Problem: MC Comand Center, orientacja, dziecko w parze jednopłciowej

Hej, niedawno pobrałam moda MC Comand Center do Sims4. Mam teraz z nim pewien problem - włączyłam sobie powiadomienia o ciążach niegranych simów i duża część ciąż jest ze związku kobiety z kobietą. Jak to wyłączyć ? Niby w opcjach zaznaczyłam że tylko pary hetero mogą mieć dzieci, ale jest inna opcja gdzie do wyboru jest kto ma być zapładniany "cel" czy "inicjator" i nie ma opcji "żaden" strasznie mnie to denerwuje. Wspomnę tylko że w małżeństwach facetów tak się nie dzieje (nie mają potomstwa). Przecież to nie możliwe że kobieta zapładnia kobietę a w drzewie genealogicznym tak jest :s

Drugi problem polega na orientacji seksualnej simów, nijak nie mogę znaleźć opcji ustawiania jej, a denerwuje mnie że teraz w mieście mam pół simów hetero pół homo. Da się jakoś zmienić orientację simów oraz ogólną orientację społeczeństwa tak żeby zmniejszyć szanse na pojawienie się homoseksualisty aby całkowicie ich nie usunąć?

Dziękuję z góry za pomoc <3

Komentarz

  • Opcje
    SimBuscus7SimBuscus7 Posty: 103 Member
    Cześć,
    Żeby rozwiązać Twój problem z ciążami i małżeństwami musisz wejść w opcje
    MC Pregnancy -> Wybór partnera -> Płeć Partnera - i tam określić tylko mężczyzn.
    MC Pregnancy -> Wybór partnera -> Tylko Homo lub Hetero i tam określić tylko Hetero
    Przy takich ustawieniach nie powinny występować ciąże w parach jednopłciowych. Chyba, że masz jeszcze jakiś mod, który ingeruje w ciąże.
    Opcja, w której się wybiera kto ma zachodzić w ciąże w parach jednopłciowych dotyczy tylko interakcji inicjowanych przez gracza.

    Jeżeli chodzi o orientacje Simów, to nie znalazłem opcji, która by globalnie określiła procent orientacji.
    MC Pregnancy -> Wybór Małżonka -> Tylko Homo lub Hetero - tu możesz określić, że gra będzie generowała tylko pary Hetero. A jeżeli chcesz trochę urozmaicenia, to możesz oznaczyć pojedynczych Simów do tego, aby mieli romanse tylko z Simami tej samej płci.
    Klikasz na Sima -> MC Command Center... -> Oznaczenia Sima -> MC Pregnancy -> Oznacz jako zawsze homo.
    Mój Simblr z CC i modami: http://simbuscus.tumblr.com/
  • Opcje
    QsaQsa Posty: 20 Member
    Klikasz na Sima -> MC Command Center... -> Oznaczenia Sima -> MC Pregnancy -> Oznacz jako zawsze homo.

    Nie mam tej opcji właśnie :/ A resztę ustawiłam tak jak napisałeś zobaczymy czy pomoże.

    Mam jeszcze WickedWoohoo z modów "seksowych" ale nie wiem czy to ma wpływ na niegrane rodziny
  • Opcje
    SimBuscus7SimBuscus7 Posty: 103 Member
    W sensie, że jak klikasz na Sima to nie ma MC Command Center? Czy nie masz konkretnej opcji oznaczania?

