Rajska Wyspa - zacina się na kilka sekund

«1
Witam.
Mam bardzo specyficzny problem. Zainstalowanych mam chyba juz z 7 dodatkow. Wszystko dzialalo sprawnie do momentu zainstalowania Rajskiej Wyspy. Gra zacina sie gdy gram na nowym miescie Isla Paradiso w specyficzny sposob. Zacina mi sie simka ale wszystko w otoczeniu normalnie sie porusza typu drzewa woda. Nie moge tez wtedy przesunac ekranu. Dzieje sie to co chwile i gra w ten sposób zatrzymuje sie na kilka sekund. Nie do wytrzymania. Co dziwne...gdy wysyłam simke na studia to gra na nowej planszy dziala normalnie. Grajac na innym miescie tez dziala sprawnie. Nigdzie nie moge znalesc rozwiazania problemu. Podoba mi sie Isla Paradiso i chcialabym pograc na tej planszy.
Probowalam sama cos z tym zrobic poprzez format kompa i instalacje gry jeszcze raz. Wszystko jest zaktualizowane, windows, sterowniki karty graficznej, gra.
Zmienialam tez ustawienia gry na najnizsze. Nic nie pomogło.
Czy jest ktos kto zna rozwiazanie problemu?
Moj sprzet:
Windows 8 64-bit
Procesor: Intel Core i5-3210M CPU 2,50GHz
RAM: 8Gb
Kar.graf: Nvidia Geforce GT 635M 2Gb

Prosze o pomoc :(

Komentarz

  • [Deleted User][Deleted User] Posty: 0 Member
    edytowano października 2013
    Z tego co widzę grasz na laptopie serie "M" procesor i układ graficzny, niestety dodatek rajska wyspa wywróciła i udoskonaliła cały engine gry i wymaga większej mocy od strony karty graficznej i CPU. Będzie ci ciąć w mieście isla paradise, nawet na najniższych detalach, graj na razie w tym mieście, w którym ci nie tnie z tego co opisujesz.
  • sliniak68sliniak68 Posty: 6
    edytowano października 2013
    Czyli.....biorąc pod uwage fakt, że w najbliższym czasie pojawi sie nowa wersja The Sims, która prawdopodobnie bedzie bardziej wymagajaca niz obecna to powinnam kupic lepszy komputer??
    Szykuje sie sporo wydatków :/
    Dziekuje za szybka odpowiedz :)
    pozdrawiam
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano października 2013
    Spróbuj jeszcze wgrać 3booter i fps limiter - to pozwoli na odciążenie karty graficznej co bardzo poprawi jakśoć gry. Opis działania i możliwość pobrania moda (oraz wiele interesujących porad) znajdziesz tu

    http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/3booter-i-fps-limitter.html
  • Gregu842Gregu842 Posty: 15
    edytowano listopada 2013
    Zgodnie z poleceniem ściągnąłem ten plik. Jednak po kliknięciu na rozpakowywanie pliku w pliku docelowym pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień administratora :/ co robić kiedy nie można go wypakować?
  • Gregu842Gregu842 Posty: 15
    edytowano listopada 2013
    Mój system to:

