstalowany do podstawki, skoro każdy z instalowanych dodatków jest w osobnym folderze. Wersja pudełkowa ostrzega przed takim błędem z automatu.
    Proponuję jeszcze raz przeinstalować grę, utworzyć sobie osobne foldery w miejscu docelowym przeznaczone na każdy dodatek i akcesoria - i do nich wgrywać poszczególne części. Za każdym razem przed uruchomieniem opcji zainstaluj - sprawdzaj w Originie miejsce instalacji - i pilnuj, by instalowały się tam gdzie trzeba. Jeśli wszystkie do tej pory instalowały się osobno - to nie ma potrzeby by im tworzyć dodatkowo foldery, skoro już tworzą to same z siebie. Ale dla upartego Po Zmroku - musisz zrobić wyjątek i "poprowadzić instalację za rączkę" - bo najwyraźniej w Originie zmienia się ta ścieżka automatycznie, a jest błędna. Utwórz więc sama w miejscu gdzie instalujesz grę folder o nazwie Po Zmroku i ten folder wskaż w Originie jako miejsce docelowe instalacji tego dodatku. Być może kolejne dodatki też będą wymagały takiej dedykowanej instalacji.

    P.S. Strzeżonego... Zawsze, zanim rozpocznę instalację - sprawdzam dwa razy, czy instaluję we właściwym miejscu. Tak na wszelki wypadek
  • Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    Nowy folder The Sims 3 równa się całkiem nowa, niezależna gra, o czym napisałam wyżej. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

    Dodatki pobierane z Origina instalują się automatycznie w zakładce Origin-a w programie Files. Jeżeli na dysku domyślnym nie ma takiej zakładki to w momencie instalacji zostaje utworzona. @MaDzIoLa10 napisała wyżej, że widzi w podstawie gry ten dodatek, więc ścieżka instalacji była poprawna, ale kolejność już nie. Przypuszczalnie dlatego został przypisany do podstawy gry, gdyż jego miejsce w kolejce instalacyjnej było już zajęte.
    Marcin wyżej podał kolejność instalacji dodatków, więc jeżeli Madzia posiadała któryś z później wydanych dodatków w momencie instalacji "Po Zmroku" , to sprawa jest jasna. W takim wypadku musi odinstalować całą grę, przeczyścić komputer Cleaner-em, sprawdzić, czy nie zostały jakieś resztki w Programie Files, zrestartować komputer i na nowo zainstalować całą grę, według kolejności wydania każdego dodatku.
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    W weekend jeszcze raz przeinstaluję i pousuwam pliki SNAP z zapisu przez s3pe...w tym momencie po reinstalce samego dodatku simsy nie wyłączają się,najdziwniejsze że największa poprawa była po wyczyszczeniu folderu DCBackup...Miasto znowu uzupełnię budynkami od nowa i powinno śmigać jak marzenie :D

    wi2ep7ikuig7.jpg
    Bardzo dobrze się dzisiaj grało :)
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Cieszę się, że trójka ma jeszcze tylu fanów. Na pewno jest ich bardzo wielu, ale niekoniecznie trafiają tu na forum, albo też się nie ujawniają - tak wygodniej. Dawno temu, gdy jeszcze zaglądałam na www.simsdistrict.pl to zawsze widziałam masę ludzi kręcących się po dziale tzw uliczek (download), ale nie zostawiających nawet pół słowa podziękowania. A przecież pobierali naprawdę ładne i dopracowane parcele, simów czy wzory tapet i dywanów, obrazków, etc..

    Kiedyś zachowanie folderu dc backup miało duże znaczenie dla osób wysyłających swoje prace na giełdę wymiany. Dziś w zasadzie chyba nikt tam niczego nie wysyła - raczej przeszukuje zasoby GW i pobiera.

    A teraz o tym jak i gdzie instalują się do gry pobrane z netu pliki.

    Wielokrotnie o tym pisałam - gra instaluje sobie zawartość dodatkową (store i cc) w trzy różne miejsca, i są to ciągle te same pliki. Pierwsze miejsce to folder downloads w Dokumenty/EA/TS3 . Tam lądują obiekty instalowane w formacie simspack ( i tylko za pomocą launchera możemy je do gry zainstalować). Po zainstalowaniu simspacków bezwzględnie je usuwamy - zgrywając na płytę lub zewnętrzny dysk, bo po zainstalowaniu są już KOMPLETNIE niepotrzebne w tym miejscu - pozostawienie ich niepotrzebnie obciąża grę.

    Drugie miejsce - to wspomniany przez ciebie folder dc backup. Tam lądują obiekty z simspacków rozebrane do części pierwszych, czyli natywnej postaci packages (ciągi cyferek i literek). Te pliki rozebrane na elementy podstawowe są później pakowane wraz z wysyłanym na giełdę wymiany Simem, parcelą lub wzorem. Jeśli je usuniesz, nic się nie stanie (tak jak z tymi simspackami z folderu downloads), ale twoje domki czy simowie nie będą mieć na sobie ani jednej z rzeczy, które sobie doinstalowałaś (skórki, włosy, ubranka, mebelki czy rośliny oraz wzory tapet ściągnięte z netu.
    Ale skoro nie wysyłamy niczego od dawna na GW, to nie ma czego żałować.
    Bo gra wszystkie twoje doinstalowane obiekty upycha jeszcze w wielkie pliki zbiorcze (po ok 200MB każdy), a te pliki tworzą się w folderze dc cache.
    Reasumując - jeśli nie opróżnisz folderu downloads i dc backup, a zainstalowałaś ok 10GB dodatków, to tak naprawdę gra musi udźwignąć prawie 30GB - 10 jest w downloads, kolejne dziesięć (dokładnie tego samego "towaru") jest w dc backup, i prawie 10GB (prawie - bo gra te pliki zbiorcze w pewien szczególny sposób kompresuje) - jest w ostatnim, najważniejszym dla gry miejscu - czyli w dc cache!