    Co do WickedWoohoo to nie zdążyłem się zapoznać jeszcze z tym modem od kiedy wróciłem do TS4, więc nie wiem czy tam są jakieś opcje, które wpływają na niegranych Simów. Tu musiałby się wypowiedź ktoś kto korzysta z tego modu.
    Mój Simblr z CC i modami: http://simbuscus.tumblr.com/
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano listopada 2017
    @SimBuscus7
    Jesli chodzi o opcje na simie
    Klikasz na Sima -> MC Command Center... -> Oznaczenia Sima -> MC Pregnancy -> Oznacz jako
    to ta opcja jest dostepna tylko na simach NPC - niegranych i tych niegranych ale wprowadzonych do gry przez gracza.
    I ja uwazam ze jest skopana nie wiem czy przez EA czy w modzie. Czyli nawet jesli oznaczysz tak NPC lub te niegrane wlasne simy, to to dzialac nie bedzie. A raczej bedzie dzialas ale odwrotnie. Zastanawialam sie czy ta opcja przez pomylke nie zostala ustawiona odwrotnie ogladajac simow NPC tak oznaczonych w akcji.
    Moze to jest powod tych zwiazkow kobieta kobieta wspomnianych w pierwszym poscie. Cos z tymi opcjami hetero i homo jest nie tak.
    To ze nie mozna tego ustawic na granych simach to jest duzy bol takze,
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    SimBuscus7SimBuscus7 Posty: 103 Member
    Czy ktoś jeszcze ma problem z oznaczaniem Simów?
    W sensie jak oznaczacie sima, żeby miał zawsze związki hetero, to jednak ma związki z przedstawicielami tej samej płci?
    I odwrotnie oznaczacie jako homo, a Sim i tak spotyka się z przedstawicielami płci przeciwnej?
    Mój Simblr z CC i modami: http://simbuscus.tumblr.com/
  • Opcje
    QsaQsa Posty: 20 Member
    Czyli żeby oznaczyć tych simów jako zawsze hetero nie mogę wejść w rodzinę tylko jakoś spotkać ich na mieście (a pierw oznaczyć jako niegranych), bo inaczej nie widzę właśnie tej opcji :neutral:

