Przyciemniony obraz w The Sims 3

Hej, mam problem: ostatnio grając w Trójkę zauważyłem, że obraz w niej się ściemnił do tego stopnia, że nie da się po prostu grać. Co prawda na zminimalizowanym oknie wszystko jest OK, ale jednak to nie to samo. Niedawno, przed tym jak pojawił się ten problem, próbowałem jakoś podkręcić Simsy, żeby były bardziej wydajne - instalowałem 3booter z fps limiterem, usuwałem foldery z dcbackup oprócz ccmerged.package , zmieniałem Memory Usage Limit, zmieniałem priorytet z normalnego na wysoki, przestawiałem opcje graficzne, zmieniałem coś w panelu sterowania Nvidia, nawet instalowałem od nowa całą Trójkę i nic :(. Wiem, że może to być przeze mnie ale bardzo bym prosił o pomoc.
Specyfikacja Komputera:
System: Windows 8.1 64-bitowy
Procesor: AMD Athlon II X3 455
Karta Graficzna: GeForce GTX 750 Ti
RAM: 8 GB

P.S. The Sims 3 wraz z dodatkami jest na Originie, nie mam nic na płycie.

Komentarz

  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano stycznia 2018
    Problem prawdopodobnie jest wynikiem grzebania w panelu karty graficznej.
    Pozostałe czynności są OK. To co usuwałeś można usuwać spoko. 3booter i limiter też nie mają z tym nic wspólnego.. Przestawianie opcji graficznej w panelu gry też nie może wpływać na pracę karty.
    Grafike w ten sposób mozna spieprzyć tylko grzebiąc w fabrycznych ustawieniach karty. Postaraj się przywrócić stan pierwotny tam.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    ProPlayeroProPlayero Posty: 7 Member
    Niestety to nie to :(. No trudno, muszę się przyzwyczaić do gry w trybie okienkowym. Ale i tak dzięki za odpowiedź :smile:
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member

    Program 3booter potrzebny jest tylko do włączania gry - nie zmienia obrazu, jedynie fps limiter pozwala na lepszą grafikę i chroni twoją kartę graficzną pod warunkiem, że umiesz się nim posługiwać.

    Fps limiter instaluje się w: C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\FPS_Limiter_0.2, trzeba ustawić w nim ilość klatek, a następnie z ikonki TS3W.exe.limited trzeba zrobić skrót na pulpicie komputera i tylko za pomocą tego skrótu włączać grę.

    Jeżeli twoja gra podłączona została do Origin (nie posiadasz wersji pudełkowej gry wydanej przed 2012 rokiem) to niestety FPS_Limiter do niczego ci się nie przyda, a także nie przyda się 3booter.

    Jeżeli grasz na laptopie to masz problem, bowiem trójka nie nadaje się na laptopy. Przeczytaj co napisała tutaj Alicja: http://forums.thesims.com/pl_PL/discussion/771974/komputer-do-sims-3-ze-wszystkimi-dodatkami

  • Opcje
    ProPlayeroProPlayero Posty: 7 Member
    Gram na komputerze stacjonarnym, a tych programów już nie używam, bo przeczytałem wcześniej, że do wersji cyfrowej się nie przydadzą. Podałem je tutaj, gdyż myślałem, że to mogło w jakimś stopniu popsuć grę. Dzięki twojej odpowiedzi wiem, że to nie to. Nadal jednak nie naprawiłem problemu - gram na zminimalizowaniu. :(
  • Opcje
    edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    Nie tylko Ty tak masz, to też mój problem, zastanawiam się czy dotyczy to tylko wersji cyfrowej?
  • Opcje
    ProPlayeroProPlayero Posty: 7 Member
    Nie jestem w stanie odpowiedzieć na tego typu pytanie; pierwszy raz coś takiego mi się przydarzyło :(.
  • Opcje
    edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    Próbowałam rozjaśnić programem gamma control, niestety też działa tylko w oknie.
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Też mam wersję cyfrową ale nie mam tego problemu.
    Wychodzą mi za to bardzo ciemne zdjęcia jeśli robię je printscreenem.
    Jeśli robię zdjęcia za pomocą "C" to wyglądają normalnie. Zrobione Prtsc wyglądają za to tak.

    yd12ytv3zrw8.jpg

    Warto nadmienić że jest to środek dnia i nie ma tam dachu.
    Czy tak to właśnie u Was wygląda?
  • Opcje
    edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    No u mnie nie aż tak ciemno, ale najgorzej jest wieczorem na zewnątrz w pomieszczeniach zawsze jest ciemnawo. Mozaikę tę z cenzury mam czarno-pomarańczową a zdaje mi się, że była kiedyś szaro-niebieska? Albo mi pamięć siada na starość...
  • Opcje
    chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    @edakraft2 Cenzura nie ma kolorów a tylko rozmywa to co znajduje się za nią. Czyli najczęściej odcień skóry simów bliski do koloru pomarańczowego. :wink:
  • Opcje
    edakraft2edakraft2 Posty: 1,043 Member
    edytowano stycznia 2018
    No u mnie ma kolor czarny czasem nawet wygląda jak czarny kwadrat, czasem jest czarna z niewielkim dodatkiem czerwieni lub pomarańczowego. Może mi się tylko wydaje że gra jest ciemniejsza, długo grałam w 4.
  • Opcje
    ProPlayeroProPlayero Posty: 7 Member
    edytowano sierpnia 2018
    U mnie jest obraz dokładnie taki jak chojrak pokazał przez całą simową dobę i to jest najgorsze...
    I jak? Nikt nie ma pomysłu w czym rzecz?
    Post edited by ProPlayero on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top