Co myślicie o moim challengu do sims 2?

o jest mój pierwszy challenge który jest skierowany do osób lubiące sims 2 i tematyke zombie.Pomysł na challenge znalazłem w mandze High school of the dead która stała się moją inspiracją.

Challenge zaczyna się po wybraniu rodziny którą chcemy grać(jeśli zrobimy własną rodzinę to musi się w niej znajdować Tylko jeden sim) Mamy 7 dni (najlepiej napisać na kartce liczby od 1-7 i skreślać po ukończeniu dnia na parceli mieszkalnej. Czas na parcelach publicznych się nie liczy) W tym czasie nasza rodzina musi kupować jedzenie w sklepie,ubrania lub też dołączać simów do swojej rodziny poprzez interakcje wprowadź. W tym czasie nie ma żadnych ograniczeń. sim może brać ślub,rodzić dzieci itp.poprostu beztroskie życie. Po upływie tygodnia nasi simowie dostają komunikat o nieznanej infekcji i mają za zadanie pozostać w domu czyli muszą się zwolnić z pracy(dzieci mogą chodzić do szkoły,niestety nie znam moda na usunięcie szkoły lub coś w tym stylu) Simowie nie mogą wychodzić poza parcele domową(nawet na ulice tylko mają dostęp do miejsc zabudowanych np płotem o wysokości prawie normalnej ściany) Tak żyjemy przez kolejny tydzień siedząc w domu. Po upływie kolejnego tygodnia usuwamy wszystkie elektryczne rzeczy typu lampy,telewizory,komputery itp. Mamy wtedy za zadanie wejść do otoczenia i za pomocą kostki do gry (to mój pomysł) trzeba wejść w każdą rodzine zamieszkującą otoczenie i decydować czy dany sim przeżyje apokalipse(jeśli sim uzyska więcej niż 3 kropki to sim przeżyje,jeśli wyleciałoby 3 kropki lub mniej to sim ginie za pomocą kodu lub za pomocą modów zrobić go zombie)
Tak się zaczyna apokalipsa
Zasady:
-nie używaj kodów chyba że są konieczne
-sim nie może pracować(zarabia za pomocą malowania obrazów itp)
-sim po upływie pierwszego dnia epidemi może kupić samochód do naprawy dzięki któremu każdy sim z rodziny może pojechać na parcele publiczną Tylko Raz i tylko jeden sim jednego dnia. Na parcelach można kupić pożywienie ale to zależy od wskaźnika nastroju. jeśli jest czerwony to jedzenie do 50 simoleonów, jeśli zielony do 200 złoty do 400 a platyna do 600
-simowie nie muszą chodzić do sklepów żeby mieć jedzenie mogą uprawiać ogród lub łowić ryby.(nie można kupić lodówki) jeśli nasze zapasy się wykończą to można wyprowadzić się na inną parcele mieszkalną z lodówką.
Członkowie grupy
Dowódca
-sim dowódca musi mieć 10 poziom charyzmy
-musi mieć wszystkich członków grupy jako przyjaciele
-musi mieć 10 poziom logiki
-musi mieć 10 poziom kondycji
Ogrodnik
-ogrodnik musi mieć conajmniej brązową rangę ogrodnika
Kucharz
-musi mieć 10 poziom gotowania
-musi mieć conajmniej brązową rangę w łowieniu i ogrodnictwie
Pielęgniarka
-musi mieć 10 poziom sprzątania
-musi mieć conajmniej brązową range robienia bukietów z kwiatów(dlatego że najleprze bukiety mają zdolność wolniejszego opadania potrzeb co wziąłem jako np zioła lecznicze)
-pielęgniarka musi mieś własny pokój z łóżkami
-jesli sim zachoruje to musi tylko w tym pokoju przebywać,wtedy pielęgniarka musi 24 na dobe też w tym pomieszczeniu przybywać
Projektant(jeśli ma się złotą rangę można szyć własne ubrania dla grupy)
-sim ten musi mieć conajmniej brązową rangę szycia
-sim musi mieć 10 poziom kreatywności
Zarażenie
sim może się zarazić chorobą zombie podczas nawet jednej interakcji towarzyskiej z zombie. Taki sim roznosi chorobę i każda interakcja towarzyska z innym członkiem grupy powoduje jego zarażenie. Tacy simowie muszą być odizolowani od reszty członków i zamienieni za pomocą kodu w zombie. Takie zombie możemy zachować albo zabić za pomocą kodu
Dzieci
simka może zajść w ciąże ale to wiążę się z ryzykiem utraty życia. Tutaj wziąłem przykład z The walking dead gdzie...
SPOILER
lori ginie poprzez cesarskie cięcie
Podczas gdy simka urodzi to rzucamy kostką (tak samo działa jak przedtem że jak więcej niż 3 to wygrywa) Simka która niestety dostała mniej niż 3 kropki to musi umrzeć za pomocą kodu
Zwierzęta
sim może przygarnąć zwierze tylko bezdomnie (nie może kupić go)
Challenge się kończy kiedy simowie wszyscy zginą
Ten challenge jest jeszcze ulepszany, jeśli macie pomysł co mógłbym dodać to piszcie
PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY

Komentarz

  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    edytowano grudnia 2017
    Nie gram aktualnie w Dwójkę ale pomysł ciekawy tylko uprościłbym troszke tzn mniej zasad lub bardziej skrótowo napisane bo na pierwszy rzut oka wyzwanie z powodu długiego ciągu znaków wydaje się mordercze (choć chyba nie jest az tak bardzo przynajmniej na początku).
    Ogólnie bardzo ciekawy pomysł zawsze podoba mi się taki sposób na grę by np także grać ludzikami w niby innej epoce, co wymusza np brak jakichś rozrywek czy tak jak tu nie mal całkowity brak hasania po mieście i zakupów po sklepach.
    Chodzi w tym o to by poprostu przeżyć jak najdłużej ?
  • Opcje
    Wszystko spoko, tylko morze dodaj jakieś dobre zakończenie. ;)
  • Opcje
    xCollinaxCollina Posty: 62 Member
    Ja wiem jak usunąć szkołę! Znaczy... Że nie przyjedzie autobus i takie tam. Zastawcie całą ulicę jakimiś rzeczami, i z bani. U mnie działało xD

    Co do czelendża to bardzo fajny, podoba mi się.
    888infinity
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top