    @kreatora
    Działa odwrotnie? Czyli żeby były hetero muszę je oznaczyć jako homo? :dizzy:
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Generalnie ta opcja nie dziala wcale - ani normalnie ani odwrotnie. Mozna oznaczac, ale to nie wplywa na zachowanie simow. Szczegolnie jest to widoczne na spotkaniach klubowych, ale oswiedzajac nie grane rodziny widac, ze tez nie dziala . Trzy damy mieszkajace razem wszystkie oznaczone jako zawsze hetero nie maja z tym oznaczeniem zadnego problemu i zupelnie im to nie przeszkadza w romansowaniu ze sobą.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    QsaQsa Posty: 20 Member
    Kurde to zrąbali tą opcję, może jeśli będzie dostępna opcja Mc Comand 4.0 dla normalnych użytkowników będzie działać lepiej :/ mam nadzieje taką przynajmniej. Chociaż to i tak żmudna robota oznaczać tak wszystkich simów żeby byli hetero a poszczególnych tylko do homo, więcej roboty niż pożytku. Przydałaby się opcja która wprowadza % homo w całym mieście i losuje do tego simów. Może kiedyś wejdzie. Także dziękuje za odpowiedzi, pogrzebie jeszcze i zobaczę co da się zrobić. Jakbyście mieli kiedyś inne pomysły to piszcie.
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano grudnia 2017
    Na moje jest to niedorobka EA. Zastanawialam sie nad tym. Z punktu widzenia gry jeden piksel nie rozni sie od drugiego. Wyznacznik plci w zasadzie jest malo wazny . Jedyne co rozni plcie oprocz wygladu w czystej grze bez modu , ze facet nie moze zajsc w ciaze choc i od tego jest wyjatek w wypadku porwan kosmitow.
    W sumie plec tutaj to tylko opakowanie zwenetrzne zapisu pliku sima w CAS. Czytaj , kazdy moze romansowac z kazdym bo tak w orginalnej grze to EA ustawila nie zamierzajac sie bawic w roznicowanie zachowan sima w zaleznosci od tego jakiej plci jest ten osobnik.
    Po prostu ulatwiono sobie życie zaslaniając sie wykretem , ze oni sa tacy liberalni wiec i gra jest liberalna.
    Jesli nie ma w oryginalnej grze takich dopracowanych ustawien to zaden mod nic tu nie poradzi, Bo mozna modyfikowac to co w grze jest zawarte , zmieniac te skrypty EA. Ale nie wiem czy jest mozliwe dopisywac do tych skryptow zupelnie nowa zawartosc, ktorej EA tam nie umiescila.
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Elu - jest możliwe - obserwując modyfikacje na pewnych stronach :) Sama wiesz :)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    Ano własnie Alu - cala ta rozmowa dotyczy pewnej modyfikacji i choc Tworca jej jest genialny, ta wlasnie opcja - jego dzieło - nie działa tak jak powinna. Pytanie jest dlaczego..
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    Dołączę się...
    Mój Sim, nastolatek (z włączonymi flirtami z dorosłymi), niby ma ustawione 100% na female, ale strasznie "leci" na brunetów (Mortimer, Don Lothario) - wystarczy, ze z nimi zagada (a leci sam, bez mojej pomocy!), a już mu się załączają flirty i psoty do tych panów (+ pragnienia, same czarne, brodate i wąsate głowy!). Usilnie próbuję go tego oduczyć (to grząski temat, nie chcę nikogo urazić i nie jestem homofobką - broń Boże! - ale akurat zależy mi, aby ten konkretnie Sim lubił panie), romansuję z połową damskiej populacji (wyraźnie lubi brunetki!) ale dalej ma ciągoty do ciemnowłosych mężczyzn...
    Może to dlatego, że ma fryzurę z puli "damskich"? Zmienię mu fryz i zobaczymy...
    Zastanawiam się czy nie wywalić MCC i poczekać, aż Deaderpool tego nie naprawi.
    Czy ktoś jeszcze, oprócz mnie i założycielki tematu ma taki problem?
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    @Aericia problem w tym , ze jak pisalam wyzej EA nie zroznicowala zachowan simowych plikow zaleznie od plci. Chyba im sie nie chcialo .
    Jesli Twoj sim ma preferencje do czarnowlosych osonikow to bedzie lecial i na panny czarnowlose i na facetow, bo simowy plik nie rozroznia - niech cie szlag trafi EA - kobiety od mezczyzny! To tylko inny piksel w opakowaniu "płciowym" i jesli Twoja zawartosc tego "opakowania " woli opakowanie z wlosami czarnymi, bo takie dostalo preferencje, to juz jakiej płci jest to opakowanie sie nie liczy, bo szanownej EA nie chcialo sie az tak w plikach grzebac i komplikować sobie życia.
    Wiec ja podejrzewam, ze dlatego te dzial modu MC nie dziala , bo Dreadpole musialby odwalic za EA ogromna robote roznicujac zachowania pikseli zaleznie od plci. Prawdopododbnie oparl sie na jedynym istniejacym fragnemcie programu EA - mezczyzna nie zachodzi w ciaze z wyjatkiem kosmicznej ingerencji i tam na bazie tego zrobil swoje ustawienia. No i one dzialaja o tyle , ze gosciu nie bedzie mial dzieci nawet z pelnym luzem jaki daje jego mod . Natomiast na zachowania piksela to nie ma zadnego wplywu
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • Opcje
    AericiaAericia Posty: 574 Member
    @kreatora
    A wystarczyło im zablokować interakcje z osobami tej samej płci (tak jak z nastolatkami lub członkami rodziny) po czym umożliwić włączenie jej ręcznie (np. w CAS). No, ale poprawność.
    Z jednej strony to jest fajne, bowiem młodzi gracze uczą się tolerancji, co absolutnie popieram!
    z drugiej nasze boty stają się rozpustnymi libertynami, bo jednak z orientacją jest tak, ze zwykle jest określona a odsetek tych, którzy praktykują związki bi, jest niewielki...
    ID Origin: ukyojin (można sobie posłuchać wycia wiatru bo prawie nic tam nie ma)
    Historyjka: Pamiętnik Psotnika (w pozostałych rolach: Diabeł, szczury, karaluchy, Simbugi i simowa logika)
  • Opcje
    SimBuscus7SimBuscus7 Posty: 103 Member
    Wychodzi na to, że wszystkie Simy ze swej natury (kodu EA) są biseksualne. Jedyne co możemy zmienić za pomocą modu MCCC to czy niegrane Simy wezmą ślub z przedstawicielami tej samej lub odmiennej płci. (ustawienia MC Pregnancy i oznaczenie Sima do związków tylko z wybraną płcią)
    Można też w ogóle wyłączyć flirtowanie za pomocą modułu MC Tuner. Wtedy Simy będą flirtować tylko jak im każemy to zrobić.
    Mój Simblr z CC i modami: http://simbuscus.tumblr.com/
  • Opcje
    AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    No nie @SimBuscus7 - najfajniejsze jest obserwowanie, jak one to robią - same z siebie, te nasze ludziki :)
  • Opcje
    SimBuscus7SimBuscus7 Posty: 103 Member
    @Alicja
    No właśnie wiem, też zostawiam swobodę swoim Simom.
    Zauważyłem, że Simy mają swoje preferencje i niektóre są bardziej, inne mniej biseksualne, a niektóre po prostu nastawiają się na przygody z Simami jednej płci. Ale odsetek tych biseksualnych jest faktycznie największy.
    Mój Simblr z CC i modami: http://simbuscus.tumblr.com/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top