    Windows 8
    Procesor Intel Core i3-3110M CPU 2,40 GHz
    Pamięć RAM zainstalowana 4GB (dostepne 3,87)
    System 64 bitowy
  • Marcin121212Marcin121212 Posty: 403 Member
    edytowano listopada 2013
    Nie znam się zbytnio na systemie windows 8, spróbuję. Jesteś administratorem? Jeśli tak to kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator (tak przynajmniej było we wcześniejszych systemach.
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano listopada 2013
    do : sliniak 68 mam identyczny system CPU i karte gorsza od Ciebie ale RW mi sie nie tnie. Cielo sie na maksa jak mialam mod Overwatch w tym miescie. Wywalilam go i problem zniknal. Inna sprawa, ze mam komp stacjonarny, a w RW bez programu Limiter dla karty graficznej o ktorym wspomina wyzej Alicja karta sie bedzie smazyc. Sciagnij ten program i kup za 15 plz podstawke chlodzaca do laptopa.
    Do: Gregu842 Niestety Ciebie wlasnie dotyczy odpowiedz Slawka Ti- Sento. Masz za malo pamieci RAM i slabszy procek - jesli to komp stacjonarny to sproboj dolozyc mu RAM pamieci, zeby mial 8GB inna sprawa, ze simsy zle wspolpracuja z tego co slyszalam na innych forach z systemem Win8. Nie sprawdzilam doswiadczalnie ale taka plotka chodzi. Program Limiter goraco polecam wszystkim. To skandal, ze EA nie wmontowala go w sama gre. Bez niego duzo kart graficznych sie usmazylo doslownie graczom. Wystarczy po rozpakowaniu programu wrzucic Limitera do folderu Electronics Arts - tam gdzie widac wgrane poszczegolne dodatki.
    Edit: "wrzucic Limitera": znaczy wkleic 2 pliki: plik Limitera oraz plik hook helper. Pliki te pojawia nam sie po rozpakowaniu limitera
    Trzeci edit ;/ Zapomnialam dodac by ktos kto ma stacjonarny komp nigdy nie kupowal karty z literka M w nazwie jest to skrot od slowa Mobile czyli wskazuje, ze karta jest dla lapka. Karta dla lapka jest z zalozenia gorsza niz jej inna wersja,. bo wycieto z niej pare funkcji, by ja zmniejszyc i by sie ja dalo w lapek wcisnac.
    Post edited by Nieznany użytkownik on
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • [Deleted User][Deleted User] Posty: 0 Member
    edytowano listopada 2013
    Elu dobrze to napisałaś, kart z oznaczeniem "M-Mobile" nie wsadzisz do kompa stacjonarnego, ani na odwrót - normalną kartę graficzną z szyną PCI-E do lapka, po pierwsze lapek by się zjarał przy odpaleniu, po drugie bateria by wysiadła po minucie, jeżeli by była możliwość wsadzenia tego typu kart do lapka :D .

    Trzeba zobaczyć czy sprzętowo karta graficzna obsługuje protokół T&L (Transform & lighting), jest to opisane w pliku informacyjnym w katalogu moje dokumenty/Elektronic Arts/The sims3/deviceconfig w tym pliku jest cała informacja w jaki sposób gra widzi nasze konfiguracje kompa, rodzaj karty, ile ramu i tym podobne pierdoły, aż strach tam zaglądać ;D

    U mnie karte graficzną widzi tak:

    === Graphics device info ===
    Number: 0
    Name (driver): NVIDIA GeForce GT 440
    Name (database): NVIDIA GeForce GT 440 [Found: 0, Matched: 1]
    Vendor: NVIDIA
    Chipset: Vendor: 10de, Device: 0de0, Board: 14413842, Chipset: 00a1
    Driver: nvd3dum.dll, Version: 9.18.13.3182, GUID: D7B71E3E-4EA0-11CF-9C57-4C341CC2C435
    Driver version: 3182
    Monitor: \\.\DISPLAY1
    Texture memory: 2256MB
    Vertex program: 3.0
    Pixel program: 3.0
    Hardware TnL: 1