    Jedynie usunięcie zawartości dc cache spowoduje, że usuniesz bezpowrotnie doinstalowane pliki.

    Jest jeszcze jedno miejsce w grze - folder Mods/Packages. Tam wkładamy pliki w postaci packages, ale nie są to elementy tych plików, które instalowaliśmy za pomocą launchera. Są to po prostu rozpakowane simspacki (lub odwrotnie - pliki cząstkowe, natywne, nie spakowane do archiwum (simspacki są archiwami). Istnieje teoria, że pliki packages bardzo spowalniają grę, dlatego powinno się ich mieć jak najmniej. Lub za pomocą specjalnego programu zapakować je w wielkie pliki zbiorcze - takie same jak te, które są w folderze dc cache. Z kilku osób, które znam, które tak robią - nasza forumowiczka @anie_1981 w ten sposób usprawnia swoją grę. Ale nie wiem, czy zachowała swoje doskonałe poradniki jak tego dokonać (nie jest to łatwe).

    Trochę inaczej jest ze światami. Te instalują się jeszcze w Installed Worlds, więc po odinstalowaniu ich za pomocą launchera musimy wejść do folderu installed worlds i stamtąd ręcznie wywalić pliki tych światów. Oprócz tego - jeśli się chce grę oczyścić z pamięci granymi światami - usuwamy pliki cache z folderu TS3 (tego w Dokumentach rzecz jasna)
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    edytowano lutego 2018
    Alicja napisał użytkownik: »
    A teraz o tym jak i gdzie instalują się do gry pobrane z netu pliki.

    Wielokrotnie o tym pisałam - gra instaluje sobie zawartość dodatkową (store i cc) w trzy różne miejsca, i są to ciągle te same pliki. Pierwsze miejsce to folder downloads w Dokumenty/EA/TS3 . Tam lądują obiekty instalowane w formacie simspack ( i tylko za pomocą launchera możemy je do gry zainstalować). Po zainstalowaniu simspacków bezwzględnie je usuwamy - zgrywając na płytę lub zewnętrzny dysk, bo po zainstalowaniu są już KOMPLETNIE niepotrzebne w tym miejscu - pozostawienie ich niepotrzebnie obciąża grę.

    Drugie miejsce - to wspomniany przez ciebie folder dc backup. Tam lądują obiekty z simspacków rozebrane do części pierwszych, czyli natywnej postaci packages (ciągi cyferek i literek). Te pliki rozebrane na elementy podstawowe są później pakowane wraz z wysyłanym na giełdę wymiany Simem, parcelą lub wzorem. Jeśli je usuniesz, nic się nie stanie (tak jak z tymi simspackami z folderu downloads), ale twoje domki czy simowie nie będą mieć na sobie ani jednej z rzeczy, które sobie doinstalowałaś (skórki, włosy, ubranka, mebelki czy rośliny oraz wzory tapet ściągnięte z netu.
    Ale skoro nie wysyłamy niczego od dawna na GW, to nie ma czego żałować.
    Bo gra wszystkie twoje doinstalowane obiekty upycha jeszcze w wielkie pliki zbiorcze (po ok 200MB każdy), a te pliki tworzą się w folderze dc cache.
    Reasumując - jeśli nie opróżnisz folderu downloads i dc backup, a zainstalowałaś ok 10GB dodatków, to tak naprawdę gra musi udźwignąć prawie 30GB - 10 jest w downloads, kolejne dziesięć (dokładnie tego samego "towaru") jest w dc backup, i prawie 10GB (prawie - bo gra te pliki zbiorcze w pewien szczególny sposób kompresuje) - jest w ostatnim, najważniejszym dla gry miejscu - czyli w dc cache!

    Jedynie usunięcie zawartości dc cache spowoduje, że usuniesz bezpowrotnie doinstalowane pliki.

    W obu miejscach pliki są usunięte,zachowuję tylko DCCache a wszystkie packages w mods/packages trzymam w plikach zbiorczych,nie jest tego dużo :) 19 lat na karku ale gram kiedy mogę :lol:
    Post edited by MaDzIoLa10 on
  • MaDzIoLa10MaDzIoLa10 Posty: 63 Member
    edytowano lutego 2018
    Dzisiaj już kilkanaście razy się przekonałam ze po dodaniu po zmroku nie mogę absolutnie niczego z 'buydebug' używać - gra albo utknie na wczytywaniu spowrotem do podglądu miasta albo przy zapisywaniu. Wtf D:

    EDIT: Powodują to fixy do store,na czas budowy z ew. wykorzystanie buydebug lub basenem muszę wyrzucić je. :dizzy:
    Post edited by MaDzIoLa10 on
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Bardzo mi przykro. Nie wiem co ci jeszcze mogę poradzić... Coś na pewno jest nie tak...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top