Pomysły na udoskonalenie forum The Sims

«1345
Witajcie Simomaniacy!

W związku z tym, że w najbliższym czasie planujemy uporządkować kilka tematów na forum, teraz macie najlepszą okazję, aby zasypać nas pomysłami na zmiany, jakie chcielibyście zobaczyć. W końcu nikt nie zna tak dobrze naszego forum, jak jego użytkownicy ;)

Jakiś wątek kole Was w oczy? Chcielibyście zmienić nazwę wybranego działu na bardziej przystępną lub go przenieść? Koniecznie dajcie nam o tym znać! :)

Przykład: Prawdopodobnie wkrótce wprowadzimy zmiany w kategoriach The Sims 3 - brakuje w nich opisów, więc trochę tam pusto. Może macie jakieś pomysły?

Oczywiście mowa tutaj o ogólnej strukturze forum. Wszelkie "palące" sprawy dotyczące moderacji (np. usunięcie lub przenoszenie postów/wątków) możecie ciągle zgłaszać w temacie Do moderatorów.

Czekamy na Wasze propozycje :)

Komentarz

  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Chciałabym, aby była zachowana data napisania każdego postu. Obecnie jest tak, że to, co dziś - ma nawet godzinę. To, co wczoraj i kilka dni wstecz - datę dzienną, bez godziny. To co kilka tygodni (a nawet chyba mniej) ma już tylko oznaczenie miesięczne.
    Bywają sytuacje na forum, gdy chce się odszukać post z konkretnego dnia. Ale to szukanie igły w stogu siana, nawet jeśli się udało zapamiętać tytuł posta, a przekopywanie postów nawet tylko z miesiąca - to jest syzyfowa praca.

    Poza tym popieram wszystkie postulaty wanisims - są bardzo ważne. Szczególnie możliwość kasowania własnych postów i przywrócenie działu dwójkowego. Naprawdę - wielu graczy nawet z naszego obecnego składu gra jeszcze w tę odsłonę, i niestety - posty tych forumowiczów plączą się gdzieś po forum.

    Również wielokrotnie padłam ofiarą znikania postów. Zajmowałam się - i nadal zajmuję - wyszukiwaniem ciekawych dodatków niezależnych kreatorów (tzw cc), i po pracowitym nawklejaniu się obrazków i linków - wielokrotnie przy wysyłaniu posta wszystko znikło. Lub nawet przy próbie uzupełnienia posta lub tylko poprawianiu literówek. To jest szczególnie denerwująca sprawa. Jeśli to jest w waszej mocy - bardzo proszę, zróbcie coś z tym!
  • VenoVeno Posty: 289 Member
    @wanisims co do Pkt. 1 - Nie może tak być żeby zwykły użytkownik mógł usuwać swoje posty, od tego jest moderator forum i na prośbę zainteresowanego moderator może usunąć. Jeszcze nie spotkałem się z takim forum żeby użytkownik kasował sam swoje posty - Jest to sprzeczne z regulaminem - Jest jednakowy dla każdego forum na całym tym globie i zasadami ogólnymi Netykiety.. - Jeśli ma tak każdy sam sobie usuwać posty, to po co nam jest tu potrzebny w ogóle moderator forum?

    Ma to zapobiec spamowaniu, przeklinaniu, używania określeń rasistowskich, narkomani itd. - tak jak mówi regulamin i taki post ma stanowić dowód w/w sprawie o łamanie regulaminu przez takiego użytkownika dla administratora/moderatora forum i decyduje co ma z takim użytkownikiem zrobić.

    Resztę pkt. jak najbardziej popieram
  • waniSimswaniSims Posty: 1,300 Member

    @Gemini_ po co daleko szukać z tych , które możesz znać to np na STL i MTS możesz usunąć post. Tutaj można usunąć wpis z aktywności więc można coś takiego zrobić. Wiadomo ,że to tylko propozycja. Można dać jakiś limit np minuta na ocenę wpisu i ostateczną akceptację lub usunięcie pomyłkowego posta. Nie piszę tam wyżej o edytowaniu forum według własnego uznania ..bo tak nam się podoba tylko o szybkim usunięciu wpisu , który zamieściliśmy nie tu gdzie chcieliśmy.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Nie jestem za tym żeby była możliwość usuwania postów, z tego powodu który napisał Sławek. Mogli by wprowadzić opcję usuwania po minucie, choć w przypadku gdy ktoś pisze posta w złym miejscu, to często dowiaduje się dopiero podczas następnej wizyty na forum.

    Możliwość usuwania wszystkich własnych postów wprowadziłoby jeszcze większy chaos na forum. Gdy ktoś udzielał się bardzo w jakimś temacie, a po jakimś czasie się rozmyśli i wykasuje całą swoją aktywność, to forum będzie pełne luk merytorycznych i będzie podziurawione jak ser szwajcarski!

    A co do moich propozycji...
    Moglibyście wyraźniej oddzielić działy czwórkowe od trójkowych. Na przykład poróżnić kolorami tła działów czwórkowych i trójkowych. Dużo osób pisze w trójkowych "problemach technicznych" zamiast w czwórkowych "technikaliach". Wydaje mi się że słowo "technikalia" nie rzuca się w oczy tym, którzy mają problem techniczny. "Technikalia" może równie dobrze oznaczać nowinki techniczne. Najlepiej by było gdybyście poróżnili kolorem działy trójkowe i czwórkowe, a działy z problemami technicznymi podpisali "Problemy z grą - Sims 3" oraz "Problemy z grą - Sims 4". Jeśli powstaną działy do dwójki oraz do średniowiecza, to też powinny mieć inne tło, żeby ludzie i tam nie pisali o czwórce.

