The Sims 4 Psy i Koty

«1
Hejka kochani wiecie ile mniej więcej żyją psy i koty w The Sims 4?

Komentarz

  • Opcje
    ZireaelZireael Posty: 14 Member
    Gdzieś wyczytałam, że połowę Simowego życia, aczkolwiek jeszcze tego nie sprawdziłam, więc w 100% nie jestem pewna.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Z tym nie ma problemu - wystarczy kupic w lecznicy w szafce z lekami przysmak na odmlodzenie zwierzaka. Trzeba jednak uwazac bo jak sie to kupi doroslemu zwierzakowi to po spozyciu odmieni sie w szczeniaka. Ale umiejetnosci tresury mu nie znikna - tyle tylko, ze mozna bedzie ich uzywac jak znow dorosnie, co sie stanie po trzech simowych dniach,
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Czy jeśli ustawiamy simów na życie "wieczne" to czy zwierzaki tez żyja i nie starzeja się bez końca czy jednak takie ustawienie zwierzaków nie dotyczy ?
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Dotyczy tak samo jak sima. Ale jesli nie chcesz takiego ustawienia, to gdy zwierzak osiagnie wiek seniora kupujesz mu przysmak na odmłodzenie w szafce co stoi w klinice dla zwierzat.
    W odroznieniu do sima któremu eliksir mlodosci cofa wiek tylko do poziomu zero tej samej grupy wiekowej w ktorej sim jest, ten lek cofa wiek zwierzakowi o cala grupe wiekowa w dół. Czyli jak to dasz dorosłemu psu dostaniesz szczeniaka :)
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    kate_lupkate_lup Posty: 110 Member
    edytowano grudnia 2017
    Wszystko fajnie, czekałam na ten dodatek. Wyhodowałam swoje pierwsze szczeniaki i sprzedałam, choć jakby ktoś chciał na tym zarabiać, to powodzenia życzę. Namówienie moich psów, żeby łaskawie zechciały się "postarać" o potomstwo trwało tyle czasu, że już zaczęłam się obawiać czy im pikselowego życia starczy. W końcu jednak przyszły na świat dwie kluski, z wyłupiastymi oczami (po tatusiu :D). Dwie, a gdzieś czytałam, że w świecie simów to tylko jednoszczeniakowe mioty, a tu masz, jakiś bonus mi się trafił. Co do samego dodatku... Pogodziłam się nawet, że nie będzie moich ukochanych koni, ja wiem świat nie jest w czwórce otwarty, ale ja bym sobie znalazła odrobinę miejsca na przejażdżki. Choćby wkoło domu. Trudno jednak, nie dodali to nie, mogę bez tego żyć. Ale że po raz kolejny skopali mi jamniki, nie mogę przeboleć :/. Tak wiem, gdzieś już o tym wspominałam, ale nadal mam taki niesmak z ich powodu, że musiałam pomarudzić, wybaczcie.
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    Czy psy musza zalatwiac sie na werandzie, a moim simowie pozniej musza to sprzatnac? Czy jest jakis inny sposob? Poczas spaceru tylko sikaja :#
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano lutego 2018
    @1985Martha
    Nalezy odejsc z psem od domu i klikajać na psa wybrac poproś o załatwienie. To samo mozesz zrobić na spacerze ale wtedy opcja spaceru sie konczy. Trzeb wrócić simem do domu i psa zawołać. No niestety jak je wyslesz same tylko poleceniem, to werandę mają najblizej. Ale nie musisz tego sprzątać simem o ile to nie jest mocz. Kupke można przesunąć myszką do kosza tak jak talerz ze stołu.
    Koty są lepsze, bo mają samo sprzątającą się kuwetę, a tresować je mozna tak samo jak psy.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    Dzieki za pomoc ;)
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    Jak mozna kupic przysmak w klinice? Klikam na szafke z lekami i nic? Pytanie 2 czy zwierzaki mozna tylko adoptowac?
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    @1985Martha
    To musi dzialać te klikanie! Jesli nie działa to winno może jest jakieś CC lib nieaktualny mod w foderze mods,
    Wejdz na Origin prawym myszy na okladke gry w Bibliotece - opcja napraw gre. Jak nie zadziała wyjmij folder mods na pulpit i sprawdz czy dalej masz ten problem.
    Ostatnią opcją jest ze masz nie oryginalna klinike, ale cosik z Galerii gdzie źle ustawiono meble. Takie parcele uzytkowe publiczne jak restauracje czy kliniki trzeba pobierac od renomowanych i pewnych Twórców . Na naszym forum swietna kliikę zrobiła Kropka w Galerii Jasna - a poniewaz sama w niej grala jest stestowana na maksa.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    Klinike pobralam z gry, tam gdzie sie pobiera domy, parcele i simow, a lodowke wstawilam sama...boje sie naprawiac gre bo po ostatniej naprawie gra mi padla i musialam instalowac na nowo :#
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    edytowano lutego 2018
    Naprawilam blad ale nic sie nie zmienilo, kupilam inna tania klinike i jest to samo, drogiej nie moge bo nie mam tyle kasy, jak mam pobrac klinike Kropki i skad?
  • Opcje
    Danuta720Danuta720 Posty: 3,547 Member
    edytowano lutego 2018
    @1985Martha, niestety nie wystarczy postawić w klinice lodówki, trzeba ją najpierw zaopatrzyć w leki, które twój sim musi sam wyprodukować. Z reguły w Galerii większość takich specjalnych parcel nie posiada zaopatrzonych lodówek, więc musisz zapełnić ją sama.
    W tym celu na swojej mieszkalnej działce ustawiasz dwa urządzenia do wytwarzania lekarstw oraz przysmaków. Gdy sim osiągnie 3-4 poziom weterynarza będzie mógł wyprodukować leki. Po wyprodukowaniu leków oraz przysmaków musisz zapełnić nimi lodówki w klinice. Najpierw jednak musisz stać się jej właścicielem.