    Najważniejsze są te 4 ostatnie linijki łącznie z Hardware TnL - Jeśli pokazuje 0 to zajmuje się tym całym najważniejszy graficznym bałaganem CPU jeśli 1 to GPU.
  • kreatorakreatora Posty: 7,255 Member
    edytowano grudnia 2013
    Slawku ja mam od paru dni bajeczke - moja karta ma specjalne ustawienia do TS3 i sciaga sama sobioe aktualizacje dla grafiki simsow ktorym Gigabyte - producent karty Invidia zajmuje sie chyba w ramach hobby. W zyciu nie mialam takiej grafiki w kompie, nawet jasnosc sama z siebie tam ustawia. To ze na starcie wydala mi polecenie :"Ustaw grafike gry na najwyzsze parametry" w domysle wyrobie na luzie, to juz mnie z nog zwalilo od razu. Dzieki za doradztwo techniczne :*
    Moj EA id w Galerii kreatora
    Champion on EA AHQ
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano grudnia 2013
    Kreatoro - to zdradź nam choć nazwę tego cuda. Mój komputer jest niestety na xpeku 32 bit i ledwie zipie przy większej okolicy, gdy uruchomię Simsy, A już szkoda słów przy Rajskiej :( Już lepiej chodzą na lapku (choć wiadomo, że lapek nie do gier powinien służyć, a szczególnie simsów :P)Mam w nim win7 64 bit i ATI Radeon HD 7670M 1GB. Nie mam teraz kasy na wymianę oprogramowania w kompie stacjonarnym, planuję zmianę na win7 64 bit i więcej RAM-u, bo w tej chwili system 64 bitowy to już standard. Xpek - choć poczciwy i dobry - odchodzi powoli do lamusa.
  • [Deleted User][Deleted User] Posty: 0 Member
    edytowano grudnia 2013
    Alicja - Narzędzie o którym wspomina Ela (Kreatora) nazywa się "GeForce Experience", jest dołączany do pakietu sterowników NVidia, jest to narzędzie z profilami konfiguracyjnymi dla wszystkich gier i programów łącznie z naszą zmorą zasobożerną Sims3 :D. Jest uruchamiany razem z systemem. Po za kontrolą aplikacji i gier 3D sprawdza czy są nowsze wersje sterowników, działa tylko z kartami marki NVidia. Nawet się sprawdza.
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano grudnia 2013
    Dzięki Ti... Ale niestety - nie działa na xpeku :( Miałam to narzędzie - pobrało się samo gdy ostatni raz przeinstalowywałam sterowniki. Opcje ustawiania grafiki pod grę doszły z ostatnią aktualizacją tej aplikacji. Teraz mam jej najnowszą wersję, ale nie mogę nią zmodyfikować ustawień pod grę bo na mój xpek nie działa. Mogę tylko aktualizować sterowniki.
    Mam w planach wymianę windowsa xp na win7 i 64 bit, i przynajmniej 8 GB RAM, ale to za kilka miesięcy gdy uzbieram kasę :)
  • martys15martys15 Posty: 4,192 Member
    edytowano grudnia 2013
    Jednym sposobem na przybicie się tego błędu jest ograniczenie przez system liczby klatek na sekundę do zbędnego minimum 30 fps. Na szybszych komputerach gra świruje do tego stopnia że liczba klatek na sekundę (zw. FPS) wzrasta do maksimum osiągnięć karty graficznej grążąc tym samym na narażenie grafiki na trwałe uszkodzenie jest to około 130-160 fbs.

    Jest taki program nazywa się Dxtory, niestety wersja rozszerzona jest płatna, ale są też darmowe trzeba *****ć.

    ofeu.jpg

    Program jest na tyle dobry ze działa na każdej aplikacji 3d. Osobiście używam jego podczas pracy w narzędziu stwórz świat. Gra przestała świrować.
  • [Deleted User][Deleted User] Posty: 0 Member
    edytowano grudnia 2013
    Martyś, dobry jest ten program, ale łatwiejszym i nie robiącego bałaganu w systemie jest Fpslimiter i 3booter wrzucony do folderu sims3 i są darmowe, mowa jest o samej grze sims3, bo reszta gier nie szarpie tak kompem jak sims3.

    Alicja, prędzej czy później czeka Cię przesiadka na win7 jak i resztę graczy, wsparcie dla tego systemu będzie jeszcze wg Microsoft na dzień dzisiejszy przez niecały rok, skończą się produkcje oprogramowania, jakiekolwiek poprawki i aktualizacje dla niego. Mnie też bolała przesiadka z XP na 7 :( ,niestety nie było innego wyjścia.
    Post edited by Nieznany użytkownik on
  • martys15martys15 Posty: 4,192 Member
    edytowano grudnia 2013
    Najśmieszniejszy fakt.