    Moglibyście wprowadzić też na forum "tryb nocny". Ja akurat mam ekran wygaszony na 10% i lampkę na biurku, dzięki czemu światło mam w miarę wyrównane z otoczeniem. Są jednak osoby które nie korzystają z forum w pobliżu źródeł światła i monitor bije im po oczach. Chyba były nawet przypadki że ktoś miał zapalenie spojówek. "Tryb nocny" z ciemnymi kolorami i jasnym tekstem mógłby coś pomóc. Choć oczywiście dla chętnych, a nie wszystkich. Możnaby go wbudować w przycisk wyboru koloru (biały/zielony) nad wyborem języka forum, w prawym górnym rogu.
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    waniSims napisał użytkownik: »
    3. Poczta dla znajomych czyli możliwość wysyłania poczty tylko do osób z kontaktów.! Obecnie na forum każdy może wysyłać wiadomość do każdego. Nigdzie tak nie ma. Na żadnym komunikatorze ani portalu społecznościowym ktoś nie ma prawa wysłać wiadomości jeśli nie znajdzie się wśród znajomych. Często niestety dostajemy niechciane wiadomości i nie ma możliwości blokady. Być może to również przekroczy Wasze możliwości -jeżeli tak proszę o przekazanie tego dalej.

    Łatwiej by było wprowadzić banowanie osób, jak to ma miejsce na amerykańskim forum. Coś w rodzaju prywatnej czarnej listy.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    Marcinie - ale tu nie chodzi o banowanie! Ja np otrzymuję notorycznie na pma prośby o rozwiązanie jakiegoś simowego problemu, mimo, że jest odpowiedni dział na forum i tam są udzielane odpowiedzi. Gdyby pisać mogli do mnie tylko ci, których przyjęłam do grona znajomych - wtedy na pewno mniej miałabym roboty. Pisanie dla jednej osoby obszernego posta jest dla mnie stratą czasu. Oprócz tego do dnia dzisiejszego otrzymuję prośby związane z moderacją forum, mimo, iż moderatorką już nie jestem. To też jest męczące. Ale czarna lista też by się przydała.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    @Gemini - gdy ktoś chce posta usunąć, to go usunie - przypomnij sobie akcję z usuwaniem postów, która miała miejsce jakiś czas temu. Pozostały tylko kropki - więc nie mów, że ma zostać post na dowód czegoś...
  • SimDelsSimDels Posty: 3,201 Member
    Odznaki na pewno mogą motywować do działania dlatego opcja byłaby fajna zarówno dla użytkowników jak i tym samym dla dobra forum.
    Trzymam kciuki a wprowadzenie tych zmian ,które są możliwe zgadzając się w sumie ze wszystkimi propozycjami.
  • VenoVeno Posty: 289 Member
    edytowano września 2017
    EA_Patrycja napisał użytkownik: »
    @Gemini_ rozumiem, że chciałbyś wprowadzenia odznak za liczbę otrzymanych "lubię to", "zgoda" oraz "świetnie"?

    Jak najbardziej :) - Jak to moi przedmówcy określają - Ekstra zabawa, motywacja do działania i większa aktywność.. I tym samym ujednolicić nasze forum do pozostałych...
  • JaktojestJaktojest Posty: 941 Member
    Byłbym przeciwny wprowadzaniu odznak za liczbę lajków i zgód: to najłatwiejsza droga do utrwalenia niezdrowych układów... a nawet zachęta do tworzenia kolejnych dworów i koterii, które były przyczyną tak przykrego rozłamu Forum. Lajkowanie "swoich" i ostentacyjne pomijanie "nie-swoich" jest świetną metodą podgrzewania niepotrzebnych emocji: już widzę wyścig co bardziej ambitnych userów po lajkowe odznaki :# Nie jestem przekonany, czy kopiowanie wzorów z forum amerykańskiego jest sensowne w przypadku polskiego "piekielnego kotła". Ale to oczywiście moje prywatne zdanie. Obym się mylił...

    Jestem również przeciwny wprowadzeniu opcji całkowitego ignorowania innych userów: czy nie lepiej blokować wyłącznie opcję komentowania naszych postów przez nielubiane osoby? Forum TS jest (na razie) zbyt małe, by ograniczać komukolwiek wgląd w całość dyskusji i wątków. Blokada możliwości komentowania - jak najbardziej. Samodzielna blokada osób - nie. Od tego są Moderatorzy.

    Przy okazji - duże brawa i podziękowania dla Moderatorów za przejrzyste i jednoznaczne sprecyzowanie zasad netkultury na Forum. Tego od dawna brakowało, choć w porównaniu z innymi społecznościówkami ilość wulgaryzmów, krzyków klawiaturowych czy hejtu i fejków była na TS4 minimalna. Sporo bałaganu wprowadzała simowa gimbaza, wklejająca posty w przypadkowych miejscach. Wprowadzone obecnie zasady będą sprzyjać wdrażaniu najmłodszych simomaniaków do prawidłowego korzystania ze społecznościówek. "Uczyć - bawiąc, bawić - ucząc" - niech oświeceniowa zasada Ignacego Krasickiego przestanie być dla nich obciachem i beką :D
  • chojrakchojrak Posty: 4,701 Moderator
    Przepraszam że znowu piszę post pod postem, ale znowu się coś pokićkało z forum. :lol:

    W dziale aktywność, na lewym pasku, powtarza się dwa razy ranking punktów za ten tydzień i za wszystko.
    Jeszcze odznaki nam się zdublowały na naszych stronach.

    To tylko błąd kosmetyczny i na razie nie widać żadnych konsekwencji tego. :smile:
    Możecie nawet zostawić. Może ktoś się cieszy że ma dwa razy więcej odznak. :joy:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top