    @Edit, kliniki EA także mają puste lodówki, bodajże wyjątkiem jest klinika ustawiona w Brindleton Bay (Szp-on-ital w Brindleton) prowadzona przez rodzinę Delgato, ale nie sprawdzałam jej z innym właścicielem, więc po usunięciu tamtej rodziny może się okazać, że lodówka będzie pusta.
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    Dzieki bardzo za odpowiedz...wiec ide produkowac ;)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano lutego 2018
    Ta klinika oryginalna EA która stoi postawiona przez grę w Brindleton Bay ma lodówke full. Wyglada na to ze jak sie ma zwierzaka, to nie nalezy tej kliniki nawet palcem tykać, nic tam zmieniać ani przestawiać - no chyba ze sie gracz jak zwierzak zachoruje zmusi swojego sima do rzucenia dotychczasowej pracy, kupi klinikę i zacznie produkować sam ten potrzebny lek, bo bez pracy w klinice poziomu potrzebnego do produkcji leku miec nie bedzie i nawet jak kupi z debug sprzet do produkcji leku i postawi go w chacie to i tak nie nedzie umiał leku wyprodukowac, Zabawne jest ze jak ma juz ten poziom to moze ciepnac prace i produkowac sobie sam ten lek. To dziala tak jak kariera naukowca. Mozesz niepracowac juz w instytucie ale dalej umiesz wyprodukowac wszystko, czego sie naumiałeś o ile masz sprzet. do tego w domu.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    hej Wszystkim. Moj problem polega na tym,że zatrudniłam pracownikow do kliniki, wyszkoliłam ich. Potem postanowilam zagrac jednym z pracownikow ( z reszta jest to rodzina ktora wczesniej grałam). gdy wróciłam do poprzedniej rodziny własciciela kliniki ktorym zatrudniałam simow. Jedenz weterynarzy wsiąkł... poprostu nie pracuje juz u mnie... wiec zagrałam kolejny raz rodziną pracownika szukajac opcji by sie na nowo zatrudnił w klinice bo włascicielem juz go nie mogę wynając. i widze tylko jedno rozwiazanie ktore mnie nie satysfakcjonuje... kupic kolejna klinikę tym pracownikiem i wtedy bedzie znow weterynarzem.... Chcę by wrócił na swoje miejsce..... asle chyba nie mozna miec dwoch aktywnie granycg rodzin w jednej klinice
  • Opcje
    1985Martha1985Martha Posty: 18 Member
    Orientuje sie ktos czy zwierzaki ktore mi sie urodzily moge tylko oddac do adopcji czy tez sprzedac?
  • Opcje
    Just_JustaJust_Justa Posty: 3 Member
    Mam pytanie odnośnie prowadzenia kliniki weterynaryjnej. Korzystając z opcji "poproś o wytworzenie", proszę pracowników o tworzenie przysmaków. Nigdzie jednak nie mogę tych przysmaków znaleźć, a przecież pracownik je wytwarzał. Znajdują się one gdzieś czy to stracony czas?
  • Opcje
    xCollinaxCollina Posty: 62 Member
    Just_Justa napisał użytkownik: »
    Mam pytanie odnośnie prowadzenia kliniki weterynaryjnej. Korzystając z opcji "poproś o wytworzenie", proszę pracowników o tworzenie przysmaków. Nigdzie jednak nie mogę tych przysmaków znaleźć, a przecież pracownik je wytwarzał. Znajdują się one gdzieś czy to stracony czas?

    Mogę tylko gdybać, bo nie bawiłam się jeszcze w klinikę weterynaryjną, ale podejrzewam że mają je w wyposażeniu. Nie ma możliwości by samemu je wytworzyć, czy tylko pracownik ma taką możliwość? Może jakiś skill do tego jest potrzebny
    888infinity
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top