    The Sims 3 nie ma ograniczenia FPS, a powinna takowe mieć ze względu na ilość odtwarzanych efektów w grze, odpalamy sobie najnowszą mega produkcje EA Need for speed rivars, w grze w której trzeba szybko się ruszać, twórcy sobie ustawili limit 30 FPSów, żeby odblokować 60 trzeba grzebać w plikach. :lol: Czytałem że w Sims 4 trzeba będzie kupić taką wajchę do komputera, taką wajchę podłącza sie do komputera na kabel usb i przed każdym odpaleniem- godzinę przed rozgrywką- gry trzeba będzie ruszać wajchą przez 15 minut, za każde pięć minut wajchowania dostajemy 10 FPS. Jak już po wajchujemy bedziemy mogli pograć w sims 4 ale przez 5 minut bo potem znowu czeka nas wajchowanie :lol: Chyba że kupimy cyfrową wersję z origin wtedy nie będzie wajchy :lol:
  • JaktojestJaktojest Posty: 941 Member
    edytowano grudnia 2013
    Niezły dowcip... A wajcha od zwrotnicy tramwajowej nie wystarczy? :shock:
  • LivienaLiviena Posty: 2
    edytowano czerwca 2014
    Mam dokładnie ten sam problem. Grając rodzinką w mieście Isla Paradiso po kilku-kilkunastu minutach zaczyna się wkurzająca stopklatka. Grając inną rodzinką, w innym mieście, wszystko jest w porządku.

    Uprzedzając ewentualne pytania: gram na komputerze stacjonarnym (mocny "kombajn", spokojnie daje radę :D), próbowałam już FPS Limiter i 3booster - nie pomaga.

    Może szanowni twórcy gry powinni pomyśleć o jakiejś łatce? Bo coś mi się wydaje, że tak nie powinno być. ;)
  • chmik112chmik112 Posty: 149
    edytowano czerwca 2014
    Alicja, prędzej czy później czeka Cię przesiadka na win7 jak i resztę graczy, wsparcie dla tego systemu będzie jeszcze wg Microsoft na dzień dzisiejszy przez niecały rok, skończą się produkcje oprogramowania, jakiekolwiek poprawki i aktualizacje dla niego. Mnie też bolała przesiadka z XP na 7 ,niestety nie było innego wyjścia


    YYYYY... heeeloo dla XP wsparcie skończylo się już 8 kwietnia to dość duzo :roll: jaka była moja mina gdy pod choinką zobaczyłem windowsa 8 ;-; :shock: w sumie ten system jest super szybki prosty ale nie do gier :-o przez pare miesiecy jestem uziemiony na dodatek adobe flash player nie jest wspierany na 8 ( masakra ) :x posiadanie 32 bitowej XP to jest jak widnows 95 + simsy :lol:
  • AlicjaAlicja Posty: 7,018 Member
    edytowano czerwca 2014
    Chmik - czy ja tego nie wiem? Napi.sałam wyraźnie - zbieram kasę :( Do tego czasu muszę uzbroić się w cierpliwość, bo tak samo wywala mnie do pulpitu jak i wszystkich innych. No, może nie wszystkich, bo ja mam CAŁE store - z niewielkimi wyjątkami, ale naprawdę - niewielkimi :oops: :P :shock: :?
    No i nie umiem grać mając skiny i włosy made by EA... A skiny trochę ważą... I fryzurki też...
  • chmik112chmik112 Posty: 149
    edytowano czerwca 2014
    J się zdziwiwłem że na XP z ponad 2 tyś CCmi się nie ścinalo ale do pulpitu wywalało to teraz na 8 ścina mi się ale na pulpit nie wywala ironia :lol:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Return to top